Kandıra’ya 17 Rüzgar Türbini Kuruluyor

Kandıra’ya 17 Rüzgar Türbini Kuruluyor

Kandıra Belediyesi Mayıs Ayı Belediye Meclis toplantısı altı gündem maddesi ile gerçekleşti.

17 rüzgar türbini kuruluyor  
 Nisan Ayı meclis toplantısında gündeme alınan ve imar komisyonuna havale edilen ‘Res Projesi’ adlı rüzgar enerjisinden elektrik üretimini içeren imar komisyon raporunun görüşülmesine geçildi. İmar komisyonu tarafından konuyla ilgili oluşturulan raporla ilgili meclise bilgi veren belediye meclis üyesi İrfan Kurt, “Rüzgar ile elektrik üretim konusunu inceledik ve faydalı olduğuna kanaat getirdik. Toplamda 17 rüzgar türbininin iki bölgeye kurulması planlanıyor. Eğercili bölgesi ve Bolu Köyü civarına ormana ait bölgeye kurulacak olan bu türbinler sayesinde 35 bin nüfuslu bir beldenin elektrik ihtiyacı karşılanabiliyor. Tamamen rüzgarla çalışan bir sistem ve çevreye zararı sıfır. Bunun için Kandıra’ya faydalı olacak aynı zamanda kurulum aşamasında ve sonrasında istihdama da katkısı olacak” dedi. 

Res Projesiyle ilgili meclise yapılan açıklamanın ardından söz alan ve konuyu değerlendiren Belediye başkanı Köken, geçmişten ders alınması gerektiğine işaret ederek başladığı konuşmasında, ”Böyle faydalı yatırımların Kandıra’nın menfaatleri için önünü açmak gerektiğini ve Kandıra’nın bu tarz yatırımlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda imar komisyonumuzca hazırlanan raporun geldiği şekliyle kabulünü istiyorum” dedi. Yapılan oylama sonucu rapor oy birliği ile meclisten geçti. Plan ve Biitçe Komisyonu’nu gelir tarifesini de görüşen meclis bu maddeyi de oy birliği ile meclisten geçirdi. Tüketici sorunları hakem heyetine asil olarak belediye meclis üyesi Orhan Can yedek olarak ise Erdal Çetin seçildi. 2013 kesin hesabı, başkan yardımcısı huzur hakkının tespiti ve Sosyal Denge tazminatının plan ve bütçe komisyonuna havale edilmesinin ardından başkan Köken tarafından meclis üyelerine meclis üyesi rozetleri takıldı.(Mavi Kocaeli Gazetesi)

Previous Düzce D-100 İmar Planına 546 İtiraz Geldi
Sonraki Mordoğan'a Arıtma Tesisi Kurulacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Diyarbakır’a 257 Milyon Liralık Ek Terminal Binası

Diyarbakır’a yurtdışı uçak seferlerinin de yapılmasını sağlayacak yeni terminal binasının yapımı sürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Trabzon Dünya Kenti Olacak

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğİu, Ankara’daki temaslarını tamamlayarak Önceki gece geç saatlerde Trabzon’a döndü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Osmanlı Halk Pazarı inşa edilecek

Keçiören’de 20 Aralık’ta elektrik kontağından çıkan yangında tümüyle kullanılamaz hale gelen Osmanlı Halk Pazarı’nın Büyükşehir Belediyesi’nce yeniden yapılmasına ilişkin düzenleme, Belediye Meclisi’nde kabul edildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

TSE Ankara Temelli’de Dev Laboratuvar Yapacak

TÜRK Standardları Enstitüsü’nün (TSE), 2018’de faaliyete geçirmeyi planladığı Temelli kompleksi. 100 bin metrekare kapalı alana sahip olacak.

Güncel Haberler

Ankara Beypazarı Kargı Barajı ve HES Projesi imar planı askıda

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile onaylanan Ankara İli, Beypazarı İlçesi Kargı Barajı ve HES Projesine ait 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği Ankara Büyükşehir Belediyesi ilan panosunda24 Nisan 2015

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmir Aliağa Çakmaklı Köyü İmar Planı Askıya Çıktı

İzmir Aliağa Çakmaklı Köyünde yer alan Liman Amaçlı 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı ile 1/1000 ölçekli Revizyon ve İlave Uygulama  Planı ve açıklama raporları askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.