Japon Yeni’ne Endeksli Konut Kredilerine Yapılandırma Fırsatı

TÜRKİYE Bankalar Birliği (TBB) 2007-2009 tarihlerinde İsviçre Frangı veya Japon Yeni’ne endeksli olarak kullandırılan konut kredilerinin TL cinsinden yapılandırılmasına ilişkin temel prensiplerin belirlendiği tavsiye kararı aldı. Yapılandırma kapsamında; İsviçre Frangı’na veya Japon Yeni’ne endeksli konut kredileri ve kredinin kullandırıldığı tarihte müşteri hesabına geçen ve miktarı 250 bin TL ve altında olan krediler yer alıyor. Açıklamada, söz konusu kredilerde faiz oranının ise kredinin kullandırıldığı tarihte, müşteri hesabına geçen TL tutarı baz alınarak, aylık en fazla yüzde 1.25 olarak borç bakiyesi ile yeniden hesaplanacağı ifadesi yer aldı. Yapılan açıklamada, karar hakkında TBB üyelerine bilgi verildiği belirtilerek, yapılandırma için başvuruların, kararın kamuoyuna duyuru tarihinden itibaren 60 gün içinde, kredi müşterisi tarafından bankaya yazılı olarak yapılması gerektiği belirtildi.(Star)

Previous Seha, Erbil'de Ofis Açtı
Sonraki Cleaneo Akustik Alçıpan

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

İMKON: Türkiye’de, Müteahhit Enflasyonu Var

700 Milyon nüfuslu 27 AB Ülkesinde toplam 80 bin Müteahhit varken, 80 Milyon nüfuslu ülkemizde, 300 bine yakın Müteahhit ’in olması, ‘Türkiye’de Müteahhit enflasyonu’ olduğunu göstermektedir.

Güncel Haberler 0 Yorum

SİTELERGİAD, Yaşar’ı ziyaret etti

Siteler Genç İşadamları Derneği (SİTELERGİAD) Başkanı Hayri Bulut, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı makamında ziyaret etti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Emlak Vergisi ödemeleri için son hafta

Emlak, ilan- reklam ve iş yerlerinden alınan çevre temizlik vergileri ile yol harcamalarına katılım paylarının 1’inci taksit ödemeleri 31 Mayıs Salı günü sona eriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sınırda Kurşun Geçirmez Kuleler İnşa Ediliyor

Hakkari’nin Çukurca ilçesindeki askeri kuleler yenileniyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 15 Ocak 2016

15 Ocak 2016 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 11 Mayıs 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın bazı ilçelerinde 11 Mayıs 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.