İnsanlara özel binalar geliyor

İnsanlara özel binalar geliyor

İnovatif ürünleri, sürekli yenilediği üretim teknolojileri ve AR-GE yatırımlarıyla sektörde dikkatleri çeken Vefa Holding, faaliyet gösterdiği alanlardan biri olan gayrimenkulde insanlara özel binalar geliştirecek.

Ön üretimli yapılar, yapı malzemeleri, gayrimenkul ve enerji alanlarında faaliyet gösteren Vefa Holding, geliştirdiği inovatif ürünlerle sektörde dikkatleri üzerine çekiyor. İnovasyonu kurum kültürünün en önemli parçası haline getiren Vefa, gayrimenkul alanında yepyeni bir teknolojiye imza atmaya hazırlanıyor. İnsanlara özel binalar geliştirmek için kolları sıvayan Vefa, konuyla ilgili AR-GE çalışmalarına bütün hızıyla devam ediyor.

Vefa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, Vefa’nın merkezine konumlandırdıkları İnovasyon ve Teknoloji Geliştirme biriminde bilinenlerin ötesinde farklı malzemeler üretmek için AR-GE çalışmalarının bütün hızıyla devam ettiğini kaydetti.Güner, “Yeni geliştirdiğimiz ürünler son yıllarda toplam cirolarımızın neredeyse yüzde 50’sini oluşturuyor. Ürettiğimiz katma değerli çözümler hem sektörün standardını ve müşterilerimizin konforunu yükseltiyor hem de büyümemizin, rekabet üstünlüğümüzün lokomotifi oluyor” dedi.

Nano teknoloji yapı sistemlerine de uygulanacak

“Sektörümüz için dünyada ses getireceğini düşündüğümüz ürünlerle ilgili çalışmalarımız mevcut” diyen Orhan Güner, gelecekte nano teknolojilerin yapı sistemlerinde de uygulanacağını söyledi. İnsanlara özel binalar yapılacağını ifade eden Güner, “Örneğin bir yaşlının ya da hastanın evi farklı dizayn edilebilecek. Bu sayede akıllı evler ve akıllı yaşam alanları üretilecek ve sonrasında akıllı şehirler planlanabilir olacak” diye konuştu.

İnşaat ve bina teknolojisinin global ölçekte hızla gelişim kaydettiğini söyleyen Orhan Güner, yüzlerce yıl benzer özellikler gösteren ve standart kurallar çerçevesinde inşa edilen binaların son dönemde yeni tekniklerin ortaya çıkmasıyla değişim gösterdiğini belirtti. Güner, dolayısıyla yapı elemanlarının da özelleşmeye başladığını ifade ederek, sözlerine şöyle devam etti: “Bu da beraberinde akıllı ya da ileri malzemeler dediğimiz ürünlerin ortaya çıkmasını sağladı.

Akıllı malzemelerin önümüzdeki dönemlerde daha çok yaygınlaşacağı tahmin ediliyor. Bugün geliştirilmeye ve üretilmeye başlanan akıllı malzemelerin önümüzdeki süreçte üretken bir şehrin bütünleştirici bir parçası haline geleceği ön görülüyor. Yeni nesil akıllı malzemeler kullanılan parçalara ekstra işlevler yükleyebiliyor. Böylece hem yaşam alanlarında hem ede maliyetler de tasarruf sağlanabiliyor. Aynı zamanda daha etkin binaların üretimine imkan tanınıyor. Akıllı malzemelerin kullanıldığı akıllı sistemler insan hayatını kolaylaştırırken aynı zamanda güvenlik, sağlık, konfor ve eğlence için fırsatlar sunabiliyor.”

Previous Ankara-Eskişehir arası 1 saat 5 dakikaya düşecek
Sonraki ANKAmall’da bayram şenliği heyecanı başladı

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

216 Rezidans Fiyat Listesi

216 Yapı’nın, bu ay Çekmeköy’de başlayacağı 216 Rezidans ise bölgenin ilk rezidans projesi olacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çetin HES projesinde çalışmalar durdu

Siirt’te 1 milyar dolar ile Çetin HES EnerjiProjesi yatırımı bulunan Norveç firmasına ait Statkraft Enerji AŞ.’nin çalışmaları durduruldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ferzan Çelikkanat : “Türkiye’de Yatırım Durmaz ve Büyüme Devam Eder”

Coğrafi konumu açısından fırsatlara olduğu kadar tehditlere de açık olan Türkiye, 2016 yılında zor bir süreçten geçerken, ekonomi de bu süreçten fazlasıyla etkilendi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Erkanlı Monza Rezidans

Rüzgara teslim proje sonbaharda açılıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kulak Kent Adana

Yapı sektöründe 71 yıllık bilgi, birikim ve deneyime sahip olan Kulak İnşaat tarafından Adana’nın hızlı gelişen ilçesi Yüreğir’de yapımına başlanan Kulak Kent projesinde birinci etap satışlar tamamlanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Metsan Nexus Projesi

Nexus kazandıracak 55’inci yılını kutlayan Metsan İnşaat, İstanbul Kartal’da Metsan Nexus projesini hayata geçiriyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.