İstanbul’da İmar Değişikliklerine Herkes Ulaşabilecek

İstanbul’da İmar Değişikliklerine Herkes Ulaşabilecek

Topbaş’tan şeffaf yönetim sözü.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, ilk meclis toplantısında imar konusuna değindi. “İstanbul’da parsel bazında kişilere menfaat sağlayan bir dönem olmayacak. Kapalı kapılar ardında yapılan planlar istemiyoruz” diyen Topbaş, imar değişiklikleri ile ilgili bütün süreçleri, vatandaşın rahatlıkla takip edebilmesi için ofisler oluşturacaklarını söyledi.

Topbaş, “Halk gelmeli, kendi arsasının plan kararlarını orada görmelidir. Geçmişte olduğu gibi askı ve itiraz sürelerini kaçıranların kendi kaderiyle baş başa kalmasını istemiyoruz. Her bölgede bu çalışmaları yapacak olan ofisleri kuracağız. Böylece halk kendi arazisiyle ilgili gelişmeleri ve planları oradan takip edebilecek. Kendisine bu ofislerde detaylı izahlar verilecek. Böylece daha şeffaf bir yönetim sürecini de başlatacağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.(Türkiye Gazetesi)

Previous Bekaş Akademiye Büyük İlgi
Sonraki Sayıştay Sivas ve Alanya'da Hastane İnşaatlarına Dikkat Çekti

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

MIPIM’de Kentsel Dönüşüm Rüzgarı

Bu yıl 25’incisi düzenlenen gayrimenkul fuarı MIPIM Fransa’nın Cannes kentinde kapılarını açtı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Taş Evlere İlgi Artıyor

Türkiye genelinde her keseye uygun satılık onlarca taş ev var.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Pursaklar imar planı değişikliği askıda

Pursaklar Belediye Meclisi kararı ile uygun görülen ve Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi kararı ile onaylanan “Pursaklar ilçesi 98285 ada 1 ve 9 parsellere yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği”

Güncel Haberler

Ankara su kesintisi 11 Mayıs 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre Ankara’nın bazı ilçelerinde 11 Mayıs 2015 tarihinde su kesintisi uygulanacak. Kesintiden etkilenen bölgeler ise;

Güncel Haberler 0 Yorum

Kurbağalıdere 30 metre kaydırılıyor

Çevresine yaydığı kötü koku nedeniyle yıllardır Kadıköylülerin şikayetine neden olan Kurbağalıdere’nin bir kısmı 30 metre kaydırılacak

Güncel Haberler 0 Yorum

Tarlabaşı 40 Kat Değerlendi

Tarlabaşı, Kentsel Yenileme Projesi ile birlikte bölgenin en değerli semtlerinden biri oldu. Proje kapsamındaki gayrimenkullerin değeri şimdiden 40 kat arttı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.