İş Bankası Altınbaş Holding ortak projesi “Kasaba”

İş Bankası Altınbaş Holding ortak projesi “Kasaba”

İş Bankası ve Altınbaş Holding, Kasaba projesinin 3. etabını birlikte yapacak. Projenin 18 ayda bitirilmesi planlandı. İS Bankası iştirakleri Mipaş A.Ş. ve Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş, Ömerli’de daha önce Koray Yapı ile ortak yürüttüğü ‘Kasaba’ projesinin geri kalan kısmını Altınbaş Holding ile devam ettirme kararı aldı.

Bunun için Altınbaş Holding, 55 milyon lira bedelle Koray Yapı’nın 3. etaptaki arsalarını devraldı. Ardından ‘İş Koray’ olan geliştirici şirketin ismi ‘İş Altın has’ olarak değiştirildi. Ortaklık sürecinin 6 ay önce başladığını kaydeden Altınbaş Holding Yönetim Kurulu Başkanı İmam Altınbaş, gayrimenkul sektörüne ilk kez giriş yaptıklarını, sektörde İş GYO ile daha farklı projeler yapmayı arzuladıklarını söyledi.

‘Kasaba’ Ömerli’de bin 300 dönüm arazide planlanıyor. Şu ana kadar 1. ve 2. etapta 290 villa tamamlandı. 156 villa ve müstakil yapının ise 18 ayda bitirileceğini kaydeden İş Altınhas Yönetim Kumlu Başkanı Turgay Tanes, projede en küçük dairenin (123 metrekare) 715 bin liradan satılacağını açıkladı. En büyük dairenin 1,1 milyon liradan satılacağı Kasaba’da en küçük villa 1.6 milyan liradan, en büyük villa ise 3.9 milyon liradan satılacak.

Maliyetinin 150 milyon lirayı bulacağı tahmin edilen Kasaba’daki 156 bağımsız ünitenin 52’sinin satıldığını açıklayan Tanes, 2016’ta da 4. ve 5. etaba başlayacaklarını söyledi. Kasaba’nm 1. etabı Mart 2003’te, 2’inci etabı Temmuz 2004’te tamamlanmıştı. Tanes, 3, 4, ve 5. etapların ise 600 milyon lira ile tamamlanacağım belirterek “Kasaba’nın tamamında 850 civarı villa olacak. Bin 300 dönümün yüzde 70’i yeşil alan olacak” dedi.

İmam Altınbaş: Sektörde kalıcıyız

Bir cok alanda faaliyet yürüten bir şirketin yöneticisi de olan İmam Altınbas’a sektörde kalıcı olup olmadıkları da soruldu. Bu konuda değerlendirmelerde bulunan Altınbaş, gecici islere zaman ayırmadıklarını belirterek “Dolayısıyla tecrübeli bir ortakla Kasaba projesinin 3. etabına başladık. Daha kalıcı islerimizin bu sektörde olacağına inanıyorum” açıklamasını yaptı.(Star)

Previous Kidzania için protokol imzalandı
Sonraki Ankara su kesintisi 21 Nisan 2015

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Onur Park Life İstanbul’dan çok özel kampanya

Onur Park Life İstanbul’dan %5 peşinatlı, %20’si teslimde ödemeli, 0,69 oranlı ve 120 ay vadeli dev kampanya! Üstelik Mart ayına kadar geçerli!

Avrupa Yakası 0 Yorum

Maximoon Projesi Kampanya Fiyatları

Yalçıntepe Group, konumu itibariyle Bahçeşehir’in değerli projeleri arasında öne çıkan Maximoon’da Ramazana özel kampanya düzenledi.

İstanbul 0 Yorum

İstanbul’da konut fiyatları yeni metro hatları ile artıyor

İstanbul’un yeni metro hatlarıyla birlikte, birçok ilçede konut fiyatları değerlenecek, inşaat aşamasındaki hatların çevresinde şimdiden yüzde 5 ile 25 arasında artış var.

Avrupa Yakası

Nlive Bahçeşehir teslim tarihi

Nlive Bahçeşehir teslim tarihi  haberimizin devamında yer alıyor.

İstanbul 0 Yorum

İnşaat Firmalarından Babalar Günü Kampanyaları

İnşaat firmaları, Babalar Günü vesilesiyle düzenledikleri kampanyalarla konut sahibi olmak isteyenlere yeni imkânlar sunuyor.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Moment İstanbul konumu ile avantaj sunuyor

AC Yapı’nın inşasına hızla devam ettiği üçüncü konut projesi Moment İstanbul, sadece kule şeklindeki mimarisi ile değil, Kartal’ın tam girişindeki benzersiz konumu ile de dikkat çekiyor.