Kanije Rüzgar Santrali tamamlandı

Kanije Rüzgar Santrali tamamlandı

Güriş Holding, 64 MW’lık kapasiteye sahip olan Edirne-Tekirdağ arasındaki Kanije Rüzgar Enerji Santrali’ni (RES) tamamlayarak devreye aldı.

Kanije RES, yılda 224 milyon 300 bin kWh elektrik üretecek. Güriş Holding’in iştiraki olan Derne Temiz Enerji Üretim AŞ’nin yatırım, yapım ve işletme programında yer alan 64 MW’lık Kanije RES elektrik üretimine başladı. 115 metre türbin yüksekliğine sahip olan Kanije RES, Siemens SWT-3.2-113 DD türbin ile Direct Drive teknolojisini kullanarak hayata geçirildi. Kanije RES’te yılda 224 milyon 300 bin kWh elektrik üretilecek. Derne AŞ’ye ait 3 adet RES lisansı bulunurken, tamamı yapım aşamasında bulunuyor. 64 MW Kanije.RES’den sonra 25.4 MW Zeliha RES ve 80 MW Fatma RES’de 2016 yılı içinde elektrik üretimine başlayacak.

Elimizi taşın altına koymayı görev bildik

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Güriş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Müşfik Yamantürk, Türkiye’de ve dünyada rüzgar enerjisine yapüan yatırynlardaki artışa işaret ederek, “Küresel iklim değişikliği, tükenen kaynaklar bizi hem sorumlu davranmaya hem de geleceğe yatırım yapmaya yönlendiriyor. Güriş olarak hem Türkiye hem de dünyanın geleceği açısından elimizi taşımızın altına koymayı kendimize görev bildik. Bu yüzden rüzgar, jeotermal başta olmak üzere yenilenebilir kaynaklara yatırım yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

115 MW’lik rüzgar santrali

Güriş Holding’in Afyon Dinar’da bulunan 115 MW’lık rüzgar enerji santrali Türkiye’nin en fazla enerji üreten rüzgar santralleri arasında yer alıyor. Antakya Belen, Şenköy ve Afyon Dinar’da bulunan rüzgar enerjisi santralleriyle Güriş Holding, yılda 561 milyon kWh enerji’yi sadece rüzgar enerjisinden üretiyor. İnşa halinde olan rüzgar enerjisi santrallerinde toplam gücü en yüksek olan şirketler sıralamasında zirveye oynayan Güriş Holding, Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük jeotermal kurulu gücüne de sahip.Dünya

Previous Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ başvuru
Sonraki Manisa'da kademeli imar planı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Monestt Mimarlık projeleri

Tasarım ve mimari danışmanlık hizmetinde fark yaratan, fonksiyonel çalışmalarıyla öne çıkan Monestt Mimarlık, ses getiren projeleriyle çalışmalarına devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Megastar Tarkan Filli Boya reklamlarında

Filli Boya’nın 2015  “Hayattan Rengi Alın Geri Neyi Kalır ki?” reklam kampanyası ünlü sanatçı Tarkan tarafından yorumlanarak yayına başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Avcı Architects’in tasarladığı Kongo Kintele Kongre Merkezi Eylül’de açılıyor

İş hacminin %80’i uluslararası mimari projelerden oluşan Avcı Architects’in Afrika’da sürdürdüğü iki önemli tasarımından biri olan ve Kongo Cumhuriyeti’nin başkenti Brazzaville’de, Kintele bölgesinde yer alan Kongo Kintele Kongre Merkezi’nin, 2016

Firma Haberleri 0 Yorum

16 Milyon Renk Tonuyla Aydınlatma Kliksa’da

Sabancı Topluluğu’nun online alışveriş platformu Kliksa, 16 milyon renk tonu seçeneğiyle, “kişiye ve ambiyansa özel” aydınlatma sağlayan Philips hue LED lambaları tüketicilerle buluşturuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ev satın almada ‘faizsiz’ dönem vatandaşın yüzünü güldürüyor

Son dönemde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bankalara çağrı yapmasıyla indirilen konut faizleri, konut satışlarında artış yaşanması sağladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

İsmetpaşa Stadı’na İki Teklif Geldi

İçinde İsmetpaşa Stadı’nın da bulunduğu 86 bin 775 metrekarelik orsanın ihalesinde ilk oturum yapıldı ve ihaleye 2 teklif geldi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.