İzmir’de Karşıyaka ve Göztepe’de yaptırılacak statların ihaleleri yarın ve Çarşamba günü yapılacak

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile imzalanan protokoller kapsamında Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından 15 biner kişilik olarak inşa edilecek Karşıyaka Stadı’nın ihalesi yarın, Göztepe Stadı’nın ihalesi de 29 Ocak Çarşamba günü gerçekleştirilecek.

İhale ilanına göre sözleşmenin imzalandığı tarihten itibaren 5 gün içinde yer tesliminin yapılacağı statların 700 gün içinde bitirilmesi planlanıyor.

KARŞIYAKA STADI
Karşıyaka’ya 15 bin kişilik statla kamp eğitim merkezi ve il müdürlüğü hizmet binası da yapılacak. 158 kişilik loca tribünü, 881 kişilik VIP tribünü, 482 kişilik protokol tribünü, 813 kişilik basın tribünü ve 18 kişilik engelli tribününün bulunacağı stadın kuzey, güney ve doğu yönünde seyirci girişleri yer alırken, batı yönü sporcu, basın, VIP, protokol ve loca girişleri için ayrıldı. Sporcular için 4 soyunma odasının planlandığı statta, hakem odaları, teknik direktör odaları ve revir alanları da yer alacak.

GÖZTEPE STADI
Göztepe Stadı’nın yapımında İzmir ikliminin genel özellikleri etkili olacak. Seyirci fuayelerinin ve çimlerin doğal yollarla havalandırılabilmesi, doğal ışık alabilmesi için cephelerde ve çatıda yarı geçirgen malzemeler kullanılacak. Yağmur suyunun çatıdan kanallarla tahliye edilerek bodrum katta havuzlarda arıtılıp tekrar sistemde kullanılması amaçlanıyor. Çatıda paneller kullanılarak sürdürülebilir enerji kaynaklarından faydalanılacak. Çok amaçlı stadyumda, restoran, büfe gibi sosyal alanların yanı sıra çoklu bilet satış gişeleri bulunacak. Stat çevresi yaya dolaşım alanı olarak tasarlandı.

300 kişilik protokol, 500 kişilik VIP, 250 kişilik basın tribünü ve engelli vatandaşlar için 75 koltuğun yer alacağı stat toplamda 15 bin seyirci kapasiteli olacak. 12 asansörün bulunduğu statta 500’ü kapalı olmak üzere 600 araçlık otopark ve 10 araçlık otobüs parkı yer alacak. UEFA standartlarında inşa edilecek stat, futbol müsabakalarının yanı sıra, ekonomik anlamda eğlence merkezi ve olası doğal afetlerde sığınak olarak da kullanılabilecek.(Sabah)

Previous Ergunlar Group, Çinli Kule Vinç Üreticisi Hongda İle Bayilik Anlaşması İmzaladı
Sonraki Organik Şehirler Geliyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara’da yeni hastane projeleri

Son dönemde Ankara’da Kamu ve Özel sektör tarafından hayata geçirilen konut, ofis , AVM projeleri haricinde Başkent Ankara hastane projeleri ile de öne çıkmakta.

Güncel Haberler 0 Yorum

Adana’da Çıkarma Gemisi Müze Oluyor

Adana Büyükşehir Belediyesi, 1974 yılında Kıbrıs Barış Harekatı’nda kullanılan tank çıkarma gemilerinden TCG 314-302’ı

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’yı İş Dünyasının Merkezi Yapmak İçin Kule’yi İnşa Ediyor

Ankara’da ‘altın üçgen’ olarak bilinen Eskişehir Yolu, Konya Yolu ve Söğütözü Caddesi’nin

Güncel Haberler

Ankara elektrik kesintisi 26 Nisan 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 26 Nisan 2015 tarihinde Ankara’da bazı ilçelerde elektrik kesintisi uygulanacak.Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Rıdvan Fadıloğlu:Yeni Yaşam Alanları Oluşturacağız

Şehitkamil ilçesinde farklı projelere imza atarak adından söz ettiren Şehitkamil Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Rıdvan Fadıloğlu

Güncel Haberler 0 Yorum

Karabük Havaalanı İçin İlk Kazma 2015’te

Karabük, arazi kamulaştırmalarını bir bir çözerek 2015’te ilk kazmayı vurmaya hazırlanıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.