Kanije Rüzgar Santrali tamamlandı

Kanije Rüzgar Santrali tamamlandı

Güriş Holding, 64 MW’lık kapasiteye sahip olan Edirne-Tekirdağ arasındaki Kanije Rüzgar Enerji Santrali’ni (RES) tamamlayarak devreye aldı.

Kanije RES, yılda 224 milyon 300 bin kWh elektrik üretecek. Güriş Holding’in iştiraki olan Derne Temiz Enerji Üretim AŞ’nin yatırım, yapım ve işletme programında yer alan 64 MW’lık Kanije RES elektrik üretimine başladı. 115 metre türbin yüksekliğine sahip olan Kanije RES, Siemens SWT-3.2-113 DD türbin ile Direct Drive teknolojisini kullanarak hayata geçirildi. Kanije RES’te yılda 224 milyon 300 bin kWh elektrik üretilecek. Derne AŞ’ye ait 3 adet RES lisansı bulunurken, tamamı yapım aşamasında bulunuyor. 64 MW Kanije.RES’den sonra 25.4 MW Zeliha RES ve 80 MW Fatma RES’de 2016 yılı içinde elektrik üretimine başlayacak.

Elimizi taşın altına koymayı görev bildik

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Güriş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Müşfik Yamantürk, Türkiye’de ve dünyada rüzgar enerjisine yapüan yatırynlardaki artışa işaret ederek, “Küresel iklim değişikliği, tükenen kaynaklar bizi hem sorumlu davranmaya hem de geleceğe yatırım yapmaya yönlendiriyor. Güriş olarak hem Türkiye hem de dünyanın geleceği açısından elimizi taşımızın altına koymayı kendimize görev bildik. Bu yüzden rüzgar, jeotermal başta olmak üzere yenilenebilir kaynaklara yatırım yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

115 MW’lik rüzgar santrali

Güriş Holding’in Afyon Dinar’da bulunan 115 MW’lık rüzgar enerji santrali Türkiye’nin en fazla enerji üreten rüzgar santralleri arasında yer alıyor. Antakya Belen, Şenköy ve Afyon Dinar’da bulunan rüzgar enerjisi santralleriyle Güriş Holding, yılda 561 milyon kWh enerji’yi sadece rüzgar enerjisinden üretiyor. İnşa halinde olan rüzgar enerjisi santrallerinde toplam gücü en yüksek olan şirketler sıralamasında zirveye oynayan Güriş Holding, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük jeotermal kurulu gücüne de sahip.Dünya

Previous Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ başvuru
Sonraki Manisa'da kademeli imar planı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Oto World Asya Hızla Yükseliyor

“Tematik” AVM’lerin gündemde olduğu günümüzde otomobile dair her türlü ihtiyacın karşılanabileceği Oto AVM’lere de ilgi artıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Hükümetten imar operasyonu

Hükümetin ocak ayında Meclis e getireceği imar paketine göre her türlü gayrimenkulün gerçek değerinden gösterilmesi, tapuda düşük rayiç bedele son verilmesine kadar köklü adımlar atılıyor

Firma Haberleri

Akıllı telefon ile kontrol edilebilen kombiler Vaillant ile Türkiye’de

Vaillant, 140 yılı aşkın tecrübesi ile ısıtma ve soğutma sektöründe yenilikler getirmeye devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ariston Ankara’da kampanya düzenledi

Isıtma ve su ısıtma alanında dünya lideri Ariston Thermo, kış soğuğunu kapı dışarı ederken hararetli sohbetlere eşlik eden demli çaylarla Ankaralılar’ın yüreklerini de ısıtmaya kararlı.

Firma Haberleri

Mitsubishi electric klima sistemleri yaz kampanyası

Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, yeni bir yaz kampanyasına* imza attı.

Firma Haberleri

Konut kredisi düzenlemeleriyle satışlar artacak

Konut kredisiyle ilgili yapılan düzenlemenin satışları yüzde 10 artırması bekleniyor

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.