İsmetpaşa Stadı Satıldı

İsmetpaşa Stadı Satıldı

Kocaelispor’un mabedi İsmetpaşa Stadyumu bu kez satıldı.

İhaleyi alan firma bayramdan sonra stadı yıkacak. İlimizin ilk stadyumu olan ve 1978 yılında kurulan İsmetpaşa Stadyumu’nun da içinde bulunduğu 72 bin metrekarelik alan satıldı. Daha önce 22 Ekim 2013’te TOKİ tarafından satışa çıkarılan ancak alıcı bulamayan, sonrasında 4 parçaya bölünerek ESKİDJİ Gayrimenkul’e verilen stadyum, talipli çıkmadığı için yine elde kalmıştı. TOKİ, bu kez stadyumu sessiz sedasız Emlak Konut Gayrimenkul A.Ş.’ye devretmişti.

İSTANBULLU FİRMA

Emlak Konut, 12 Haziran’da yeniden ihaleye çıktı ve ihalenin sonucu açıklandı. İsmetpaşa Stadyumu’nu merkezi İstanbul’da bulunan Tokal İnşaat- Kumuşoğlu İnşaat firması aldı. Tokal İnşaat ile alt grup firmalarından Kumuşoğlu İnşaat firmasının sahipleri aynı kişiler. Tuğla, demir, inşaat ve gayrimenkul dallarında 20 yıldır faaliyet gösteren firmanın ortakları ise Adil Alkan, Ahmet Tok ve Kemal Alkan.

STADYUM YIKILACAK
Tokal İnşaat yetkilisi Kemal Alkan, “Kocaeli’de daha önce Gebze’de TOKİ’ye iki adet okul yaptık. Bu üçüncü yatırımımız olacak. Bu ihale için yaklaşık olarak 385 milyon TL + KDV harcadık. Bu miktarın 83 milyon TL’den fazlasını KDV ile birlikte Emlak Konut’a vereceğiz. Şu an için İsmetpaşa Stadyumu’nda fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Bayramdan yıkıma başlayacağız” dedi.

BAYRAMDAN SONRA YIKIM BAŞLIYOR
İsmetpaşa Stadyumu tamamen yıkılacak. İhaleyi kazanan firma burada yaşam merkezi, rezidans ve yurt yapmayı planlıyor. Bayramdan sonra yıkım başlayacak. Bu arada eylül ayında da ligler başlıyor. İsmetpaşa’nın yıkılması demek Kocaelispor ve Kocaeli Birlik’in açıkta kalması demek. Bu iki takımın ne yapacağı şimdilik merak konusu.

1978 yılında kurulan ve Kocaelispor’un birçok maçına ev sahipliği yapan İsmetpaşa Stadyumu yıkılacak. Yerine ise yeni bir yaşam merkezi inşa edilecek. Kocaelispor’un mabedi İsmetpaşa Stadyumu, bu kez satıldı. İhaleyi Kumuşoğlu İnşaatTokal İnşaat ortaklığı aldı 1 Q^Qyılında kurulan ve ilimizin ilk  stadyumu olan İsmetpaşa Stadyumu’nun bulunduğu 72 bin metrekarelik alan satıldı. Daha önce 22 Ekim 2013’te TOKİ tarafından satışa çıkarılan ancak alıcı çıkmayınca 4 parçaya bölünerek satış için ESKİDJİ Gayrimenkul’e verilen stadyum, talipli çıkmadığı için yine elde kalmıştı. TOKİ, bu kez stadyumu sessiz sedasız Emlak Konut Gayrimenkul A.Ş/ye devretmişti. Emlak Konut. 12 Haziran’da yeniden ihaleye çıkan İsmetpaşa Stadyumu’nun bulunduğu arazi için, Torkam İnşaat- Bukfor Yapı ortaklığı ile Kumuşoğlu İnşaat-Tokal İnşaat ortaklığı teklif sunmuştu.

EN YÜKSEK TEKLİF
İlk oturumda Torkam İnşaat- Bukfor Yapı 20 milyon lira teklif etti. Kumuşoğlu İnşaat-Tokal İnşaat ise 33 milyon lira teklif etti. İhalenin ikinci oturumu da 20 Haziran’da gerçekleşmiş, aynı firmalar tekliflerini yükseltmişti. Kumuşoğlu İnşaat-Tokal İnşaat ortaklığı 83 milyon 198 bin 500 TL teklif vermişti. Torkam İnşaat- Bukfor Yapı da 72 milyon 500 bin TL önermişti. İhalenin sonucu açıklandı. İsmetpaşa Stadyumu’nu merkezi İstanbul’da bulunan Tokal İnşaat- Kumuşoğlu İnşaat firması aldı.

