İstanbul’da İmar Değişikliklerine Herkes Ulaşabilecek

İstanbul’da İmar Değişikliklerine Herkes Ulaşabilecek

Topbaş’tan şeffaf yönetim sözü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilk meclis toplantısında imar konusuna değindi. “İstanbul’da parsel bazında kişilere menfaat sağlayan bir dönem olmayacak. Kapalı kapılar ardında yapılan planlar istemiyoruz” diyen Topbaş, imar değişiklikleri ile ilgili bütün süreçleri, vatandaşın rahatlıkla takip edebilmesi için ofisler oluşturacaklarını söyledi.

Topbaş, “Halk gelmeli, kendi arsasının plan kararlarını orada görmelidir. Geçmişte olduğu gibi askı ve itiraz sürelerini kaçıranların kendi kaderiyle baş başa kalmasını istemiyoruz. Her bölgede bu çalışmaları yapacak olan ofisleri kuracağız. Böylece halk kendi arazisiyle ilgili gelişmeleri ve planları oradan takip edebilecek. Kendisine bu ofislerde detaylı izahlar verilecek. Böylece daha şeffaf bir yönetim sürecini de başlatacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.(Türkiye Gazetesi)

Previous Bekaş Akademiye Büyük İlgi
Sonraki Sayıştay Sivas ve Alanya'da Hastane İnşaatlarına Dikkat Çekti

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ödül

“Türkiye’nin AB’ye uyum sürecinde rekabeti arttırıcı, bilgiye dayalı, e-Hizmetlere odaklanmış dönüşümü hızlandırmak amacıyla oluşturulan TÜSİAD ve Türkiye Bilişim Vakfı (TBV) tarafından bu yıl 12’incisi düzenlenen eTürkiye (eTR) Ödülleri kapsamında “eTR

Güncel Haberler 0 Yorum

Ağaoğlu, Alman Devlerle El Sıkıştı

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu, Avrupalı devlerle el sıkıştı. Almanya’nın köklü şirketlerinden CPBAU ve telekom devi Manfred Hellwig, Ağaoğlu ile birlikte yatırım yapmak üzere ilk adımı attı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Etimesgut Belediyesi’ nden emlak vergisi uyarısı

Etimesgutlu mükellefler vergilerini 30 Kasım’a kadar belediye tahsilat büroları ile gezici veznelerden ödeyebilecekler.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’da dar gelirliye konut yok

Dar ve orta gelirli vatandaş barınma ihtiyacına çözüm beklerken, müteahhitler ‘Bu arsa fiyatlan ile ucuz ev mümkün degil” diyor.

Güncel Haberler

Çeşme, çarşı merkezi yayalaşıyor

Çeşme Belediyesi, nitelikli turizm mekanları ve bölge turizmini kentin sokaklarına yaymak adına bazı sokaklarını araç trafiğine kapatıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

ABD’nin en büyük camii tamamlandı

Maryland’da bir Türk külliyesi 

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.