İstanbul marka şehir olacak

İstanbul marka şehir olacak

İstanbul, son gelişmelerle marka şehir olma yolunda.

Son yıllarda Dünya genelinde kentleşme değeri sürekli yükselen İstanbul, yaşanan son değişim ve gelişim göstergeleri ile marka şehir olma yolunda önemli adımlar atıyor. İstanbul’da şehri yeniden dizayn edecek yeni projeler bir bir hayata geçiriliyor. Kanal İstanbul, Marmaray, Metro, 3. köprü ve Maltepe’de yer alan Avrupa’nın en büyük şehir parkı’da bu adımların en güzel örnekleri.

İstanbul’da yaşanan bu değişim ve inşaat sektörü açısından yeni gelişen bölgeler hakkında Artı Deneyim Genel Müdürü Ufuk Kayador şunları söyledi. “Hızla büyüyen ve gelişen İstanbul pek çok farklı ilçesinde hayata geçirilen yeni projeler ile marka şehir olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Şehrin her iki yakasında kurulacak yeni şehirler ve bu şehirlerin konseptleri İstanbul’un dünya şehirleri arasındaki yerini üst sıralara taşıyacak.

Türkiye’nin sağlık üssü olarak konumlanan Küçükçekmece, Başakşehir, Avcılar ilçelerinin yanı sıra Anadolu Yakası’nda Tuzla Orhanlı’da yeni kurulacak şehir de bilim, teknoloji ve kongre üssü olacak. Bu ilçeler yeni planlama çerçevesinde İstanbul’da yatırım yapılacak bölgeler arasında öne çıkan önemli yerleşim yerleri. Hızla büyüyen ve İstanbul’un marka ilçelerinden biri olan Maltepe, civarında yükselen nitelikli konutlar veAvrupa’nın en büyük şehir parkı ile spor, yaşam ve eğlencenin yeni merkezi olacak.

Toplam 1.500 dönümlük alanda konumlanacak park, içerisinde tüm spor aktivitelerinin gerçekleştirilebileceği bunun yanı sıra insanların aileleri ile güzel vakit geçirebilecekleri eğlence alanlarını da içinde barındırıyor. Gerek Maltepe bölgesi ve gerekse etkileşimde bulunan diğer bölgelerde de konutların satış ve kiralama fiyatlarında önemli ölçüde artışlar olması beklenecektir. Maltepe, Kartal, Pendik gibi Anadolu yakasının önemli ilçelerinde yakın dönemde yapılan ve yapılacak olan, özellikle markalı projelerinde devreye girmesi ile birlikte bu bölgelerinde değeri her geçen gün daha da artacaktır” dedi.

İstanbul’un daha fazla yatırım çekebilmesi için hükümete, yerel yönetimlere ve gayrimenkul geliştirici firmalara büyük görevler düştüğünü belirten Artı Değer Yönetici Ortağı Sevgi Uyanık ise modern IT ve iletişim teknolojileri, kaliteli konutlar, eğitim, su ve elektrik gibi temel hizmetlerin çağın gereklilikleri çerçevesinde vatandaşların hizmetine sunulması gerektiğinin altını çizdi.
(Kaynak:www.milliyet.com.tr)

Previous AVM’lerde ‘kur’ pazarlığı başladı
Sonraki Kentsel Dönüşüm İçin 8 Öneri

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Uzungöl İmar Planı Askıya Çıktı

Trabzon Valisi Öz: “Uzungöl’ün koruma amaçlı imar planı onaylandı, askıya çıktı ve kesinleşti”.

Güncel Haberler 0 Yorum

Körfez Geçiş Köprüsünün Ayakları Suya Basıyor

İstanbul-İzmir arasını 3,5 saate düşürecek otoyol projesi kapsamında yapımı devam eden

Güncel Haberler 0 Yorum

Elmadağ Kurtuluş Mahallesi imar planı değişiklikliği

Ankara Elmadağ İlçesi, Kurtuluş Mahallesi 3714 nolu parsele ilişkin 1/5000 ölçekli nazım imar planı değişiklikleri 18 Ocak 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Bağlıca 47301 ada 1 parsel imar planı değişiklikliği

Ankara Bağlıca Mahallesi, 47301 ada 1 sayılı parsele ilişkin 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı” 4 Mart 2016 tarihinde askıya çıkacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gaziantep’e 2000 Yeni Konut

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen”Sosyal Konut Projesi” kapsamında 75 konutun sahibi kurayla belirlendi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Havalimanlarında X-ray Bire İnecek, Parmak İziyle Geçilecek

Atatürk havalimanındaki askeri hangarların olduğu alan ve kargo ve yer hizmetleri tesislerinin olduğu alanlara uçak park yeri yapılacak, bu sayede 99 olan park yeri sayısı 43 artarak 142’ye çıkacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.