20 YILLIK FİRMA
Yaklaşık 20 yıldır faaliyet gösteren Tokal İnşaat’ın alt grup firmalarından olan Kumuşoğlu İnşaat firmasının sahipleri aynı kişiler. Firmanın sahipliğini Adil Alkan, Ahmet Tok ve Kemal Alkan üstleniyor. İstanbullu firma; tuğla, demir, inşaat, gayrimenkul dallarında faaliyet gösteriyor. Tokal İnşaat ve Kumuşoğlu İnşaat şuana kadar İstanbul’da yapılan Agena Park, Denizli’de TOKİ ile birlikte 112 konutluk projeyle adını inşaat sektöründe duyurabilmeyi başardı.

STADYUM YIKILACAK
Tokal İnşaat yetkilisi Kemal Alkan, stadyumun tamamen yıkılacağını söyleyerek, “Kocaeli’de daha önce Gebze’de TOKİ’ye iki adet okul yaptık. Kocaeli’ye üçüncü yatırımımız olacak. Bu ihale için yaklaşık olarak 385 milyon TL+KDV harcadık. Bu miktarın 83 milyon TL’den fazlasını KDV ile birlikte Emlak Konut’a vereceğiz. Şuan için İsmetpaşa Stadyumu’nda fizibilite çalışmalarımız devam ediyor. Bayramdan sonra stadyumun olduğu alana ofis yapacağız. Stadyum tamamen yıkılacak. Net olmamakla birlikte orada yaşam merkezi, rezidans ve yurt yapma gibi bir düşüncemiz var. Ancak bunlar için gerekli görüşmelerimiz devam ediyor. Bayramdan sonra şirket yetkililerimiz orada olacaklar” açıklamasında bulundu.(Bizim Kocaeli)

Previous Kınas İnşaat İstanbul'a Açılıyor
Sonraki Lavelli Mobila Yurt Genelinde Bayilik Verecek

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

İki Design Group İngiltere’den Ödül Aldı

Sheraton’u tasarladı İngiltere’den ödül aldı Sema Eser Özsaruhan ve Murat Kader’in kurucusu olduğu iki design group mimarlık şirketi, Adana’da tasarladığı Sheraton Oteli’yle International Hotel & Propeıty Awards’da “200 Oda Üzeri”

Firma Haberleri 0 Yorum

Yabancı yatırımcının gözü kritik dönemde bile Türkiye’de

Bu yıl yabancı yatırımcıya gayrimenkul satışından 10 milyar dolarlık gelir hedeflendiğini anımsatan Şahika Grup Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Murat Altuntaş, “Türkiye gayrimenkul sektöründeki başarısını dünyaya kanıtlamış bir ülke olarak, hedeflediği

Firma Haberleri

Türk müteahhitler yurtdışında zorlanıyor

Türkiye Müteahhitler Birliği Raporu’na göre, Türk müteahhitler 2014 yılında yurtdışında 23.8 milyar ABD Doları değerinde 285 yeni proje üstlendi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Hasan Rahvalı: Yeni pazarlara odaklanma zamanı

Ağaoğlu Şirketler Grubu CEO’su Hasan Rahvalı, 13 Ocak Salı günü düzenlenen 3. İnşaat ve Konut Konferansı’nda yaptığı konuşmasında inşaat sektörünü bekleyen fırsatlar ile birlikte sektörün sorunlarına değindi.

Firma Haberleri 0 Yorum

FBH Inox Güneş Kırıcı Klima Kapağı Sistemi

Klimaların ömrü İnşaat sektöründe alüminyum ve cam korkuluk sistemleri üzerine faaliyet gösteren FBH Inox firması, geliştirdiği ‘Güneş kırıcı klima kapağı’ sistemiyle modern görünümlü binalara estetik kazandırırken bir yandan da klima

Firma Haberleri 0 Yorum

Coldwell Banker franchise sözleşme süreleri 10 yıl oldu

Coldwell Banker Türkiye’nin, her üç ayda bir gerçekleştirdiği “Blue Days” toplantıları, gayrimenkul profesyonellerini bir araya getirdi. Adana, Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere 4 farklı ilde düzenlenen toplantılara yaklaşık 450

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.