İş güvenliği konusunda ödül alan ilk firma Aktürk Yapı

İş güvenliği konusunda ödül alan ilk firma Aktürk Yapı

Kuruluşun temelini oluşturan Yüksek Mimar Öner Aktürk, 1973-1975 yılları arasında kendi mimarlık atölyesini oluşturmuş ve ulusal mimari proje yarışmalarında birçok ödül ve mansiyonlar kazanmıştır.

1976 yılında Ankara Belediye Başkanı Vedat Dalokay’ın daveti üzerine Ankara Belediyesi’nde göreve başlamış ve kentin önemli projelerini tasarlamıştır. 1978 yılında Aktürk Yapı Endüstrisi ve Ticaret A.Ş.’yi kurarak bugüne kadar sektörün değişik alanlarında çeşitli türlerde tesisler ve binalar inşa etmiştir. Öner Aktürk’ün tasarımcı ve araştırmacı bir mimar olması, her projenin estetik bir unsur olduğu gerçeğini ön planda tutması bugün tüm Aktürk ailesi için ilke ve belirleyici bir unsur olmuştur.

Bu kaygının teknolojik araştırma, gelişen malzemelerin sürekli izlenmesi ve bunların doğru yorumlanmasıyla birleşmesi Aktürk disiplinini oluşturmuştur. Bu özveri ile geçirilmiş yıllar şirketin sektörde saygı ile anılmasını sağlamıştır. Bugüne kadarki çalışmalarında konutta bir marka olan Aktürk Yapı, konut dışında gerçekleştirdiği: İş merkezleri, hastane, değişik teknik özellikleri bulunan askeri yapılar, metro yapıları, kavşaklar, katlı otopark, sanayi veendüstri tesisleri, havalimanı destek yapıları projeleri ile de inşaat sektörünün değişik alanlarında başarı ile faaliyet göstermektedir.

Zorlu Center ilklerle anılacak…

Zorlu Center, tek bir adada ve tek bir seferde yükselen, beşli karma kullanım özelliğine sahip proje olmasıyla Türkiye’de değil; dünyada bir ilktir. İstanbul’un en merkezi yerinde böyle bir inşaatın yapılması ancak doğru bir yapım metodu ve planlama ile gerçekleşmiştir. İşin ihale sırasında hazırlanan yapım metodu, ufak değişiklikler ile işin sonuna kadar başarı ile uygulanmıştır.

İşveren (Zorlu Yapı), Mimar (EAA) ve Müteahhit (Aktürk Yapı) projenin gerçekleşmesinde örnek olabilecek bir işbirliği ve uyum sergilemişlerdir. İşin yapımında, alt yükleniciler ve malzeme tedarikçileri kendi dallarında marka olanlardan seçilmiştir. Her şeyin en iyisi ve en teknolojik olanı tercih edilmiştir ve en son teknolojiler uygulanmıştır. Türkiye’de Çalışma Bakanlığı’ndan iş güvenliği konusunda ödül alan ilk müteahhitlik firması Aktürk Yapı’dır. Aktürk Yapı iş sağlığı ve iş güvenliği konularında dünya standartlarında bir uygulama gerçekleştirmiştir.Dünya

Firma Yetkilileri:
Öner Aktürk Yönetim Kurulu Başkanı
Halide Aktürk Talu Yönetim Kurulu Başkan Vekili
İsmet Ergül Genel Müdür
Hale Aktürk Şirvan Yönetim Kurulu Üyesi
İsmet Ergül Genel Müdür
İletişim Bilgileri: Akdeniz Cad. No: 19 Anıttepe, Ankara
Tel:0 312 232 29 16(PBX)
Fax: 0 312 222 60 95
www.akturk.com.tr akturk@akturk.com.tr

Previous Akfen Holding projeleri
Sonraki Aymor Grup yaşam alanı oluşturuyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

DenizBank Mortgage Hizmet Merkezi çalışmalarına başladı

DenizBank, Türkiye’de bir yeniliğe daha imza atarak, konut kredisi kullanacak müşterilerine daha hızlı, kaliteli hizmet sunabilmek ve Emlak Ofisleri ile işbirliklerini geliştirmek amacıyla ilk ‘Mortgage Hizmet Merkezi’ni İstanbul Esenyurt’ta açtı.

Firma Haberleri

Akmerkez Cinemapink ‘Yılın Yeni Sineması’ ödülünün sahibi oldu

Türkiye’de ilk kez kullanılan ses ve görüntü teknolojileri ile Akmerkez Cinemapink, The International Cinema Technology Association (I.C.T.A.) tarafından “Yılın Yeni Sineması” seçildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Sinpaş GYO projelerine 5 saygın ödül

Gayrimenkul sektöründe konsept projelerin lideri Sinpaş GYO, dünyanın önde gelen gayrimenkul ve inşaat sektörlerinin değerlendirildiği European Property Awards’ta (Avrupa Gayrimenkul Ödülleri) 5 ödüle layık görülerek büyük bir başarıya imza attı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kavaklı Konakları’nda 326 bin TL’den Başlayan Fiyatlar

Kavaklı’da erken teslim Gül Yapı’nın Beylikdüzü’nde inşa ettiği Kavaklı Konakları’nda erken teslim yapıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Allora Beytepe kadın ziyaretçilerin beğenisini kazanıyor

Konut alım sürecinde büyük etkisi olan, hatta son kararı veren kadınların, geniş, ferah ve kullanışlı projeleri tercih ettiği bildirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

İstanbul’da en fazla kiralama işlemi Bağdat Caddesi’nde gerçekleşti

Cushman & Wakefield’ın yayınladığı ve Bağdat Caddesi, İstiklal Caddesi ve Nişantaşı bölgesini ele alan ‘İstanbul Alışveriş Caddeleri’ raporunun üçüncüsüne göre, üç alışveriş merkezindeki toplam marka sayısı önceki yıla göre %