İstanbul Esenler’de Dünyanın en büyük 3. Şehir parkı yapılacak

İstanbul Esenler’de Dünyanın en büyük 3. Şehir parkı yapılacak

Başbakan Davutoğlu o projeyi açıkladı
Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Esenler’de ‘tarihi’ olarak tanıtılan ve bu nedenle merak edilen projeyi açıkladı.Başbakan Ahmet Davutoğlu, İstanbul esenler’de seçim mitinginde konuştu; “Yeni bir çevre ve yeşil anlayışı içinde, dünyanın en büyük 3. şehir parkına Esenler ve İstanbul sahip olacak” dedi.

90 BİN YENİ KONUT İNŞA EDİLECEK

Başbakan Davutoğlu, Esenler’de yaşayan vatandaşların en kaliteli ve konforlu konutlara kavuşacağını belirterek “Aziz Esenlerli kardeşlerim, sizin güvenliğiniz bizim namusumuzdur. En güvenli konutlara sizi oturtmak, bizim görevimizdir. Onun için 90 bin yeni konut, inşallah inşa edilecek” dedi.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 3. ŞEHİR PARKI

Davutoğlu şöyle konuştu:

Esenler’deki konut stokunun, bina stokunun yüzde 72’si sorunlu. Allah muhafaza bir depremde ciddi sarsıntı geçirebilir. Bizim birinci görevimiz, vatandaşa güvenli konutlar sağlamaktır.

Dünyanın en büyük kentsel dönüşümü, İstanbul’da yapılıyor. Biz vadettiğimiz her şeyi gerçekleştiriyoruz. Esenler, bu tarihi bir proje. Dünyanın en büyük kentsel dönüşüm projesi alan itibarıyla. 2,5 milyon metrekare ile dünyanın en büyük şehir parkı. Dünyanın en büyük şehir parkına sahip olacak olan Esenler memnun musun?.

Yeni bir çevre ve yeşil anlayışı içinde, dünyanın en büyük 3. şehir parkına Esenler ve İstanbul sahip olacak” dedi.Milliyet

Previous Ankara-Kırıkkale Delice otoyolu ihale edilecek
Sonraki Şenol Kul : Terme'de inşaatlar durdurulmadı

Diğer Yazılar

Park / Doğa 0 Yorum

İmrahor Vadisi’nde yeşil alan azalıyor

İmrahor Vadisi’nde bir türlü önüne geçilemeyen kaçak hafriyat ve moloz dökümü yüzünden su yatakları kurudu, yeşil alanlar kahverengiye döndü.

Park / Doğa 0 Yorum

Yenimahalle’de 2015 park projeleri görüşüldü

Yenimahalle Belediyesi yeni yıla hızlı girdi. Birim müdürlükleri ile toplantılar yapan Başkan Fethi Yaşar, belediyenin 2015 yılı hedeflerini masaya yatırdı.

Park / Doğa 0 Yorum

Ragıp Tüzün Parkı’na modern konsept

Yenimahallelilerin ilk göz ağrısı Ragıp Tüzün Parkı yaza yepyeni bir konsept ile merhaba diyecek.

Park / Doğa 0 Yorum

Kayseri Tayyare Fabrikası Central Park benzeri parka dönüşecek

İlk Türk uçağının üretildiği Kayseri Tayyare Fabrikası, bugünkü adıyla Hava İkmal Bakım Merkezi ‘şehir parkı’ oluyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Ankara’da doğal sit alanları yerinde incelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatıyla Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü, “Doğal Sit Alanlarının Ekolojik Temelli Bilimsel Araştırması Proje Çalışmaları”na tüm hızıyla devam ediyor.

Park / Doğa 0 Yorum

Altındağ’a yeni bir park daha yapılıyor

Altındağlıların aileleri ile birlikte hoş vakit geçirebilecekleri, şehrin gürültüsünden ve iş stresinden kurtulup nefes alabilecekleri alanlara büyük önem veren Altındağ Belediyesi, her geçen gün ilçeye yeni parklar kazandırıyor.