İstanbul marka şehir olacak

İstanbul marka şehir olacak

İstanbul, son gelişmelerle marka şehir olma yolunda.

Son yıllarda Dünya genelinde kentleşme değeri sürekli yükselen İstanbul, yaşanan son değişim ve gelişim göstergeleri ile marka şehir olma yolunda önemli adımlar atıyor. İstanbul’da şehri yeniden dizayn edecek yeni projeler bir bir hayata geçiriliyor. Kanal İstanbul, Marmaray, Metro, 3. köprü ve Maltepe’de yer alan Avrupa’nın en büyük şehir parkı’da bu adımların en güzel örnekleri.

İstanbul’da yaşanan bu değişim ve inşaat sektörü açısından yeni gelişen bölgeler hakkında Artı Deneyim Genel Müdürü Ufuk Kayador şunları söyledi. “Hızla büyüyen ve gelişen İstanbul pek çok farklı ilçesinde hayata geçirilen yeni projeler ile marka şehir olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Şehrin her iki yakasında kurulacak yeni şehirler ve bu şehirlerin konseptleri İstanbul’un dünya şehirleri arasındaki yerini üst sıralara taşıyacak.

Türkiye’nin sağlık üssü olarak konumlanan Küçükçekmece, Başakşehir, Avcılar ilçelerinin yanı sıra Anadolu Yakası’nda Tuzla Orhanlı’da yeni kurulacak şehir de bilim, teknoloji ve kongre üssü olacak. Bu ilçeler yeni planlama çerçevesinde İstanbul’da yatırım yapılacak bölgeler arasında öne çıkan önemli yerleşim yerleri. Hızla büyüyen ve İstanbul’un marka ilçelerinden biri olan Maltepe, civarında yükselen nitelikli konutlar veAvrupa’nın en büyük şehir parkı ile spor, yaşam ve eğlencenin yeni merkezi olacak.

Toplam 1.500 dönümlük alanda konumlanacak park, içerisinde tüm spor aktivitelerinin gerçekleştirilebileceği bunun yanı sıra insanların aileleri ile güzel vakit geçirebilecekleri eğlence alanlarını da içinde barındırıyor. Gerek Maltepe bölgesi ve gerekse etkileşimde bulunan diğer bölgelerde de konutların satış ve kiralama fiyatlarında önemli ölçüde artışlar olması beklenecektir. Maltepe, Kartal, Pendik gibi Anadolu yakasının önemli ilçelerinde yakın dönemde yapılan ve yapılacak olan, özellikle markalı projelerinde devreye girmesi ile birlikte bu bölgelerinde değeri her geçen gün daha da artacaktır” dedi.

İstanbul’un daha fazla yatırım çekebilmesi için hükümete, yerel yönetimlere ve gayrimenkul geliştirici firmalara büyük görevler düştüğünü belirten Artı Değer Yönetici Ortağı Sevgi Uyanık ise modern IT ve iletişim teknolojileri, kaliteli konutlar, eğitim, su ve elektrik gibi temel hizmetlerin çağın gereklilikleri çerçevesinde vatandaşların hizmetine sunulması gerektiğinin altını çizdi.
(Kaynak:www.milliyet.com.tr)

Previous AVM’lerde ‘kur’ pazarlığı başladı
Sonraki Kentsel Dönüşüm İçin 8 Öneri

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara Pursaklar imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onaylanan, Pursaklar İlçesi, Saray Yunus Emre Mahallesi 95296 ada 1 ve 2 parseller 1/5000 ölçekli nazım imar planı revizyonu 28 Nisan 2015 tarihinde Ankara

Güncel Haberler 0 Yorum

Çiğdem Mahallesi’nin sorunları Meclis’te

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Ankara’da Çiğdem Mahallesinde yaşayanların sorunlarını Meclis’e taşıdı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Koruma Kurulu Planları Onayladı

Antalya Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun, Demre, Kekova, Üçağız, Kaş Patara ile Side Antik Kenti ile ilgili hazırlanan planlara verdiği onayı Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Çin’de Konut Fiyatları Düşüş Eğiliminde

Çin’de konut fiyatları düşüş eğilimini sürdürüyor. Çin Ulusal İstatistik İdaresi, 70 şehirde alınan ortalamalarda fiyatların bir önceki aya oranla yüzde 0,47 gerilediğini kaydetti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’ya yeni metro projesi

Başkent’te yapımı bitirilemeyen 3 metro hattının yapımını devralıp, ikisini hizmete açan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Ankara için yeni bir proje açıkladı. Yeni metro hattı AKM ile Kızılay arasına inşa

Güncel Haberler

2015’te kasaba yaşamının doğallığı mobilyalara yansıdı

Türkiye mobilya sektörünün nabzını tutan MOSDER, 2015’in ilkbahar-yaz mobilya trendlerini açıkladı. 

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.