İnşaatta Ciro %4,6 Arttı

İnşaat ciro ve üretim endeksi rakamlarını açıklayan TÜİK’in verilerine göre, inşaat ciro endeksi 2013 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 4,6 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2013 yılının üçüncü çeyreğine ilişkin inşaat ciro ve üretim endekslerini açıkladı. Verilere göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Ciro Endeksi bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,6 artış gösterdi. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Ciro Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 16,4 arttı.
TÜİK tarafından açıklanan verilere göre mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Üretim Endeksi 2013 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 1,9 arttı. Takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Üretim Endeksi ise bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 8,2 artış gösterdi. Diğer yandan mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Ciro Endeksi 2013 yılı üçüncü çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre yüzde 4,6 artarken, takvim etkilerinden arındırılmış İnşaat Ciro Endeksi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 16,4 arttı.
(Kaynak:Toki haber)

Previous İnşaat,2014'e Temkinli Giriyor
Sonraki Kuveyt'te 108 Bin Konut Açığı Var

Diğer Yazılar

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Dünya TOKİ’nin peşinde

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) yurt içinde ürettiği yaklaşık 700 bin konut, stadyumlar, kamu kurumları ve sosyal donatılar ile dünya çapında örnek alman kuruluş oldu.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Kocaeli’ne 7 yeni okul ve yaşam alanı projeleri

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, TOKİ ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi yetkilileriyle yaptığı toplantıda kent için önemli müjdeler verdi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKİ Kandıra Konutlarında Kampanya

Başbakanlık Toplu Konul İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından Kandıra’ya yapılacak olan konutlara, vatandaşların talebi üzerine İndirim  kampanyası düzenledi.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Maşuk TOKİ konutları kura tarihi

Aralık ayında belirsiz bir tarihe ertelenen Maşuk’taki TOKİ konutlarının kura çekilişi netleşti.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

TOKi Çeşme’ye Konut İnşa Edecek

TOKİ şimdi de Başbakan Erdoğan’ın talimatıyla Çeşme’deki dar gelirliler için konut inşa edecek.

TOKİ Haberleri 0 Yorum

Yüksek Öğrenim Yurdu Projesi İhaleye Çıkıyor

Geyve’ye TOKİ tarafından yapılacak olan Kredi Yurtlar Kurumu Üniversite öğrenci Yurdu için ihale aşamasından önce olan

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.