İzmir, Berlin Fuarı’nda Tanıtıldı

Almanya’da düzenlenen Uluslararası Turizm Borsası (ITB) Berlin Fuarı’nda İzmir, gövde gösterisi yaptı. Fuar öncesi Türkiye’nin Berlin Büyükelçiliği’nde AB Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile turizm sektör temsilcilerin de katıldığı kokteylde turizmde hukuksal sorunlar tartışıldı, çözüm stratejileri belirlendi. İzmir’in tanıtımının uluslararası turizm fuarlarında yeteri kadar yapılmamasından yakınan Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK), fuarda Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın birlik için ayırdığı standın yanı sıra kendisine ait 60 metrekarelik ‘ETİK-İzmir Destinasyon’ isimli standıyla da katıldı.

Protokol yapıldı
Fuarın ilk gününde Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Abdurrahman Arıcı, ETİK standını gezerek derneğin tanıtım faaliyetleri hakkında bilgi aldı. ITB Berlin öncesi Berlin Büyükelçiliği’nde Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu onuruna, turizm sektörünün de katıldığı koktey düzenlendi. Kokteyde Türkiye turizminin gelişmesi için Almanya’da bulunan tur operatörleri ile Türkiye’deki turizmciler arasındaki çözüm bekleyen konular tartışıldı. İşler, “Alman pazarının İzmir’de büyümesi için her yıl ITB Berlin’e geliyoruz. Bu özel davette de Almanya ile aramızdaki hukuksal sorunların yanı sıra turizmin bekleyen sorunları çözüme kavuşturabilmek adına sektörün önde gelen isimleriyle sorunları tartıştık” dedi. Almanya ile Türkiye arasındaki şirket kuruluşları ve hukuksal sorunların çözümüne yönelik olarak protokol anlaşması yapıldı.(Yeni Asır)

Previous Kepez-Santral'de Tapu Zamanı
Sonraki Yapı Decoor Ankara Fuarı Kapılarını Açtı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Sapanca Gölü’nden Şehre İçme Suyu Transferi

Çelik İsalede Tünel Açılıyor Sapanca Gölü’nden şehre içme suyu transferini gerçekleştirecek olan çelik isale hattının çalışmaları sürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Antik Köy Ne Olacak?

10 yıldır taşınması gündeme gelen ve 1. derece sit alanı olan Ballıhisar Köyü’nün yeni imar planı tamamlandı.

Güncel Haberler

Yenimahalle tarihinin en büyük yatırımı gerçekleşiyor

Yenimahalle Belediyesi’nin mahalle iftarları hız kesmeden devam ediyor. 

Güncel Haberler

Ankara’da, yanan cami yenileniyor

Çubuk’ta bir süre önce yanan Yenice Camii,  Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenerek eski haline getiriliyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 12 Ekim 2015

12 Ekim 2015 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut kira geliri için vergi ödemeyebilirsiniz

2014 yılının kira gelirleri 25 Marta kadar beyan edilecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.