Kahramanmaraş Muhsin Yazıcıoğlu Parkı’nın İkinci Etabı Hizmete Açıldı

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Muhsin Yazıcıoğlu parkının ikinci etabı hizmete açıldı.Ahir Dağı eteklerindeki yaklaşık 500 bin metrekare alan üzerine kurulan Muhsin Yazıcıoğlu Parkı, düzenlenen törenle Kahramanmaraşlıların hizmetine sunuldu. Sentetik buz pistinden, halı sahalara, tenis kortlarından dev oyun parkurlarına kadar her türlü ayrıntının düşünülerek düzenlemesi yapılan parkın açılışı renkli görüntülere sahne oldu.Açılışta konuşan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, görev süresi içerisinde yüzlerce yeşil alanı hizmete açarak, vatandaşların hizmetine sunduklarını söyledi.

Geçmişte insanların rahat bir nefes alıp, piknik yapabilecekleri alanları bulmakta zorluk yaşadığını ifade eden Poyraz, şöyle konuştu:“Başladığımız günden bugüne kadar geçtiğimiz süreçte yüzlerce yeşil alanları sizlerin hizmetine sunduk. Bundan 15 yıl öncesine gittiğimizde buradan Kılavuzlu’ya giderdik. Fırnız’a giderdik. Ancak gittiğimiz yerlerde sosyal donatıların olmaması nedeniyle bir piknik yapma keyfi yaşayamazdık. Ama bugün baktığımız zaman uzaklara gitmeye gerek kalmadı. Her mahallemizde en az 3-5 pak yapıldı. Bunun yanında çok büyük parklara imza attık.

Bugün açacağımız Muhsin Yazıcıoğlu parkı da ilimizin ihtiyacı olan sentetik kayak pistinden, çim sahalara, barbekü alanlarından oyun parkurlarına kadar her şey düşünülerek yapıldı. Bu proje, bütünlüğü itibariyle yukarı orman yoluna kadar düşündüğümüz bir çalışmaydı. Bundan sonraki gelen arkadaşlarımızda projenin devamını hayata geçirecektir. 500 bin metrekarelik bir alan ihtiva ediyor. Artık halkımızın gelip nefes alacağı, uzak mekanlara gitmeden her türlü sosyal donatının bulunduğu bir alan oluşturmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu güzel günde, dünya kadınlar gününde de açmak ayrı bir güzellik. Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmayan halkımıza, bürokratlarımıza, işadamlarımıza ve buranın yapımında emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ediyoruz.”

Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe, Emniyet Müdürü Ümit Yaşar Adalar, işadamları, bürokratlar ve çok sayıda davetlinin katıldığı açılışa vatandaşlarda büyük ilgi gösterdi. Belediye bandosunun da seslendirdiği eserlerle renk kattığı açılış, parkın gezilmesiyle son buldu.(Doğu Rehberi)

Previous Kars Kafkas Üniversitesi'nde Ukrayna Kültür Merkezi Açıldı
Sonraki Siteler'e Hayat Verecek Adım

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Avrupa Pazarı Toparlandı, İstanbul Düşüşe Geçti

 İstanbul, gayrimenkul gelişme beklentilerinde Avrupa şehirleri arasında geçen yıla göre geriye düştü. PwC ve ULI tarafından yayımlanan “Gayrimenkulde Gelişen Trendler Avrupa 2014” raporuna göre 2013 yılında İstanbul gelişme öngörülerinde ilk

Güncel Haberler 0 Yorum

Taksim Topçu Kışlası’nda son söz halkın olacak

İBB’den Topçu Kışlası açıklaması: Projenin stratejik plana alınması rutin ve teknik uygulama. Mahkeme kararını bekliyoruz. ‘Yapılabilir’ kararı çıksa da halkoyuna sunacağız.

Güncel Haberler 0 Yorum

İTO Dünya Çapında 23 Fuara Götürecek

İstanbul Ticaret Odası, bu yıl 23 fuara Türk şirketlerini götürecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konak Tüneli’ni durdurma isteğine yargıdan ret

MMOB Şehir Plancıları Odası’nın Konak Tünelleri’ne izin veren imar planı değişikliğinin iptalı için açtığı davayı mahkemede reddetti.

Güncel Haberler

Ankara Çankaya su kesintisi 7 Mayıs 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 100.Yıl Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi içerisinde meydana gelen arıza nedeniyle bölgeye su verilemeyecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kazakistan’da İnşaat Sektörü Gelişiyor

ORTA Asya’nın en büyük inşaat fuarı “Kazbuild 2014”, Kazakistan’ın Almatı şehrindeki Atakent Uluslararası Fuar Merkezi’nde düzenlendi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.