İstanbul Tower Levent yakında satışa çıkacak

İstanbul Tower Levent yakında satışa çıkacak

450 milyon dolar yatırımla hayata geçirilen İstanbul Tower Levent adlı proje yakında satışa çıkacak

İstanbul’un en prestijli iş ve finans merkezi Büyükdere Caddesi’ne bir yüksek bina daha inşa ediliyor. Turgut İlaç’ın sahibi olduğu Levent’teki Fako İlaç Fabrikası’nın arazisi üzerine yapılacak 220 metre yüksekliğindeki İstanbul Tower Levent adlı projede sorunlar çözüldü ve inşaat başladı.

Metal Yapı Konut ve Yeşil İnşaat’ın yüzde 50’li kat karşılığı yapımını üstlendiği projenin Ocak 2015’te teslim edileceği açıklanmıştı ancak projedeki konsept değişikliği inşaatı geciktirdi. Yalan bir zamanda yapımı yeniden başlayan projenin satış ofisi tamamlandı ve yalanda tanıtılacak.

YEŞİL VE SAÇAKLIOĞLU YAPIYOR
Turgut İlaç Yönetim Kurulu Başkam Kaya Turgut, Fako İlaç’ı İzlandalı firma Actavis’e sattıktan soma şirketin 4. Levent’te Büyükdere Caddesi üzerindeki 23 dönümlük arazisinde proje gerçekleştirilmesi için kollan sıvamıştı. “Ben 50 yıllık Leventliyim. 80 yaşında bir adamım; bu adamın hayalleri vardır; ne kadan gerçekleşir bilinmez. Fakat öncelikli hayalim Türkiye’ye ve İstanbul’a yakışır, anıtsal, abidevi bir bina yapmak” diyen Kaya Turgut, Fako arazisi için 50’den fazla yerli ve yabancı yatırımcıyla görüşmüş ve

Metal Yapı Konut ve Yeşil İnşaat ortaklığının kurduğu Zincir Yapı şirketiyle el sıkışmışü. İşbirliğinin duyurusu için Ekim 2010’da düzenlenen basın toplantısında Metal Yapı Konut Yönetim Kurulu Başkam Ömer Saçaldıoğlu “2012’de başlayıp Ocak 2015’te bitireceğiz” derken Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Başkam Engin Yeşil, “Proje Kaya Bey’in hayali. Onun vizyonunu yansıtacak, yan yanya paylaşılacak” ifadelerini kullanmıştı.

Ofis, otel ve müzeden oluşacak proje 2015 yılının son çeyreğine kadar harfiyat aşamasını geçememişti. Sorunların çözüldüğü arazide, dünyanın önde gelen mimarlık firmalarından SOM Architects’in tasarladığı proje icra ediliyor. İstanbul Tower Levent adlı projede konsept değişikliğine gidildi ve yeni tasarımla proje yükselmeye başladı. Satış ofisinin yapımının tamamlandığı projenin yıktı ilk yansında lanse edilmesi bekleniyor.

Metal Yapı Konut ve Yeşil İnşaat ortaklığı’nın istanbul Tower Levent projesi 23 bin 500 metrekare arazide 224 bin metrekare inşaat alanına sahip olacak. 52 katlı, 220 metre yüksekliğindeki projenin toplam yatırım değerinin  450 milyon dolar olması bekleniyor. Büyükdere Caddesi’nde yükselen İstanbul Tower projesinden 1.5 milyar dolar gelir elde edilmesi hedefleniyor.Sözcü

Previous Emlak İstasyonu web sitesi yenilendi
Sonraki Hekim Yapı Avrupa’nın en gelişmiş Sandviç Panel hattına sahip

Diğer Yazılar

Ofis

Capitol Vista ofis projesi

Capitol Vista ofis projesi Ankara Söğütözü’nde Tesan İnşaat tarafından inşa ediliyor.

Ofis 0 Yorum

Besa Kule ticari komşuluğa ortam yaratacak

Ahilik geleneğinin bir parçası olan, günümüz iş adamlarının özlemle andığı “komşuluk kültürü” plazalardaki “ticari komşuluk” ile yeniden canlanıyor.

Ofis 0 Yorum

Regnum Sky Tower, verimli çalışmanın önünü açacak

Yapılan araştırmalara göre, insanoğlu yaşamının yüzde 90’ını kapalı alanlarda, bir ofis çalışanı ise ömrünün 5 yılını masada oturarak geçiriyor.

Ofis 0 Yorum

Windowist Tower’da ofis kiralayanlar ilk ay ücret ödemeyecek

Hazır ofis konseptini  5 yıldızlı otel anlayışıyla uygulayan Windowist Tower’da Mart, Nisan ve Mayıs aylarında ofis kiralayanlar ilk ay için ücret ödemeyecek.

Ofis 0 Yorum

Dumankaya Flex Office 321 ofisten oluşuyor

DUMANKAYA Modern, Modern Vadi ve hi Fit’ten sonra Bahçeşehir’de yeni bir projeye başlıyor. 100 milyon lira yatırımla hayata geçecek 32 katlı Flex Office Bahçeşehir, 321 ofisten oluşuyor.

Ofis 0 Yorum

Moment Beştepe Ofis farklı bir etkinlik düzenledi

Divan Otel İstanbul / Maromi Executive Chef’i dünyaca ünlü sushi üstadı Kenji Kume, Türkiye’nin kalbi, Ankara’nın merkezinde, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi karşısında inşa edilen ve “yeni nesil ofisleri” Ankaralıların beğenisine sunan Moment

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.