İstMarina Dünyanın en iyi projesi seçildi

İstMarina Dünyanın en iyi projesi seçildi

DAP Yapı’nın, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. iş birliği ile Anadolu yakasının en hızlı gelişen ve yıldızı parlayan bölgesi Kartal sahilinde gerçekleştirdiği İstMarina, Türkiye ve komşu ülkelerden ödüle layık görülen tek proje olarak büyük bir başarıya imza attı.

Gayrimenkul sektöründe benzersiz mimari projelere imza atan DAP Yapı, birbiri ardına aldığı uluslararası ödüllerle başarılarını tescillendirirken, Türkiye’nin inşaat sektöründeki gururu olmaya devam ediyor.

DAP Yapı, İstanbul’a kazandırdığı İstMarina projesi ile Londra’da gerçekleştirilen European Property Awards’de “Avrupa’nın En İyi Projesi” seçilirken, 8 farklı proje ile 15 dalda ödül kazanarak ulaşılması güç bir rekora imza atmıştı.

“Avrupa’nın En İyi Projesi” ödülü ile Dubai’de düzenlenen International Property Awards’e iştirak eden İstMarina, burada da tartışmasız bir şekilde dünyanın beğenisini kazanıp,  Asya, Afrika, Birleşik Krallık, Amerika ve Arap ülkelerinin ödüllü projelerini geride bırakarak,  “2014-2015 Yapı Geliştirme” kategorisinde Dünya’nın En İyi Projesi ödülüne layık görüldü. İş ve yaşam projeleriyle de İstanbul’un farklı bölgelerinde geleceğin projelerini geliştiren DAP Yapı, Türkiye’den ödül alan tek firma oldu.

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz:” Bu ödülü sadece şirketimiz adına değil aynı zamanda ülkemiz adına aldık”

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, ödül ile ilgili şunları söyledi: “Ülkemizi uluslararası arenada bu şekilde temsil etmek bizim için gurur verici. İstMarina için yıllarca çalıştık, araştırma yaptık. Çalışmalarımızın karşılığını önce Londra’dan akabinde Dubai’den aldığımız uluslararası ödüller ile taçlandırdık. Türkiye’den ödüle layık görülen tek proje İstMarina oldu. Bu ödülü sadece şirketimiz adına değil aynı zamanda ülkemiz adına aldık. Bize desteğini esirgemeyen TOKİ Başkanı M. Ergün Turan ve kurumuna, Emlak Konut Genel Müdürü Murat Kurum ve kurumuna, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş ve ekibine, Kartal Belediye Başkanımız Op. Dr. Altınok Öz’e, çalışanlarımıza ve bizden hiçbir zaman desteğini esirgemeyen ve hayallerimize ortak olan tüm müşterilerimizle ödülümüzü paylaşıyor, şükranlarımı sunuyorum. İstanbul’un en gözde ve yükselen bölgelerinde hem iş hem de konut projelerimizle ülkemize değer kattık.  Geleceğin projelerini üretmeye ve ülkemizi bu alanda temsil etmeye devam edeceğiz. Bu ödül ile sorumluluğumuz bir kat daha arttı.”

Dünya çapında kazanılan ödüllerin uzun süren detaylı çalışmalarını ve hayallerinin birer ürünü olduğunu belirten Ziya Yılmaz, “Biz sadece ülkemize ve şehrimize değer katacak proje geliştirmiyor geleceğin yaşam alanlarını tasarlıyoruz. Çağın en yeni teknolojisini ve en iyi malzemesini kullanıyoruz. Bu sebeplerden dolayı tüm projelerimiz rekor prim yapıyor, Avrupa’dan ve Dünyadan ödüller kazanıyor” dedi.(Habertürk)

Previous Tepeora Evleri doğal yaşam alanı sunuyor
Sonraki Sinpaş'tan Ankara'ya yeni projeler müjdesi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Akfen GYO’nun Net Aktif Değeri 950 Milyon TL

Akfen GYO Yönetim Kurulu Başkanı Güçsav, “Otel kira gelirlerimiz 2013 Eylül itibarıyla 2012 yılının aynı dönemine göre yüzde 31 artarak 41 milyon TL oldu” dedi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Konya Müteahhitler Birliği kuruldu

 Kısa adı KOMÜT olan Konya Müteahhitler Birliği kuruldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kırcı Jeneratör 650 Milyon Lira Borçla Battı

Mali zorluk yaşayan şirketlerin son 10 yıldır yaptıkları iflas erteleme başvurularında bir ilk yaşandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

ECE Türkiye’den yeni işbirlikleri

ECE Türkiye ve Sur Yapı, Axis İstanbul Ofis ve Alışveriş Merkezi ile Sur Yapı MARKA Rezidans ve Alışveriş Merkezi projelerinde önemli bir işbirliğine imza attı.

Firma Haberleri

Yörsan’ın kurucu ortağı YÖRÜK ailesi, “YÖRYAPI” adıyla inşaat sektörüne girdi

50 yıllık başarılı bir geçmişe sahip olan YÖRÜK Ailesi, sahibi olduğu Türkiye’ nin en büyük süt Ürünleri firması Yörsan’a Dubai’ li Abraaj Capital’ i ortak aldıktan sonra “YÖRYAPI” adıyla inşaat

Firma Haberleri 0 Yorum

Evora İstanbul’da Ticari Üniteler Satışa Çıktı

Teknik Yapı tarafından Tuzla’da hayata geçirilen Evora İstanbul projesinde yer alan 77 ticari ünite 123 bin liradan başlayan, fiyatlarla ihaleye çıkıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.