İzka İnşaat Dört Ülkede Ofis Açtı

İzka İnşaat Dört Ülkede Ofis Açtı

Şimdiye kadar 9 bin konutu sahiplerine teslim eden İzka İnşaat, halihazırda 2 bin 500 konutun yapımını da sürdürüyor.

Katar, Libya, Irak ve Makedonya’da ofis açan İzka İnşaat, en geç gelecek yıl ilk yurtdışı projesine başlamayı hedefliyor Kamu binaları, alt ve üstyapı inşaatlarıyla sektöre adım atan, beş yıl önce de konut projelerine başlayan İzka, şimdide gözünü yurtdışına dikti.

Katar, Libya, Irak ve Makedonya’da ofis açan İzka İnşaat, en geç gelecek yıl içinde ilk yurtdışı projesine start vermeyi hedefliyor. Mimarlık eğitimini 1991’de tamamlayan, 1993’te şehir planlama üzerine yüksek lisans yapan Azad Yeşil, Ankara’ya yerleşerek kendi şirketini kurdu. Yeşil, uzun süre ağırlıklı olarak kamunun taahhüt işlerini yaptı.

Faaliyetlerine ilk yıllarda çevre düzenleme, park ve bina inşaatları gibi küçük işlerle başladı. Sermayesi arttıkça daha büyük kamu binalarına teklif verdi. Yeşil, Ankara’nın ardından İzmir’e yöneldi.

Pek çok prestijli kamu binasının yapımında görev alan İzka, TÜBİTAK, Milli Savunma Bakanlığı ve Bayındırlık Bakanlığı’nın çeşitli binaları, devlet hastaneleri, toplu konutlar, kentsel dönüşüm projeleri, içme suyu, kanalizasyon gibi altyapı işleri, Karşıyaka Metrosu gibi bir çok taahhüt işini hayata geçirdi. İzka İnşaat’m işleri İzmir ve Ankara ile sınırlı kalmadı. Adana’da adliye binası, Eskişehir’de kent düzenlemesi. Kütahya’da kentin kentsel dönüşüm projesi, İstanbul’da 900 konut ve ticaret merkezinden oluşan bir projesi halihazırda devam ediyor.

Şimdiye kadar yaklaşık 9 bin konutu sahiplerine teslim eden firma, yaklaşık 2 bin 500 konutun da yapımmı sürdürüyor. İzka İnşaat’m konut projelerini oluştururken baz aldığı en önemli unsur fiyat-kalite paritesini tutturmak. Firma, İzmir’in lüks semtlerindeki projelerde de mütevazı muhitlerdeki projelerde de aynı malzemeyi kullanıyor. Bu projeler arasındaki fiyat farkı lokasyondan kaynaklanıyor. İzka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Azad Yeşil, tüketiciye uygun fiyatlı ürün satıp onun aldığı üründen kâr etmesini de sağlamayı amaçladıklarını, şu ana kadarki projelerinin çoğunun teslim edildikten sonra sahiplerine yüzde 70-90 arasında prim kazandırdığını söylüyor.

İzka İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı AZAD YEŞİL: 9 bin konutu teslim ettik

Ben hem şehir plancısı, hem mimarım. Bu yüzden projeyi hayata geçireceğimiz yeri belirlerken çok hassas davranıyoruz. Gittiğimiz lokasyon çok dikkat çekici bir bölge olmasa bile, biz projeye başladıktan sonra bölgenin değeri artıyor. Projeleri bitirdiğimiz zaman keyif alıyoruz. Hiç üşenmeden günün her saati işimizle iç içeyiz. Bir aile şirketiyiz. Aile üyelerinin her birinin ayrı bir görevi var. İşlerimizi mümkün olduğunca kendimiz takip ediyoruz. Yakaladığımız başarının sırrı, işimizi çok sevmemiz. Şimdiye kadar yaklaşık 9 bin konutu sahiplerine teslim ettik. Yaklaşık 2 bin 500 konutun da yapımı sürüyor.(Dünya Özel Ek)

Previous Kentsel Dönüşümü Hızlandıracak Yık-Yap Modeli
Sonraki Altındağ'da Yıkımlar Hızlandı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Uptown İncek Fotomogan Yarışması Komşuları Buluşturdu

Ankara’nın göl ve orman manzaralı projesi Uptown İncek Konutları’nın düzenlediği FOTOMOGAN fotoğraf yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

DenizBank’tan ‘Ortak Mortgage Konut Kredisi’ avantajı

Yenilikçi ve ihtiyaca yönelik ürün ve hizmetleriyle farklılaşan DenizBank, hayalindeki eve sahip olmak veya yatırım amacıyla ev satın almak isteyen müşterilerine özel olarak sunduğu “Ortak Mortgage Konut Kredisi” ile herkesi

Firma Haberleri 0 Yorum

Selimoğlu Grup’dan Çeşme’de 240 Villa Projesi

Çeşme’de 240 villa Selimoğlu, Fikirtepe’de ruhsat beklerken, Çeşme’de villa projesi hayata geçiriyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çilek, Bulgaristan’daki ilk mağazasını Varna’da açtı

Türkiye’nin sevilen markası Çilek, yurt  içinde ve yurt dışında büyümeye devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çelik Sektörünün İlk Yarı İhracatı 7,02 Milyar Dolar

Türk çelik sektörünün ilk yarı sonuçları yılsonu hedefi için olumlu sinyaller veriyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

HEP İstanbul’da 3 blok daha kampanyalı satısa çıkacak

Tekfen Emlak Geliştirme tarafından Esenyurt’ta hayata geçirilen HEP İstanbul’daki 1+1 216 bin liradan başlayan dairelerin yüzde 70’i satıldı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.