İSG Avrasya 2016 İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı

İSG Avrasya 2016 İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı

İFO Fuarcılık tarafından 28-30 Nisan 2016 tarihlerinde ikincisi düzenlenecek olan “İş Sağlığı ve Güvenliği Fuarı
İSG Avrasya”da, iş kazalarının önünü alacak yeni teknoloji, ekipman ve uygulamalar bir arada sergilenecek.

Fuar kapsamında gerçekleştirilecek konferanslarda ise iş sağlığı ve güvenliğine dair farklı sorunlar ve çözüm önerileri masaya yatırılacak. Ayrıca Tüyap Beylikdüzü’ndeki organizasyon süresince “Serbest Kürsü”de, konusunda öncü isimlerin söz alacağı 10’ar dakikalık mini oturumlar yapılacak.

Bu yıl ikinci kez kapılarını açacak olan İSG Avrasya 2016’nın konferans başlıkları belli oldu. “Fuarımızı ziyaret edecek sektör profesyonelleri, kendi faaliyet alanlarına ilişkin kaza önleme, iş güvenli ve risk yönetimi alanlarındaki yenilikleri bir arada görebilecek. Gerçekleştirdiğimiz tüm fuarlarda olduğu gibi İSG Avrasya’yı da sadece bir ticari organizasyon olmaktan öte, aynı zamanda uluslararası bilgi paylaşım platformu olarak kurguladık” diyen İFO Fuarcılık Genel Müdürü Zekeriya Aytemur, İSG Avrasya 2016’nın konferans programında farklı pek çok konu başlığına yer verdiklerini söyledi. Bu sene bir ilke de imza attıklarını vurgulayan Aytemur, “Fuar alanına kuracağımız Serbest Kürsü’de, farklı sektörlerden çok daha fazla ismin, ziyaretçilerle bilgi paylaşımında bulunmasını amaçlıyoruz” dedi.

İSG Avrasya 2016’nın konferans başlıkları arasında, iş kazalarının en çok yaşandığı inşaat sektörün önemli bir sorunu olan “yüksekten çalışma” konusu da ele alınacak.

ILO (Dünya Çalışma Örgütü) verilerine göre dünya genelinde yaşanan iş kazalarında inşaat sektörü önde geliyor. Türkiye’deki her üç iş kazasından birisi de yine bu sektörde gerçekleşiyor. Yaşanan kazaların çoğunluğu ise yüksekten düşme şeklinde kayıtlara geçiyor. Bu nedenle İSG Avrasya 2016’nın konferans programında; başta yüksekte çalışma olmak üzere, inşaat sektöründeki iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin sorunlar ile bunlara yönelik çözüm ve uygulamaların anlatıldığı oturumlara da yer verilecek.

Ziyaretçileri, sektörün güncel sorunlarına yönelik dolu bir içerik bekliyor.

İSG Avrasya 2016 Konferans Programı kapsamında; “Patlamadan Korunma ve ATEX Direktifleri, Büyük Endüstriyel Kazaların Kontrolü ve Etkilerinin Azaltılması Hakkındaki SEVESO Yönetmeliği, İSG Profesyonellerinin Bilmesi Gereken Temel Hukuki Terimler, İSG Uzmanları ile İşveren ve Devlet Arasındaki İletişim Teknikleri, Çalışanların İSG Eğitimi, Dünyadaki İSG Uygulamaları, Mobbing, Kimya, Elektrik, İnşaat ve Demir Çelik Sektörlerinde İSG, OSGB ve Uzman Problemleri, İSG Yazılımı, Risk Analizi gibi başlıklar konuşulacak.

Başta kişisel koruyucu ekipmanlar olmak üzere hijyen ve sıhhi gereçlerden, mobil tıbbi teknoloji ekipmanlarına, ölçüm ve kontrol teknolojilerinden, iş sağlığı ve güvenliği yazılımlarına kadar pek çok yeniliğin sergileneceği İSG Avrasya hakkında detaylı bilgi almak isteyenler www.isgeurasia.com adresini ziyaret edebilirler.

Previous Greenist'ten bahara özel kampanyalar
Sonraki PropertyTR Katar'da ofis açtı

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

3. Nükleer Santraller Zirvesi İstanbul’da düzenleniyor

İstanbul’da gerçekleştirilecek 3. Nükleer Santraller Zirvesi, 8-9 Mart 2016 tarihlerinde kapılarını sektör temsilcilerine açıyor.

Etkinlikler

Viaport Marina’da eğlence başlıyor

29 Mayıs’ta kapılarını açacak olan, Türkiye’nin en değerli yatırımlarından biri olan Viaport Marina’da eğlence başlıyor…

Etkinlikler 0 Yorum

IPCC yeni başkanını seçti

Hırvatistan’ın Dubrovnik kentinde düzenlenen IPCC 42. Oturumuna Türkiye İklim Değişikliği Başmüzakerecisi Prof. Dr. Mehmet Emin BİRPINAR Başkanlığında bir heyet ile katıldı.

Etkinlikler 0 Yorum

İstanbul Mobilya Fuarı 12 – 17 Ocak 2016 tarihlerinde TÜYAP’ta

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER)’in önderliğinde 2005 yılından bu yana organize edilen İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB),  bu yıl 12 – 17 Ocak 2016 tarihleri arasında yeni adresi TÜYAP Fuar ve

Etkinlikler 0 Yorum

Konut Konferansı 4. yılında

26 Ocak 2016 tarihinde Marriott Hotel Asia’da gerçekleşecek olan İnşaat ve Konut Konferansı, İnşaat Profesyonellerinin VIP Buluşma Adresi olarak 4. yılında tekrar kapılarını açacak.

Etkinlikler 0 Yorum

7.Uluslararası Mobilya Endüstrisi, İç Tasarım Aksesuar ve Ekipmanları Fuarı

9-22 Mart 2015’te 7. kez düzenlenecek Uluslararası Mobilya Endüstrisi, İç Tasarım Aksesuar ve Ekipmanları Fuarı ZOW; mobilya sektörüne yeni bir soluk kazandırmaya hazırlanıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.