Kandıra’ya 17 Rüzgar Türbini Kuruluyor

Kandıra’ya 17 Rüzgar Türbini Kuruluyor

Kandıra Belediyesi Mayıs Ayı Belediye Meclis toplantısı altı gündem maddesi ile gerçekleşti.

17 rüzgar türbini kuruluyor  
 Nisan Ayı meclis toplantısında gündeme alınan ve imar komisyonuna havale edilen ‘Res Projesi’ adlı rüzgar enerjisinden elektrik üretimini içeren imar komisyon raporunun görüşülmesine geçildi. İmar komisyonu tarafından konuyla ilgili oluşturulan raporla ilgili meclise bilgi veren belediye meclis üyesi İrfan Kurt, “Rüzgar ile elektrik üretim konusunu inceledik ve faydalı olduğuna kanaat getirdik. Toplamda 17 rüzgar türbininin iki bölgeye kurulması planlanıyor. Eğercili bölgesi ve Bolu Köyü civarına ormana ait bölgeye kurulacak olan bu türbinler sayesinde 35 bin nüfuslu bir beldenin elektrik ihtiyacı karşılanabiliyor. Tamamen rüzgarla çalışan bir sistem ve çevreye zararı sıfır. Bunun için Kandıra’ya faydalı olacak aynı zamanda kurulum aşamasında ve sonrasında istihdama da katkısı olacak” dedi. 

Res Projesiyle ilgili meclise yapılan açıklamanın ardından söz alan ve konuyu değerlendiren Belediye başkanı Köken, geçmişten ders alınması gerektiğine işaret ederek başladığı konuşmasında, ”Böyle faydalı yatırımların Kandıra’nın menfaatleri için önünü açmak gerektiğini ve Kandıra’nın bu tarz yatırımlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda imar komisyonumuzca hazırlanan raporun geldiği şekliyle kabulünü istiyorum” dedi. Yapılan oylama sonucu rapor oy birliği ile meclisten geçti. Plan ve Biitçe Komisyonu’nu gelir tarifesini de görüşen meclis bu maddeyi de oy birliği ile meclisten geçirdi. Tüketici sorunları hakem heyetine asil olarak belediye meclis üyesi Orhan Can yedek olarak ise Erdal Çetin seçildi. 2013 kesin hesabı, başkan yardımcısı huzur hakkının tespiti ve Sosyal Denge tazminatının plan ve bütçe komisyonuna havale edilmesinin ardından başkan Köken tarafından meclis üyelerine meclis üyesi rozetleri takıldı.(Mavi Kocaeli Gazetesi)

Previous Düzce D-100 İmar Planına 546 İtiraz Geldi
Sonraki Mordoğan'a Arıtma Tesisi Kurulacak

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Çukurova Havalimanı 2 yılda bitecek

Mersin ve Adana gibi turizm ve ticarette güçlü olan kentlere hizmet vermek amaayla yapılması planlanan Çukurova Bölgesel Havalimanı, devlet tarafından yapılacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Boğazı projesi 3 yıl içinde bitecek

Başbakan Davutoğlu, “Dev tema park, hayvanat bahçesi, tarih, bilim, ferman ve Kur’an mucizeleri müzesiyle Ankara’da yaşayan ya da Ankara’yı gezmeye gelen çocuklarımız, gelecek nesillerimiz için doya doya eğlenerek öğrenmenin keyfine

Güncel Haberler

Ankara’da arsa spekülatörlerine dikkat !

Ankara’da  bir grup arsa spekülatörü müstakil evlerden oluşan sitelere göz dikti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 15 Ocak 2016

15 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

İnşaat Sektörünün Devleri Bir Arada

Açılış konuşması İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı  Sn. Nazmi DURBAKAYIM tarafından yapılacak olan İnşaat ve Konut Konferansı, sektörün seçkin profesyonelleri için kapılarını 3. kez  açıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Evren’de soğuk hava deposu açıldı

Evren Kaymakamlığı ve Evren Belediye Başkanlığı tarafından başvurusu yapılan ve Ankara Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Evren’in Keşfedilmeyen Lezzeti Balık” projesinin kapanış toplantısı Evren Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.