Karamürsel’e Yeni Sosyal Yaşam Alanları

Karamürsel’e Yeni Sosyal Yaşam Alanları

Kayacık Mahallesi sakinleri ile toplantı yapan Başkan İsmail Yıldırım sahil projesini tanıttı.

Yıldırım, “Karamürsel cazibe merkezi olacak” dedi Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Kayacık Mahallesi İznik Yolu Kavşağı ile Dereköy Mahallesi sahil bitimine kadar yapılacak olan projenin tanıtımı için site sakinleri ile interaktif toplantı yaptı. Kayacık Mahallesi sakinleri ile yapılan toplantıya Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım ve Fen İşleri Müdürü Ömer Talha Sezgin’in yanı sıra, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökmen Mengüç, Park Bahçeler Daire Başkanı Cenan Turan da katıldı.

ÇALIŞMALAR BAŞLAYACAK
Toplantıda kısa sürede sahil düzenleme çalışmalarının başlayacağım vurgulayan Başkan Yıldırım şöyle konuştu, “1902 yılında kurulan Karamürsel Belediyesi’nin imar planlarını tamamladık. Karamürsel 2016 yılında dünyanın en büyük ikinci asma köprüsü ile 18 milyonluk nüfusa sahip İstanbul’a komşu olacak. Biz 52 bin nüfusa sahip Karamürsel’e 60 bin insan getirebilecek imar planını yaptık. Eğer yerinde ve zamanında gerekli yatırımları yapabilirsek, gerçek manada Karamürsel’e hizmet etmiş oluruz.

SOSYAL YAŞAM ALANLARI
Karamürsel’in sosyal yaşam alanlarını oluşturma çalışmalarımız var, ilçemizin mimarını tamamlamak, insan nüfusunu artırmak, sosyal hizmetleri buraya getirmek. Bizim davamız yeni yapılacak köprüyle beraber, sanayiden uzak, geleceğin doğal yaşam alanı olacak Karamürsel’i planlamak. Yeşillikler içinde insanların huzurlu bir şekilde yaşamasını sağlayacak bir şehir olmayı hedefliyoruz. Bunu yanlış planlamamalıyız, bunun sıkıntısını Gebze ve Dilovası çekiyor. Yapacağımız sahil düzenleme projesiyle Karamürsel’e yeni bir vizyon vereceğiz, çalışmalarımıza başladık.”(Kocaeli Manşet)

Previous Gelişen Kentler Zirvesi Yarın Başlıyor
Sonraki Bahçeşehir Üniversitesi Gayrimenkul Yüksek Lisans Eğitimi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin İkinci Büyük Kulesi Tokat Turhal’da

Türkiye’nin ikinci büyük kulesi Tokat’ın Turhal ilçesinde yükseklik korkusu olmayanları bekliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

TANAP’ın Çanakkale boğaz geçişini Malezyalı şirket yapacak

Trans Anadolu Doğalgaz Boru Hattı Projesi’nin (TANAP) Çanakkale Boğazı deniz geçişinin mühendislik, satın alma ve inşaat işlerini gerçekleştirmek için açılan ihaleyi kazanan Malezyalı SapuraKencana ile sözleşme imzalandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sınırda Kiralar Fırladı

Gaziantep, Şanlıurfa ve Kilis’te Emlak Fiyatları 2, Kira Fiyatları İse 2-3 Kat Arttı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mimarlar Odası Mamak’taki plan değişikliğine dava açtı

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Mamak’ta mahallelinin kullandığı park alanının bütünlüğünün yok edilerek yerine LPG akaryakıt istasyonu yapılması istenen plan değişikliğine dava açtı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Büyükada Nakibey Plajı yıkılıyor

Büyükada da Nakibey plajı olarak bilinen kumsal ve arkasında yaklaşık 19 bin metrekarelik Maliye Hazinesi mülkiyetine ait arazi 1. Derece arkeolojik sit alanı duyuru edildi.

Güncel Haberler

Gölbaşı Hasvak Devlet Hastanesi’ne ek bina yapılacak

Yunus Emre Hizmet Derneği ve Gölbaşı Belediyesi arasında protokol imzalandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.