İstanbul Cam 2014 Fuarı

İstanbul Cam 2014 Fuarı

CAM ENDÜSTRİSİNİN ULUSLARARASI TİCARET PLATFORMU İSTANBUL CAM FUARI TÜM HIZIYLA 2014 YILINA HAZIRLANIYOR…

Cam endüstrisinin Türkiye ve Avrasya coğrafyasındaki en önemli ihtisas fuarı İstanbul Cam, 4. yılında da, ürün yeniliklerini, cam üretim ve işleme teknolojilerindeki ilerici uygulamaları sergilemek isteyen firmalar için doğru adres olacak. Dünyanın ikinci en büyük pencere endüstrisi fuarı İstanbul Pencere ve İstanbul Kapı fuarları ile eşzamanlı düzenlenen İstanbul Cam, 2013 yılında yakaladığı büyük başarıyı geleceğe taşımayı hedefliyor.

2013 yılında yapı sektörünün önemli üç ihtisas konusunu 10 salonda 80.000 m2 sergi alanında bir araya getiren fuarlar, 22 ülkeden sektörün önde gelen 595 firma ve firma temsilciliğini, 91 ülkeden 52.536 profesyonel ziyaretçi ile bir araya getirmiştir. 20 yeni ülkeden ziyaretçi çekmeyi başaran fuarlarda, özellikle Afrika, Orta ve Güney Amerika’dan gelen sektör profesyonellerinin sayısındaki dikkat çekici artış katılımcı firmalar için eşsiz fırsatlar yaratmıştır.

Tüyap ve Ekonomi Bakanlığı organizasyonları ile sektörlerin önemli ve hedef yurtdışı pazarları dikkate alınarak, toplam 30 ülkeden (Almanya, Arnavutluk, Azerbaycan, Belarus, Bosna Hersek, Bulgaristan, BAE, Cezayir, Fas, Filistin, Gürcistan, İran, Karadağ, Kazakistan, Kosova, Libya, Lübnan, Makedonya, Mısır, Moldova, Polonya, Rusya, Sırbistan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan) gerçekleştirilen yurtdışı alım heyetleri fuarda önemli ticari işbirliklerine imza atmştır. Yurtdışı heyetlerin yanı sıra ülkemizin farklı bölgelerinden gelen toplam 37 yurtiçi alım heyeti fuarlarımızda Tüyap davetlisi olarak ağırlanmış ve katılımcı firmalar ile buluşma imkanı bulmuşlardır.

Oluşturulan sektörler arası sinerji ve cam endüstrisinin hedef coğrafyalarına göre hazırlanıp çeşitlendirilen alım heyeti organizasyonları ile İstanbul Cam Fuarı, 2014 yılında da, cam üretim-işleme makineleri, cam ürün ve uygulamaları, tamamlayıcı ürün ve kimyasallar alanlarında faaliyet gösteren firmalar için aynı derecede etkin bir pazarlama ortamı sunmak için tüm hızıyla hazırlanıyor.

Cam endüstrisinin önde gelen firmalarını bir araya getirerek, sektörün ticari hedeflerini ve beklentilerini merkez alan uluslararası standartlarda bir ticaret platformu yaratma hedefi ile İstanbul Cam fuarının deneyimli satış,  pazarlama ve teknik kadrosu 2014 fuarları çalışmalarına büyük bir hızla devam etmektedir.  

İstanbul Cam 2014 Fuarı

Yer     :   Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul / Türkiye

Tarih   :   12-15 Mart 2014

(Kaynak:Tüyap Fuarcılık)

Previous Yeni Konut Fiyatları Yüzde 14,75 Arttı
Sonraki İstanbul Pencere 2014 Fuarı

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması sonuçlandı

Ekolojik Kentsel Tasarım Yarışması jüri değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Etkinlikler 0 Yorum

2. Uluslararası Kentsel Dönüşüm Sempozyumu

11.09.2014 – 12.09.2014 Harrington Park Resort Hotel-ANTALYA

Etkinlikler 0 Yorum

Türkiye İMSAD gündem buluşmaları toplantısı

Sektörün gerçek gücünü ortaya koyabilmek ve güç birliğini sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), yılda dört kez düzenlediği Gündem Buluşmaları Toplantısı’nın dördüncüsünü 17 Aralık Perşembe

Etkinlikler 0 Yorum

İnşaat sektörünün devleri bir arada

Açılış konuşması İstanbul İnşaatçılar Derneği (İNDER) Yönetim Kurulu Başkanı  Sn. Nazmi DURBAKAYIM tarafından yapılacak olan İnşaat ve Konut Konferansı, sektörün seçkin profesyonelleri için kapılarını 3. kez  açıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Küresel Tasarım Kentleri Ankara’da buluşuyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Küresel Tasarım Kentleri Teşkilatı’nın (GDCO), 6-9 Ekim günleri arasında düzenlenecek 3. Genel Kurulu’na ev sahipliği yapacak.

Etkinlikler 0 Yorum

Samsun İnşaat Fuarı açılıyor

İkincisi gerçekleşecek olan Samsun İnşaat Fuarı, Tarihi Kentler Birliği destekleri ile hazırlanan Tarihi Kent Dokuları ile Kentsel-Kültürel Mirasın Korunması Özel Bölümü ile 31 Mart-03 Nisan 2016 tarihleri arasında Samsun’da açılacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.