İSG Avrasya 2016 İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı

İSG Avrasya 2016 İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı

İFO Fuarcılık tarafından 28-30 Nisan 2016 tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan “İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı
İSG Avrasya”da, iş kazalarının önünü alacak yeni teknoloji, ekipman ve uygulamalar bir arada sergilenecek.

Fuar kapsamında gerçekleştirilecek konferanslarda ise iş sağlığı ve güvenliğine dair farklı sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırılacak. Ayrıca Tüyap Beylikdüzü’ndeki organizasyon süresince “Serbest Kürsü”de, konusunda öncü isimlerin söz alacağı 10’ar dakikalık mini oturumlar yapılacak.

Bu yıl ikinci kez kapılarını açacak olan İSG Avrasya 2016’nın konferans başlıkları belli oldu. “Fuarımızı ziyaret edecek sektör profesyonelleri, kendi faaliyet alanlarına ilişkin kaza önleme, iş güvenli ve risk yönetimi alanlarındaki yenilikleri bir arada görebilecek. Gerçekleştirdiğimiz tüm fuarlarda olduğu gibi İSG Avrasya’yı da sadece bir ticari organizasyon olmaktan öte, aynı zamanda uluslararası bilgi paylaşım platformu olarak kurguladık” diyen İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, İSG Avrasya 2016’nın konferans programında farklı pek çok konu başlığına yer verdiklerini söyledi. Bu sene bir ilke de imza attıklarını vurgulayan Aytemur, “Fuar alanına kuracağımız Serbest Kürsü’de, farklı sektörlerden çok daha fazla ismin, ziyaretçilerle bilgi paylaşımında bulunmasını amaçlıyoruz” dedi.

İSG Avrasya 2016’nın konferans başlıkları arasında, iş kazalarının en çok yaşandığı inşaat sektörün önemli bir sorunu olan “yüksekten çalışma” konusu da ele alınacak.

ILO (Dünya Çalışma Örgütü) verilerine göre dünya genelinde yaşanan iş kazalarında inşaat sektörü önde geliyor. Türkiye’deki her üç iş kazasından birisi de yine bu sektörde gerçekleşiyor. Yaşanan kazaların çoğunluğu ise yüksekten düşme şeklinde kayıtlara geçiyor. Bu nedenle İSG Avrasya 2016’nın konferans programında; başta yüksekte çalışma olmak üzere, inşaat sektöründeki iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin sorunlar ile bunlara yönelik çözüm ve uygulamaların anlatıldığı oturumlara da yer verilecek.

Ziyaretçileri, sektörün güncel sorunlarına yönelik dolu bir içerik bekliyor.

İSG Avrasya 2016 Konferans Programı kapsamında; “Patlamadan Korunma ve ATEX Direktifleri, Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü ve Etkilerinin Azaltılması Hakkındaki SEVESO Yönetmeliği, İSG Profesyonellerinin Bilmesi Gereken Temel Hukuki Terimler, İSG Uzmanları ile İşveren ve Devlet Arasındaki İletişim Teknikleri, Çalışanların İSG Eğitimi, Dünyadaki İSG Uygulamaları, Mobbing, Kimya, Elektrik, İnşaat ve Demir Çelik Sektörlerinde İSG, OSGB ve Uzman Problemleri, İSG Yazılımı, Risk Analizi gibi başlıklar konuşulacak.

Başta kişisel koruyucu ekipmanlar olmak üzere hijyen ve sıhhi gereçlerden, mobil tıbbi teknoloji ekipmanlarına, ölçüm ve kontrol teknolojilerinden, iş sağlığı ve güvenliği yazılımlarına kadar pek çok yeniliğin sergileneceği İSG Avrasya hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.isgeurasia.com adresini ziyaret edebilirler.

Previous Greenist'ten bahara özel kampanyalar
Sonraki PropertyTR Katar'da ofis açtı

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Blok Mermer Fuarı Bursa’da düzenleniyor

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) öncülüğünde fuarcılık atağına kalkan Bursa, 25-28 Kasım 2015 tarihleri arasında dünyanın ilk ‘Blok Mermer Fuarı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Apartman ve site yöneticileri eğitimi başladı

Yenimahalle Belediyesi ve Yenimahalle Kent Konseyi iş birliğiyle başlatılan Apartman ve Site Yöneticileri Eğitimi projesinin ilk toplantısı Yenibatı Mahallesi’nde gerçekleşti.

Etkinlikler 0 Yorum

Yeni projeler yabancılar için vitrine çıktı

Yerli ve yabancı birçok yatırımcının katılacağı CNR Emlak 2015 – Konut, İşyeri Satınalma, Kiralama ve Finansman Fuarı 4-8 Kasım tarihlerinde CNR Expo’da düzenleniyor.

Etkinlikler

Erbil Real Expo 2015 Gayrimenkul Fuarı Aralık’ta kapılarını açacak

Yabancı yatırımcının ülke ekonomisi için son derece hayati bir önem taşıdığı Irak, Erbil Real Expo, binlerce ziyaretçi ve yüzlerce katılımcıya kapılarını açıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

KONUTDER değerlendirme toplantısı 14 Ekim’de

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER); Cityscape’in bilgi ortaklığı ile sektöre yeni bir ivme kazandırmak için 12 – 14 Ekim tarihleri arasında Çırağan Palace Kempinski’de ‘’ Türk Gayrimenkul Sektörünün Körfez

Etkinlikler 0 Yorum

Çelik Teknoloji Seminerleri’nin Beşincisi Gerçekleşecek

Çelik sektöründe “iş sağlığı ve güvenliği”yerleşik bir kültür olacak

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.