İzmirgaz, Ödemiş ve Kiraz İlçelerinde Etüt Çalışmaları Başlattı

İzmir’in doğalgaz dağıtım ve işletmesini üstlenen İzmirgaz , Ödemiş ve Kiraz ilçelerinin doğalgaza kavuşturulması için ön fizibilite çalışması başlatırken, Tire ilçesi için mevcut şebekenin genişletilmesi yönünde çalışmalarını hızlandırdı.

Ödemiş, Kiraz ve Tire ilçelerinden gelen talepleri değerlendiren İzmirgaz, 2014 yılı içerisinde yatırım programına yön verebilmek için saha etütlerini başlattı. İzmirgaz’dan yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Temiz enerji doğalgazın ilçelerine gelmesi yönünde yoğun talepte bulunan Ödemiş ve Kiraz bölgeleri için teknik etüt ve bütçe çalışmalarına başlandı. Oluşturulan teknik ekibin yapacağı analizlerin değerlendirilmesinin ardından uzun süre hava kirliliğinden yakınan ve doğalgaz talebinde bulunan bölgelerin doğalgaza kavuşturulması yönünde bir yol haritası belirlenecektir.”

Amacımız çok fazla ilçeye ulaşmak
Öte yandan 2010 yılında doğalgaza kavuşan Tire ilçesi içinde gelen talepler doğrultusunda genişletme çalışmalarının devam ettiğinin belirtildi.
Ödemiş ve Kiraz ilçelerinde yaşayan vatandaşların çok sayıda başvurusunun bulunduğunun belirtildiği açıklamada, “İzmir’in merkez ilçelerinde olduğu gibi çevre ilçelerden de yoğun doğalgaz başvurusu almaktayız. Mevcut yapıda Kemalpaşa, Tire, Aliağa ve Torbalı ilçelerimizde yaşayan vatandaşlarımız doğalgazdan faydalanmaktadır. Amacımız daha çok ilçeyi ve vatandaşımızı doğalgazın olanaklarından faydalandırmaktır” ifadelerine yer verildi.(Yeni Asır)

Previous Bilgi Üniversitesi'nde Mimari Aydınlatma Tasarımı Eğitim Programı
Sonraki Emlak Konut 725 Daire İçin 5 Kat Talep Aldı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kayseri’ye hızlı tren müjdesi

Yüksek Hızlı Tren Projesi’nde sevindiren gelişmeAK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, ilin en önemli projesi olarak gösterdiği Hızlı Tren Projesi’nin Yüksek Planlama Kurulu’nda (YPK) kararının tamamlandığı ve 142 kilometre uzunluğunda

Güncel Haberler 0 Yorum

Mersin Erdemli’ye Yeni Otogar Yapılacak

Mersin’in Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu bir aksilik olmazsa Kocahasanlı Belediyesi Hali’nin yerine yeni bir otogar yapacaklarını bildirdi.

Güncel Haberler

Cambridge ‘e cami inşa edilecek

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, “Cambridge Üniversitesinin tam merkezinde bir kilise vardır. Şimdi yakınma bir cami inşa ediyoruz inşallah” dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

İncek 170 ada imar planı değişikliği

Ankara Gölbaşı İlçesi, İncek Mahallesi 170 ada 2,3,4,5 ve 6 parsellerde 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği 21 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kiralık Ve Satılık Ev Aramada Mobil İnternet Kullanımı Artıyor

Mobil internet kullanımı artık her alanda kendini gösteriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle 43271 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Yenimahalle ilçesi 43271 ada 1 nolu imar parseline ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı revizyonları 24 Kasım 2015 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.