İzmir’de Karşıyaka ve Göztepe’de yaptırılacak statların ihaleleri yarın ve Çarşamba günü yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokoller kapsamında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 15 biner kişilik olarak inşa edilecek Karşıyaka Stadı’nın ihalesi yarın, Göztepe Stadı’nın ihalesi de 29 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

İhale ilanına göre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer tesliminin yapılacağı statların 700 gün içinde bitirilmesi planlanıyor.

KARŞIYAKA STADI
Karşıyaka’ya 15 bin kişilik statla kamp eğitim merkezi ve il müdürlüğü hizmet binası da yapılacak. 158 kişilik loca tribünü, 881 kişilik VIP tribünü, 482 kişilik protokol tribünü, 813 kişilik basın tribünü ve 18 kişilik engelli tribününün bulunacağı stadın kuzey, güney ve doğu yönünde seyirci girişleri yer alırken, batı yönü sporcu, basın, VIP, protokol ve loca girişleri için ayrıldı. Sporcular için 4 soyunma odasının planlandığı statta, hakem odaları, teknik direktör odaları ve revir alanları da yer alacak.

GÖZTEPE STADI
Göztepe Stadı’nın yapımında İzmir ikliminin genel özellikleri etkili olacak. Seyirci fuayelerinin ve çimlerin doğal yollarla havalandırılabilmesi, doğal ışık alabilmesi için cephelerde ve çatıda yarı geçirgen malzemeler kullanılacak. Yağmur suyunun çatıdan kanallarla tahliye edilerek bodrum katta havuzlarda arıtılıp tekrar sistemde kullanılması amaçlanıyor. Çatıda paneller kullanılarak sürdürülebilir enerji kaynaklarından faydalanılacak. Çok amaçlı stadyumda, restoran, büfe gibi sosyal alanların yanı sıra çoklu bilet satış gişeleri bulunacak. Stat çevresi yaya dolaşım alanı olarak tasarlandı.

300 kişilik protokol, 500 kişilik VIP, 250 kişilik basın tribünü ve engelli vatandaşlar için 75 koltuğun yer alacağı stat toplamda 15 bin seyirci kapasiteli olacak. 12 asansörün bulunduğu statta 500’ü kapalı olmak üzere 600 araçlık otopark ve 10 araçlık otobüs parkı yer alacak. UEFA standartlarında inşa edilecek stat, futbol müsabakalarının yanı sıra, ekonomik anlamda eğlence merkezi ve olası doğal afetlerde sığınak olarak da kullanılabilecek.(Sabah)

Previous Ergunlar Group, Çinli Kule Vinç Üreticisi Hongda İle Bayilik Anlaşması İmzaladı
Sonraki Organik Şehirler Geliyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Uzmanlardan “Fransız balkon” uyarısı

Günümüz mimarisinde sıkça kullanılan Fransız balkonların güvenlik açısından pek çok riskler taşıdığına dikkat çeken uzmanlar, yaygınlaşan Fransız Balkon kullanımına ilişkin “Güvenlik şartları oluşturulmalı ve denetimler arttırılmalı” uyarısında bulunuyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Basmane Çukuru yarın 3.kez ihaleye çıkıyor

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’nun (TMSF) 117 ve 90 milyon dolar tahmini bedellerle yaptığı iki ihalede taliplisi çıkmadığı için satılamayan, İzmir kamuoyunun ‘Basmane Çukuru’ olarak bildiği alandaki Ege Dünya Ticaret Merkezi

Güncel Haberler 0 Yorum

Başkente ücretsiz teleferik

Türkiye’nin toplu taşıma amaçlı ilk teleferiği Ankara Yenimahalle’de inşa ediliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kasım 2015 Konut satış istatistikleri

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Kasım 2015 Konut Satış İstatistiklerini açıkladı.İllere göre ve Türkiye genelinde satılan konut sayısı ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Bursa’da İnşaat Sektörü Mercek Altında

Müstakil Sanayici ve işadamları Demeği (MÜSİAD) Bursa Şubesi, İnşaat ve Çevre Sektör Kurulu ‘Bursa’da Planlama ve Arsa Üretim Sorunu’ konusunu masaya yatırdı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Başkent’te 12 Bin 500 Kilometre Yol Çizgisi

Ankara Büyükşehir Belediyesi, sorumluluğuna yeni dahil olan ilçelerle birlikte genişleyen ve büyüyen Başkent’te çizgisiz yol kalmaması için gece-gündüz çalışmalarını sürdürüyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.