İstanbul’da İmar Değişikliklerine Herkes Ulaşabilecek

İstanbul’da İmar Değişikliklerine Herkes Ulaşabilecek

Topbaş’tan şeffaf yönetim sözü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilk meclis toplantısında imar konusuna değindi. “İstanbul’da parsel bazında kişilere menfaat sağlayan bir dönem olmayacak. Kapalı kapılar ardında yapılan planlar istemiyoruz” diyen Topbaş, imar değişiklikleri ile ilgili bütün süreçleri, vatandaşın rahatlıkla takip edebilmesi için ofisler oluşturacaklarını söyledi.

Topbaş, “Halk gelmeli, kendi arsasının plan kararlarını orada görmelidir. Geçmişte olduğu gibi askı ve itiraz sürelerini kaçıranların kendi kaderiyle baş başa kalmasını istemiyoruz. Her bölgede bu çalışmaları yapacak olan ofisleri kuracağız. Böylece halk kendi arazisiyle ilgili gelişmeleri ve planları oradan takip edebilecek. Kendisine bu ofislerde detaylı izahlar verilecek. Böylece daha şeffaf bir yönetim sürecini de başlatacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.(Türkiye Gazetesi)

Previous Bekaş Akademiye Büyük İlgi
Sonraki Sayıştay Sivas ve Alanya'da Hastane İnşaatlarına Dikkat Çekti

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeni Keçiören Bulvarı’ndaki çalışmalar devam ediyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin, Keçiören trafiğini rahatlatmaya yönelik başlattığı Yeni Keçiören Bulvarı’ndaki çalışmaların Basınevleri Kavşağı’ndaki ilk etabı bu ay içinde tamamlanacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kocaeli Müteahhitler Birliği Kuruluyor

Kocaeli Ticaret Odası 2. meslek komitesi aylık olağan toplantısını gerçekleştirdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Büyükşehir Belediyesi Etimesgut Yenimahalle Çankaya’da gayrimenkul satıyor

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı´na ait Etimesgut, Yenimahalle,Çankaya’da bulunan farklı nitelikteki taşınmazlar 29 Ocak 2015 günü saat 14.00 te Ankara Büyükşehir Belediyesi hizmet binasında ihale usulu ile satışa çıkarılacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Altındağ Belediyesi’nin de çehresi değişti

Altındağ’da göreve geldiği günden itibaren 45 bin civarında gecekondu yıkan, Altındağ’ın çehresini baştan aşağı değiştiren Başkan Tiryaki, sonunda belediye binasını da yıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin gürültü haritası çıkarılacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı ile illerdeki gürültü kirliliğinin belirlenmesi ve gerekli önemlerin alınması amacıyla önemli bir çalışmaya imza atıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da satılık konut fiyatları bir ayda yüzde 3,5 arttı

Hurriyetemlak.com Ekim 2014 Emlak Endeksi açıklandı. Türkiye genelinde yıllık fiyat artışı yüzde 23’ü bulurken, satılık konutların metrekare satış fiyatı ortalama 2.378 lira olarak yansıdı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.