Isparta emekli TOKİ evlerine kayıtlar devam ediyor

Isparta emekli TOKİ evlerine kayıtlar devam ediyor

Türkiye Emekliler Demeği İsparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal, emeklilere konut kazandırma noktasından çıktıkları TOKİ konut projesinde kayıtların devam ettiğini ve şuana kadar 15 bine yakın kayıt aldıklarını söyledi. Türkiye Emekliler Demeği İsparta Şubesi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında başlatılan ‘Emeklilere Konut Kazandırma Projesi’nde çalışmalar devam ediyor. Bilindiği gibi, özellikle yer konusundaki sorunun giderilmesi için gerek Vali Vahdettin Özkan gerekse Ak Parti İsparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç devreye girmiş ve bu konuda girişimlerde bulunmuşlardı.

ERSAL; “KONUTLARIN YERİ, BÜYÜK İHTİMALLE AKKENT’İN ÖNÜNDEKİ ALAN OLACAK”
Amaçlarının bu zamana kadar ev sahibi olamamış emeklileri ev sahibi yapmak olduğunu ve bin konutluk yer aradıklarını ifade eden Türkiye Emekliler Derneği İsparta Şubesi Başkanı Abdiilkadir Ersal, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi ilimiz İsparta adeta emekliler şehri. İlimizde 72 bin emekli var. Bunların; 35 binini SGK’lı. 19 binini Bağ-Kur ve 18 binini de Memur emeklisi oluşturuyor. Bu emeklilerden yaklaşık 9 bini ise derneğimize üye.

“EMEKLİLERİMİZ KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLACAK”
Bizler Emekliler Derneği olarak, üyelerimize kışın ucuz veya taksitli kömür temin etmek ve benzeri bunun gibi çeşitli hizmetlerde bulunuyoruz. Şimdi ise, emeklilerimizi ev sahibi yapmak istiyoruz ve bu doğrultuda çalışmalara başladık. Bu konuda kısa adı TOKİ olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile görüşerek emeklinin ev kirası öder gibi, yani 400 – 450 TL gibi fiyatlarla ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek için yola çıktık.

“KAYITLAR 15 BİNE DAYANDI”
Bilindiği gibi bu konuda Akkent Mahallesinin oradaki arazi tespit edilmiş ve Maliye tarafından bu arazi TOKİ’ye devredilmişti. Konut konusunda bu gelişmeler yaşanırken biz de dernekte konutla ilgili başvurulan almaya devam ediyoruz. Şuanda kayıt sayısı 14 bin 500’ii geçti ve 15 bine dayandı.

“DERNEĞİMİZİN ÜYE SAYISI 20 BİNİ GEÇTİ”
Başvuran bu emeklilerimizin yaklaşık 6-7 bini bizim daha önceden mevcut üyelerimiz. Diğer 7 bini ise yeni başvuru. Yani derneğimize yeni üye olmuş emeklilerimizden oluşuyor. Bu başvurular ile derneğimizin üye sayısı da 20 bini geçmiş durumda” dedi.

BAŞKAN ERSAL, BİLGİÇ İLE GÖRÜŞMEK ÜZERE ANKARA’YA GİTTİ
Öte yandan, konutlarla ilgili kayıtlar sürerken, Türkiye Emekliler Demeği İsparta Şube Başkanı Abdiilkadir Ersal. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti İsparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile görüşmek üzere önceki gün Ankara’ya gitti. Bu görüşmenin ardından TOKİ konutları ile ilgili önemli bir gelişme olması bekleniyor.
Isparta Ekspres Gazetesi

Previous Bozüyük Emekli TOKİ başvuru
Sonraki Maslak 1453 ofis bloğu yüzde 10 peşin ödeme ile satışta

Diğer Yazılar

TOKİ

TOKİ konut projelerinde emekliye özel kontenjan ayrıldı

TOKİ’den Şanlıurfa’da 267 lira, Mardin’de 283 lira taksitle konut

TOKİ 0 Yorum

Ordu TOKİ’de ilk kazma vuruldu

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında TOKİ’yle birlikte yapacağı 311 konutluk toplu konut projesinde ilk kazma vuruldu.

TOKİ

TOKİ’den dar gelirli vatandaşa 250 TL taksitle ev

Başbakan Davutoğlu, “Başta emeklililer ve dar gelirlilere hitap etmek üzere 240 ay vade, 250 TL taksitle TOKİ konutlarını sunacağız” dedi.

TOKİ 0 Yorum

Nazilli’de TOKİ için çalışmalar başladı

Ak Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç, Nazilli’de uzun zamandır gündemde olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) çalışmaları için düğmeye basıldığını açıkladı.

TOKİ 0 Yorum

Çeşme TOKİ’ye 871 Talep Geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Çeşme’de yargı engeline katılan konutlar için dar gelirlilerin talepte bulunduğunu söyledi

TOKİ 0 Yorum

Kavak’ta TOKİ başvuruları başladı

Kavak Belediye Başkanı ibrahim Sarıcaoğlu, TOKİ ile yapmış oldukları yeni anlaşma ile, dar ve orta gelir grubuna hitap eden TOKİ’ler için başvuruların başladığını açıkladı

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.