İşte 3. köprünün geçiş ücretleri

İşte 3. köprünün geçiş ücretleri

Üçüncü köprü pazar günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ulaştırma Bakanı Binalı Yıldırım ‘ın katılımıyla  resmen açıldı.

IC Içtaş-Astaldi tarafından yapılacak Kuzey Marmara Otoyolu Projesi kapsamında yer alan 3. köprünün inşaatı tamamlandıktan sonra adeta para basacak. Köprüden otomobil geçişi yaklaşık 9 Lira olacak 1973 yılında faaliyete geçen Boğaziçi Köprüsü ve 1988 yılında tamamlanan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nden sonra İstanbul Boğazı’na inşa edilen 3. köprüde sona yaklaşıldı.

3 milyar dolara mal olacak proje, ağustos ayında devreye girecek. 3. köprü ve otoyol inşaatı tamamlandığında araç başına 3 dolar olmak üzere, her gün 135 bin otomobil geçişi için Hazine garantisi bulunuyor. Böylece köprünün günlük geliri en az 405 bin dolar (1.1 milyon TL) olacak. Bu rakam ağır vasıta araçlarda 15 doları bulacak. Çanakkale Panaroma

Araç Fiyat (DOLAR)
Otomobil 3 (9 TL)
Ağır vasıta 15 (45 TL)
Otoyol 0.8 (2.5 TL)
Km başına

Previous Mint Kağıthane projesi
Sonraki Vadişehir'de 30 ay vade farksız ödeme kolaylığı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Alev Kartalı Tanıtıldı

İstanbul’da doğal afetler, orman yangınları ve yüksek bina yangınlarına, yeni hizmete giren “Alev Kartalı” isimli yangın helikopteri müdahale edecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Altın Köy Projesinde Hasat Zamanı Geldi

Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’nin projelendirdiği ve ilk günden itibaren her anıyla özel olarak ilgilendiği Altın Köy projesinde hasat zamanı geldi.

Güncel Haberler 0 Yorum

DASK Anadolu Buluşmaları, Balıkesir’den Başladı

DASK Anadolu Buluşmaları, birinci derecede deprem bölgesi olan Balıkesir’den başladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Bala Beynam imar planı değişikliği

Ankara Bala İlçesi Beynam Mahallesi 2806, 2807, 2808, 2821, 2822 sayılı parsellere ait 1/25000 nazım imar planı 15 Ekim 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sapanca Gölü’nden Şehre İçme Suyu Transferi

Çelik İsalede Tünel Açılıyor Sapanca Gölü’nden şehre içme suyu transferini gerçekleştirecek olan çelik isale hattının çalışmaları sürüyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türk Yapı Sektörü Raporu açıklanıyor

Yapı-Endüstri Merkezi tarafından Türk yapı sektörünün yıllık performansına dair en geniş değerlendirmeyi sunan “Türk Yapı Sektörü Raporu 2014” 25 Şubat Çarşamba günü, Yapı-Endüstri Merkezi’nde yapılacak Türk Yapı Sektörü Analizi ve

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.