İstanbul Esenler’de Dünyanın en büyük 3. Şehir parkı yapılacak

İstanbul Esenler’de Dünyanın en büyük 3. Şehir parkı yapılacak

Başbakan Davutoğlu o projeyi açıkladı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Esenler’de ‘tarihi’ olarak tanıtılan ve bu nedenle merak edilen projeyi açıkladı.Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul esenler’de seçim mitinginde konuştu; “Yeni bir çevre ve yeşil anlayışı içinde, dünyanın en büyük 3. şehir parkına Esenler ve İstanbul sahip olacak” dedi.

90 BİN YENİ KONUT İNŞA EDİLECEK

Başbakan Davutoğlu, Esenler’de yaşayan vatandaşların en kaliteli ve konforlu konutlara kavuşacağını belirterek “Aziz Esenlerli kardeşlerim, sizin güvenliğiniz bizim namusumuzdur. En güvenli konutlara sizi oturtmak, bizim görevimizdir. Onun için 90 bin yeni konut, inşallah inşa edilecek” dedi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 3. ŞEHİR PARKI

Davutoğlu şöyle konuştu:

Esenler’deki konut stokunun, bina stokunun yüzde 72’si sorunlu. Allah muhafaza bir depremde ciddi sarsıntı geçirebilir. Bizim birinci görevimiz, vatandaşa güvenli konutlar sağlamaktır.

Dünyanın en büyük kentsel dönüşümü, İstanbul’da yapılıyor. Biz vadettiğimiz her şeyi gerçekleştiriyoruz. Esenler, bu tarihi bir proje. Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi alan itibarıyla. 2,5 milyon metrekare ile dünyanın en büyük şehir parkı. Dünyanın en büyük şehir parkına sahip olacak olan Esenler memnun musun?.

Yeni bir çevre ve yeşil anlayışı içinde, dünyanın en büyük 3. şehir parkına Esenler ve İstanbul sahip olacak” dedi.Milliyet

Previous Ankara-Kırıkkale Delice otoyolu ihale edilecek
Sonraki Şenol Kul : Terme'de inşaatlar durdurulmadı

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

Vialand Avrupa’nın en iyi 8’i arasında

Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı hizmet veren Tema Parkı Vialand, Türkiye’yi gururlandıran ödüllerine bir yenisini daha ekledi.

Park / Doğa 0 Yorum

Yenimahalle Turgut Özal Mahallesi’ne 2 yeni park

Türkiye Cumhuriyeti’nin medar-ı iftiharlarını Yenimahalle’de unutulmaz kılan Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, bu kez de Nobel Kimya Ödülü’nü kazanan ilk Türk Prof.Dr Aziz Sancar ve Kıbrıs Harekatı Şehidi Şehit Piyade

Park / Doğa

Kelebekler Vadisi binlerce misafiri ağırlıyor

MUĞLA Valisi Amir Çiçek, Kelebekler Vadisi markasının dünya turizmine tanıtılması gerektiğini söyledi.

Park / Doğa 0 Yorum

Harbiye şelaleleri için proje hazırlanacak

Defne Belediyesi Meclisi, Mart ayı olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Park / Doğa 0 Yorum

Etimesgut’a yeni park

Etimesgut Belediyesi, Kazakistan’ın ünlü bestekârı Tattimbet Kazangapulı’nın 200. doğum yılı anısına, ilçedeki bir parka bestecinin adını verdi.

Park / Doğa 0 Yorum

Mengen’de Her Mahalleye 1 Park

Mengen’de “Her mahalleye bir park İller Bankası yetkilileri, “Her Mahalleye 1 Park” projesi kapsamında Mengen’e gelerek incelemelerde bulundu.