Isparta emekli TOKİ evlerine kayıtlar devam ediyor

Isparta emekli TOKİ evlerine kayıtlar devam ediyor

Türkiye Emekliler Demeği İsparta Şube Başkanı Abdülkadir Ersal, emeklilere konut kazandırma noktasından çıktıkları TOKİ konut projesinde kayıtların devam ettiğini ve şuana kadar 15 bine yakın kayıt aldıklarını söyledi. Türkiye Emekliler Demeği İsparta Şubesi Başkanlığı tarafından geçtiğimiz Mayıs ayında başlatılan ‘Emeklilere Konut Kazandırma Projesi’nde çalışmalar devam ediyor. Bilindiği gibi, özellikle yer konusundaki sorunun giderilmesi için gerek Vali Vahdettin Özkan gerekse Ak Parti İsparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç devreye girmiş ve bu konuda girişimlerde bulunmuşlardı.

ERSAL; “KONUTLARIN YERİ, BÜYÜK İHTİMALLE AKKENT’İN ÖNÜNDEKİ ALAN OLACAK”
Amaçlarının bu zamana kadar ev sahibi olamamış emeklileri ev sahibi yapmak olduğunu ve bin konutluk yer aradıklarını ifade eden Türkiye Emekliler Derneği İsparta Şubesi Başkanı Abdiilkadir Ersal, konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Bilindiği gibi ilimiz İsparta adeta emekliler şehri. İlimizde 72 bin emekli var. Bunların; 35 binini SGK’lı. 19 binini Bağ-Kur ve 18 binini de Memur emeklisi oluşturuyor. Bu emeklilerden yaklaşık 9 bini ise derneğimize üye.

“EMEKLİLERİMİZ KİRA ÖDER GİBİ EV SAHİBİ OLACAK”
Bizler Emekliler Derneği olarak, üyelerimize kışın ucuz veya taksitli kömür temin etmek ve benzeri bunun gibi çeşitli hizmetlerde bulunuyoruz. Şimdi ise, emeklilerimizi ev sahibi yapmak istiyoruz ve bu doğrultuda çalışmalara başladık. Bu konuda kısa adı TOKİ olan Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile görüşerek emeklinin ev kirası öder gibi, yani 400 – 450 TL gibi fiyatlarla ev sahibi olma hayalini gerçekleştirmek için yola çıktık.

“KAYITLAR 15 BİNE DAYANDI”
Bilindiği gibi bu konuda Akkent Mahallesinin oradaki arazi tespit edilmiş ve Maliye tarafından bu arazi TOKİ’ye devredilmişti. Konut konusunda bu gelişmeler yaşanırken biz de dernekte konutla ilgili başvurulan almaya devam ediyoruz. Şuanda kayıt sayısı 14 bin 500’ii geçti ve 15 bine dayandı.

“DERNEĞİMİZİN ÜYE SAYISI 20 BİNİ GEÇTİ”
Başvuran bu emeklilerimizin yaklaşık 6-7 bini bizim daha önceden mevcut üyelerimiz. Diğer 7 bini ise yeni başvuru. Yani derneğimize yeni üye olmuş emeklilerimizden oluşuyor. Bu başvurular ile derneğimizin üye sayısı da 20 bini geçmiş durumda” dedi.

BAŞKAN ERSAL, BİLGİÇ İLE GÖRÜŞMEK ÜZERE ANKARA’YA GİTTİ
Öte yandan, konutlarla ilgili kayıtlar sürerken, Türkiye Emekliler Demeği İsparta Şube Başkanı Abdiilkadir Ersal. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Ak Parti İsparta Milletvekili Süreyya Sadi Bilgiç ile görüşmek üzere önceki gün Ankara’ya gitti. Bu görüşmenin ardından TOKİ konutları ile ilgili önemli bir gelişme olması bekleniyor.
Isparta Ekspres Gazetesi

Previous Bozüyük Emekli TOKİ başvuru
Sonraki Maslak 1453 ofis bloğu yüzde 10 peşin ödeme ile satışta

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

Çeşme TOKİ’ye 871 Talep Geldi

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, Çeşme’de yargı engeline katılan konutlar için dar gelirlilerin talepte bulunduğunu söyledi

TOKİ 0 Yorum

Mamak Gülseren Mahallesi TOKİ başvuru

TOKİ Ankara Mamak Gülseren Mahallesi ‘nde Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 1 ve 2. Etap Alt Gelir Grubu Konut Projesi kapsamında 583, Ankara Mamak Gülseren Mahallesi 1 ve 2. Etap Standart

TOKİ 0 Yorum

Nazilli’de TOKİ için çalışmalar başladı

Ak Parti Aydın Milletvekili Gültekin Kılınç, Nazilli’de uzun zamandır gündemde olan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) çalışmaları için düğmeye basıldığını açıkladı.

TOKİ 0 Yorum

Adana’da TOKİ kaydı durdu

Adana Tüm Emekliler Derneği ev başvurularını durdurdu .

TOKİ 0 Yorum

Merzifon’a TOKİ’den 376 yeni konut

Merzifon’a Başbakanlık Toplu konut idaresince (TOKİ) 2+1 ve 3+1 olmak üzere 376 yeni konut yapılacak.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Kayabaşı’nda ihaleye çıkıyor

TOPLU Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul Başakşehir Kayabaşı’ndaki arsasını bugün ihale yoluyla satışa çıkarıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.