İran Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı

İran Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı

IREXPO, 19-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında yılda 9 farklı ülkede 30’un üzerinde uluslararası fuar gerçekleştiren Elanexpo’nun organizasyonu ile İran/Tebriz’de gerçekleşecektir.

Fuarın Türkiye çalışmalarını ise her yıl farklı sektörlerde pek çok firmanın uluslararası katılımını organize eden Atılım Fuarcılık yürütecektir.
Tebriz’in tek fuar merkezi olan Tebriz Uluslararası Fuar Alanı’nda gerçekleşecek olan organizasyon Güney Azerbaycan(İran Azerbaycanı) bölgesinin tek sektörel fuar organizasyonudur.

Elanexpo ayrıca 17-19 Aralık 2015 tarihlerinde gayrimenkul sektörünün önde gelen firmalarının yer aldığı ve Bakü’de gerçekleşen RECEXPO, Azerbaycan Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı’nın da organizasyonunu başarıyla gerçekleştirmiştir.

İran Halkı’nın Konut Seçiminde Türkiye 2. Sırada Yer Alıyor..
İranlılar için gayrimenkul alımı geleneksel bir alışkanlık durumundadır, gelirlerinin yaklaşık %40’ını gayrimenkul yatırımı için kullanıyorlar. En çok tercih ettikleri 2. ülke ise Türkiye. Özellikle İstanbul, Akdeniz ve Ege sahillerine ilgi gösteriyorlar. Bir diğer önemli husus ise Türkiye’ye yatırım yapan İranlıların tekrar yatırım yapmaya istekli ve meyilli olmaları.

İran’dan Türkiye’ye Yılda 1.5 Milyon Turist Geliyor..
İran halkı çok fazla Türk dizisi izlemekte, Türk kanallarını iyi takip etmekteler. Dolayısıyla marka değeri olan ürün ve hizmetleri iyi biliyorlar. Yine Türkiye’deki AVM’lerin en ciddi müşterileri İranlılar. Ve yılda Türkiye’ye İran’dan 1.5 milyon turist gelmekte. Böylece ülkemizdeki yatırım fırsatlarını fark etmektedirler.
İran’ın Batı Kapısı Tebriz..

Zengin tarihi, kentsel yapısı ve dev sanayi tesisleri ile Tebriz, İran’ın siyasi kutbu ve stratejik bölgesidir. Tebriz, İran’ın modern hayata geçen ilk şehridir. Tebrizli işadamları büyük oranda Tahran pazarına hâkim, girişimci ve faal bir zümreden oluşmaktadır.
Bu avantajlı pazardaki tek fuar organizasyonu olan IREXPO, projelerin doğru alıcılarla buluşmasına olanak sağlayacak yegane bir platform yaratacak,proje sahiplerine öenmli fırsatlar sunacaktır.

Detaylı bilgi için www.irexpo.net

Previous Yapı denetimi ve müteahhitler
Sonraki Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Derneği'nden uyarı

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Koçtaş 6. Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması başvuru

Her yıl içeriği ve kapsamı daha da geliştirilen Koçtaş 6. Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması başvurular devam ediyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Etimesgut’ta yapı fuarı acılıyor

Etimesgut Belediyesi Türk Beyleri Kent Meydanı 26-29 Mayıs tarihleri arasında “Yapı Malzemeleri, İnşaat, Dekorasyon ve Emlak Günleri’ne ev sahipliği yapacak.

Etkinlikler 0 Yorum

IŞIKSEM site yöneticiliği sertifika programı

Günümüzde gayrimenkul sektöründeki büyümeye paralel olarak site sayısında ciddi bir artış yaşanıyor.

Etkinlikler

38. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul açıldı

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması, 38. Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul kapılarını açtı.

Etkinlikler 0 Yorum

Sürdürülebilir Şehirler çalıştayı Edremit’te başladı

İller Bankası, Dünya Bankası iş birliğinde yürütülmesi planlanan büyükşehir  belediyelerinin kentsel altyapı ve planlama ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik önemli bir destek projesi oluşturacak “Sürdürebilir Şehirler 3rojesi” kapsamında çalıştay Edremit’te başladı.

Etkinlikler 0 Yorum

6 bin yabancı yatırımcı geliyor

4-8 Kasım tarihlerinde düzenlenecek CNR Emlak Fuarı’nda 6 bini yabana olmak üzere 40 bin yatırımcı ağırlayacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.