İstanbul Gayrimenkul Fuarı 23-24 Nisan 2016

İstanbul Gayrimenkul Fuarı 23-24 Nisan 2016

10. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi eş zamanlı olarak 23-24 Nisan tarihleri arasında Hilton Convention Exhibition Center’da gerçekleştirilecek. JNR Fuarcılık ve Suudi Arabistan’dan Daleel Group tarafından 10 yıldan bu yana düzenlenen fuara 52’nin üzerinde yerli – yabancı firma katılıyor. Özellikle Körfez Ülkelerinden başta Suudi Arabistan, Kuveyt, Katar olmak üzere Abu Dabi, Ürdün, BAE, Azerbaycan, Fas, Mısır, İran ve Irak’tan gelecek seçkin yatırımcı ve acenteler iki gün boyunca fuarı ziyaret edecek.

Fuar, yeni gelişmekte olan inovasyon yaratan pazarlar için en geniş çaplı ve en etkili gayrimenkul yatırım ve geliştirme fuarı olarak öne çıkıyor. Konut projelerinden ofis projelerine, termal tesislerden AVM ve iş merkezlerine, arsa ofislerinden sanayi siteleri ve organize sanayi bölgelerine kadar geniş bir katılımcı profili fuarda yerini alacak.
Alıcı -satıcı ve yatırımcıyı buluşturan Türkiye’nin en etkin fuarı olan 10. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi JNR Fuarcılık tarafından 10 yıldan bu yana düzenleniyor. Bu yıl fuarda 52’nin üzerinde yerli-yabancı firma 150 projeyle fuara katılıyor.

Gayrimenkulde Fırsatlar ve Sektörün Geleceği Tartışılacak
10. İstanbul Gayrimenkul Fuarı ve Arap-Türk Zirvesi’nde, Türkiye, Arap coğrafyası ve dünyadaki gayrimenkul sektörüne genel bakış, gayrimenkul alanındaki fırsatlar ve sektörün geleceği tartışılacak.
Özellikle Körfez Ülkeleri’nden başta Abu Dabi, Kuveyt, Katar olmak üzere Bahreyn, Umman, Ürdün, Suudi Arabistan, Dubai Azerbaycan, Fas, Mısır, İran ve Irak’tan gelecek seçkin yatırımcı ve acenteler fuarı ziyaret ederken alım için bağlantı yapacaklar.

Şimdiye kadar 147.000 üzerinde gayrimenkul sektör yatırımcısı ve profesyonelinin ziyaret ettiği İstanbul Gayrimenkul Fuarı, 2015’de 12.478 sektör temsilcisini, yatırımcı ve profesyonellerle buluşturmuştu. 2012 yılında Mütekabiliyet Yasası’nın çıkarılmasının ardından İstanbul Gayrimenkul Fuarı, Suudi Arabistan, Dubai, Abudabi, Katar ve Kuveyt’ten ziyaretçi ve alıcı akınına uğruyor.

Katılımcı Eğilimlerine Işık Tutan Anket…
Geçtiğimiz yıl 9.’su düzenlenen İstanbul Gayrimenkul Fuarı sonrasında fuar katılımcılarına yönelik “Bu fuara katılma amacınız nedir?” başlıklı anket düzenlendi. Anketten şu sonuçlar çıktı;
•    Fuar katılımcılarının yüzde 65’i şirketini, organizasyonunun değerini ve bilinirliğini arttırmak amacıyla fuara katıldığını vurgularken,
•    Yüzde 57’lik kesim doğru alıcı ve yatırımcılara ulaşmayı hedeflediğini,
•    Yüzde 45’i proje tamamlama § yeni projelerin ortaya çıkması ve sunumu için,
•    Katılımcıların yüzde 25’i yeni oluşan Körfez Ülkeleri gayrimenkul pazarında kendini göstermek için,
•    Yüzde 12’lik kesim ise, gayrimenkul yatırım ortakları ve yeni partnerlere ulaşmak için fuara katıldığını belirmişti.

Previous Park Hayat İncek projesi
Sonraki Fatma Güldemet Sarı'nın 30 Mart İzmir programı

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Enerji Verimliliği Fuarı 14 Ocak’ta başlayacak

Expotim tarafından Enerji Verimliliği Haftası kapsamında düzenlenen “6. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı (EVF)” 14-17 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Expotim açıklamasına göre; sektör temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya

Etkinlikler

Dünya Kadastro Zirvesi bugün başlıyor

85 farklı ülkeden 3 bine yakın katılımcı, “Dünyamızın Kadastrosunu Yapalım” teması ile 20-24 Nisan 2015 tarihleri arasında istanbul Haliç Kongre Merkezinde bir araya geliyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Etimesgut’ta yapı fuarı acılıyor

Etimesgut Belediyesi Türk Beyleri Kent Meydanı 26-29 Mayıs tarihleri arasında “Yapı Malzemeleri, İnşaat, Dekorasyon ve Emlak Günleri’ne ev sahipliği yapacak.

Etkinlikler 0 Yorum

Türk Yapı Sektörü Turkeybuild Ankara’da Biraraya Geliyor

Bölgesinin en büyük fuarı olan Yapı Fuarı Turkeybuild Ankara, 23 – 26 Ekim tarihlerinde Congresium ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda sektördeki en son yenilik ve teknolojileri sergileyecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Adana İnşaat fuarı

Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde 19 – 22 Şubat 2015 tarihleri arasında düzenlenecek

Etkinlikler 0 Yorum

Samsun inşaat 2015 fuarı

TÜYAP Fuarcılık tarafından 2-5 Nisan tarihleri arasında Samsunda düzenlenecek, 174 markanın katılacağı Samsun İnşaat 2015 Fuarı”na, 40 binin üzerinde ziyaretçi bekleniyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.