İstanbul’a 2 Dev Park

İstanbul’a 2 Dev Park

Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, Bakırköy Çırpıcı Çayırı Parkı projesine ilaveten Maslak Sarıyer arasında da bir “Bölge Parkı” yapma kararı aldıklarını açıkladı.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde 2013 Faaliyet Raporu’nu açıklamak için kürsüye çıkan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş,” Bölge parkları ortaya çıkarma çalışmalarını sürdürmekteyiz. İstanbul Boğaziçi İmar Müdürlüğümüzün 1 milyon 200 bin metrekareye yakın alanının bir bölge parkı olarak düzenlenmesi çalışmasına başlıyoruz. İmara değil, halka açılacak. Halkın buluştuğu bir alan olacak” diye konuştu.

OTOPARK TAPUSU GELİYOR
Başkan Topbaş, sokaklarda otopark sorununun çözümü için de 200 metrekareden aşağı olmayacak yapıları satın alıp katlı otoparka dönüştüreceklerini ve kat mülkiyet tapusu gibi araç otopark mülkiyet tapusu vereceklerini söyledi. Başkan Kadir Topbaş “İstanbul, geniş park alanları ile nefes alacak” dedi.(Güneş)

Previous Türk Müteahhitler Vites Büyüttü
Sonraki İMMOB'dan Kentsel Dönüşüm Önerileri

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Verimlilikte ilk adım Ankara’dan direkt uçuşlar

TÜSİAV Verimlilik Platformu Yönetim Kurulu Toplantısı’nda konuşan TÜSİAV Başkanı Veli Sarıtoprak; Atatürk Havalimanı’nın ihtiyaçları karşılayamadığını belirterek Ankara’dan gerçekleştirilecek direkt uçuşlar ülkenin enerji ve ulaşım verimliliğine olumlu etkiler yaratacaktır”. dedi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Cemal Tekin:Mobilya Sektörü İhracata Yöneliyor

Türkiye’de istihdam kapasitesi en yüksek sektörlerden biri olan mobilya sektörü “2023’te 500 milyar dolar ihracat” hedefleri doğrultusunda dünyarun 10. büyük mobilya üreticisi olmayı hedefliyor. Dokuz milyar dolarlık genel mobilya sektörünün

Güncel Haberler 0 Yorum

Tahir Tellioğlu:”Gayrimenkul satın alınırken firma iyi araştırılmalı”

İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Başkanı Tahir Tellioğlu, gayrimenkul satın alınırken, uzun vade, cazip fiyat ve kampanyaların yanı sıra projeyi yapan firmaların iyi araştırılması gerektiğini belirtti.

Güncel Haberler 0 Yorum

Konya SMMMO’da Mesleki İhtisas Eğitimi

Konya SMMM Odası’nın mesleki eğitim faaliyetleri kapsamında Oda üyelerine yönelik düzenlemiş olduğu eğitim kursları devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul elektrik kesintisi 7 Ekim 2015

7 Ekim 2015 tarihinde İstanbul’da elektrik kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

Güncel Haberler

Ankara Sincan Temelli Mahallesi 1248 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisinin kararı ile onaylanan; Sincan İlçesi, Temelli Mahallesi 1248 ada 1 parsele ilişkin 1/5000 Nazım İmar Planı Değişikliği, 3 Haziran 2015 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.