Kadir Has Üni.Bina ve Toplu Yapı  Yöneticiliği Sertifika Programı

Kadir Has Üni.Bina ve Toplu Yapı Yöneticiliği Sertifika Programı

Bina ve Toplu Yapı Yönetim Hizmetleri Proje Kalitesinin Ayrılmaz Parçasıdır
Günümüzde bina ve toplu yapı yönetim hizmetleri, fiyat ve bina yapım kalitesi ile birlikte satışı en çok etkileyen faktörlerden birisidir.
Konut arzının ve rekabetin arttığı bu dönemde müşteri, fiyat / kalite dengesinde en çok avantajı sunan projeyi seçme fırsatını bulmaktadır. Fiyat ile birlikte kaliteyi de talep etmektedir. Müşteri için kalite, binanın ilk andaki durumu kadar gelecekteki durumuyla da ilgilidir. Müşteri için projenin kalitesi yaşam başladıktan sonra verilecek hizmetlerin performansı ve sürekliliğini de kapsamaktadır.

Birkaç yıl öncesine kadar gerek müşteriler gerek müteahhitler açısından sorumluluğun binanın anahtarını teslim edilene kadar olduğu kabul edilirdi. Bugün müşteriler müteahhitlerden ve gayrimenkul geliştiricilerinden gerek güvenlik, sosyal alanların işletilmesi ve bakımı gibi hizmetler için oluşacak aidatlar gerekse binanın ısınma harcamaları hakkında bilgi alarak tercih yapmaktalar. Müşterilerin bu yaklaşımı ve konu ile ilgili kanunların değişmesi anahtar teslimi sonrasında projelerdeki hizmetlerin profesyonel yönetilmesini gerektiriyor.

Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi ve Gayrimenkul Geliştirme Akademisi, gayrimenkul pazarındaki bu etkileşimin ortaya çıkardığı profesyonel bina ve toplu yapı yönetimi ve yetkin insan kaynağı ihtiyacına yönelik bir yılı aşkın süredir çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalardan elde ettiği deneyimle Bina ve Toplu Yapı Yöneticiliği Sertifika Programını oluşturdu. İlk program geçtiğimiz aylarda gerçekleşti. İkinci program ise 10 Nisan’da Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsünde başlayacak ve 19 Nisan’a kadar Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri, toplam 42 saat uygulamalı dersler şeklinde olacak.

Bina ve Toplu Yapı Yöneticiliği Sertifika Programını profesyonel bina yöneticisi olmak isteyenler ile emlak satış ofisleri, inşaat şirketleri ve gayrimenkul geliştirme şirketlerinde satış sonrası hizmetlerde çalışanlar ve çalışmak isteyenler tercih ediyor. Programda, bina ve toplu yapı yönetimi, hukuki ve mali boyutlar, muhasebe ve finans yönetimi, risk değerlendirme ve önlem alma, iç kontrol sistemi, şikâyetlerin yönetimi, etkili iletişim konuları ile müzakere teknikleri ele alınıyor. Sertifika programında akademik temeli olan gayrimenkul sektörünün deneyimli ve uzman yöneticileri, hukukçu, finansçı ve iletişimcileri eğitmen olarak görev alıyorlar.

Müşterilerin satın alma aşamasında hem yaşama maliyeti hem de yaşamı kolaylaştırıcı güvenlik, sosyal alanların işletilmesi ve bakımı gibi hizmetlere yönelik beklentilerini en iyi fayda/maliyet çözümü sunarak karşılamak için sertifika programına katılmak isteyenler Kadir Has Üniversitesi’nin web sitesini ziyaret edebilirler.

Previous Ev sahipleri ve kiracıların hakları nelerdir?
Sonraki Beşir Atalay Ankara Otonomi’yi ziyaret etti

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım Zirvesi

‘Yerinde ve Birlikte Kentsel Dönüşüm’ modelleri ile İstanbul ve Türkiye için örnek oluşturan Kartal Belediyesi; 2 Haziran’da “Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım” zirvesi ile bir ilki daha gerçekleştiriyor.

Etkinlikler

Viaport Marina’da eğlence başlıyor

29 Mayıs’ta kapılarını açacak olan, Türkiye’nin en değerli yatırımlarından biri olan Viaport Marina’da eğlence başlıyor…

Etkinlikler 0 Yorum

2.Harita Teşkilatları Toplantısı

Ekonomik İşbirliği Teşkilatı (EİT), üye ülkelerin kalkınmalarına katkıda bulunmak, EİT bölgesi içindeki ticari engelleri kaldırmak ve bölge içi ticareti geliştirmek, EİT bölgesinin küresel pazarlarla bütünleşmesini

Etkinlikler

3D PRINT EXPO TURKEY 12 Haziran’da açılıyor

Girişimcilere sınırsız kazanç dünyasının kapısını açan 3 Boyutlu Baskı Teknolojileri; endüstriyel tasarım, estetik cerrahi, ortopedi, takı ve mücevher tasarımı, havacılık ve savunma sanayii, fotoğrafçılık, mimarlık, oyuncak sanayii ve otomotiv sektörü

Etkinlikler 0 Yorum

Turkeybuild İstanbul 10 Mayıs’ta kapılarını açıyor

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması olan “Uluslararası Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un 39’uncusu 10-14 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Gayrimenkul sektörü BÜYAP’ta buluştu

Boğaziçi Üniversitesi Yapı Kulübü (BÜYAP)’ın üniversite öğrencileri tarafından her yıl merakla beklenen kariyer günü Civil Career; 26 Kasım Cumartesi günü sektörün önde gelen isimlerini Türkiye çapındaki inşaat mühendisi ve mimarlık

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.