İnşaatta Ciro %4,6 Arttı

İnşaat ciro ve üretim endeksi rakamlarını açıklayan TÜİK’in verilerine göre, inşaat ciro endeksi 2013 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 4,6 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2013 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin inşaat ciro ve üretim endekslerini açıkladı. Verilere göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Ciro Endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,6 artış gösterdi. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Ciro Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 16,4 arttı.
TÜİK tarafından açıklanan verilere göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Üretim Endeksi 2013 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,9 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Üretim Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 8,2 artış gösterdi. Diğer yandan mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Ciro Endeksi 2013 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,6 artarken, takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Ciro Endeksi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 16,4 arttı.
(Kaynak:Toki haber)

Previous İnşaat,2014'e Temkinli Giriyor
Sonraki Kuveyt'te 108 Bin Konut Açığı Var

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ’den, 34 ilde 180 işyeri, 5 ilde 26 konut ve 3 ilde 10 arsa

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul, Ankara, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Malatya, Denizli ve Trabzon gibi büyükşehirlerin de aralarında bulunduğu 34 ilde 180 işyeri, 5 ilde 26 konut ve

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Eskişehir devlet hastanesi 2016 yılında tamamlanacak

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Ergün Turan, Eskişehir’de yapımına devam edilen 600 yataklı devlet hastanesinin 2016 yılında tamamlanacağını söyledi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ, SPK Hizmet Binası İçin İhaleye Açtı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ataşehir’deki İstanbul Finans Merkezi’ne inşa ettireceği Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) hizmet binası yapımı için ihaleye çıktı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKi’den Aşağısöğütönü Konutları İle İlgili Açıklama

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Eskişehir Aşağısöğütönü’ndeki konutların doğal gaz ısınma kazanlarına mühür vurulduğu, site yönetiminin borç bırakıp kaçtığı yönündeki haberlerinin gerçek dışı olduğunu açıkladı.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Kayabaşı’ndaki TOKİ arsası satışa çıkıyor

Son dönemde emeklilere yönelik yaptığı kampanyayla gündemde olan TOKİ, mevcut ve yeni projelerine kaynak oluşturmak için İstanbul Kayabaşı’ndaki arsasını satıyor.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Ergün Turan : Çatı modeli geliştiriyoruz

TOKİ Başkanı Turan, “İlgiyle izleniyoruz. Bölge ülkeleri başta olmak üzere 93 ülkeyle görüşmemiz oldu. Bir çatı model geliştiriyoruz” dedi

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.