İş Bankası Altınbaş Holding ortak projesi “Kasaba”

İş Bankası Altınbaş Holding ortak projesi “Kasaba”

İş Bankası ve Altınbaş Holding, Kasaba projesinin 3. etabını birlikte yapacak. Projenin 18 ayda bitirilmesi planlandı. İS Bankası iştirakleri Mipaş A.Ş. ve Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş, Ömerli’de daha önce Koray Yapı ile ortak yürüttüğü ‘Kasaba’ projesinin geri kalan kısmını Altınbaş Holding ile devam ettirme kararı aldı.

Bunun için Altınbaş Holding, 55 milyon lira bedelle Koray Yapı’nın 3. etaptaki arsalarını devraldı. Ardından ‘İş Koray’ olan geliştirici şirketin ismi ‘İş Altın has’ olarak değiştirildi. Ortaklık sürecinin 6 ay önce başladığını kaydeden Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, gayrimenkul sektörüne ilk kez giriş yaptıklarını, sektörde İş GYO ile daha farklı projeler yapmayı arzuladıklarını söyledi.

‘Kasaba’ Ömerli’de bin 300 dönüm arazide planlanıyor. Şu ana kadar 1. ve 2. etapta 290 villa tamamlandı. 156 villa ve müstakil yapının ise 18 ayda bitirileceğini kaydeden İş Altınhas Yönetim Kumlu Başkanı Turgay Tanes, projede en küçük dairenin (123 metrekare) 715 bin liradan satılacağını açıkladı. En büyük dairenin 1,1 milyon liradan satılacağı Kasaba’da en küçük villa 1.6 milyan liradan, en büyük villa ise 3.9 milyon liradan satılacak.

Maliyetinin 150 milyon lirayı bulacağı tahmin edilen Kasaba’daki 156 bağımsız ünitenin 52’sinin satıldığını açıklayan Tanes, 2016’ta da 4. ve 5. etaba başlayacaklarını söyledi. Kasaba’nm 1. etabı Mart 2003’te, 2’inci etabı Temmuz 2004’te tamamlanmıştı. Tanes, 3, 4, ve 5. etapların ise 600 milyon lira ile tamamlanacağım belirterek “Kasaba’nın tamamında 850 civarı villa olacak. Bin 300 dönümün yüzde 70’i yeşil alan olacak” dedi.

İmam Altınbaş: Sektörde kalıcıyız

Bir cok alanda faaliyet yürüten bir şirketin yöneticisi de olan İmam Altınbas’a sektörde kalıcı olup olmadıkları da soruldu. Bu konuda değerlendirmelerde bulunan Altınbaş, gecici islere zaman ayırmadıklarını belirterek “Dolayısıyla tecrübeli bir ortakla Kasaba projesinin 3. etabına başladık. Daha kalıcı islerimizin bu sektörde olacağına inanıyorum” açıklamasını yaptı.(Star)

Previous Kidzania için protokol imzalandı
Sonraki Ankara su kesintisi 21 Nisan 2015

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Ergaz ve DKY inşaat’tan Ataşehir’e karma proje

Ergaz ve DKY inşaat işbirliğiyle prestij değeri yüksek bir proje hayata geçecek.

Avrupa Yakası

DKY On projesi

DKY On konut projesi DKY İnşaat tarafından İstanbul Kağıthane’de hayata geçirilecek.

İstanbul

Airport 24 ve İstasyon 24 projelerinde 60 ay yüzde 0 faiz fırsatı

24 Gayrimenkul bir ay içinde yüzde 40’ını sattığı, Halkalı ve Basın Ekspres’te yükselen iki yeni projesi için başlattığı 60 ay yüzde sıfır faizli cazip kampanya ile yatırımcıların yüzünü güldürecek

İstanbul 0 Yorum

HEP İstanbul fiyat bilgisi

Türkiye’nin öncü gayrimenkul geliştirme şirketlerinden Tekfen Emlak Geliştirme tarafından hayata geçirilen HEP İstanbul Projesi’nin ocak ayında başlanan inşaatı hızla devam ediyor.

Avrupa Yakası 0 Yorum

FuzulEv’de faiz, peşinat, kredi yok

1992 yılında faaliyete geçen Fuzul Grup’a bağlı FuzulEv’in Genel Müdürü Aydın Özkan ile, “Faizsiz, Kredisiz, Peşinatsız FuzulEv Alın!” sloganıyla yola çıkan FuzulEv’i, yeni projelerini, müşterilere sunulan cazip imkanları ve firmanın

Anadolu Yakası 0 Yorum

ORYAPARK İstanbul kasım ayına özel kampanya düzenledi

Oryataş İnşaat, Ümraniye’de hayata geçirdiği ORYAPARK İstanbul projesinde kasım ayına özel bir kampanya hazırladı.