İnşaatın Google’ı olacak

İnşaatın Google’ı olacak

Türkiye’nin son yıllarda en gözde yatının akınlarından biri olan inşaat sektörüne yeni ve iddialı bir marka geldi.

Kıymetli madenler sektörünün 75 yıllık köklü grubu Altunbüken Holding, Relux Gayrimenkul markasını yaratarak gayrimenkul sektörüne giriş yaptı. Projeyi anlatan Altunbüken 1 Iolding ve Relux icra Kurulu Başkanı Cem Altunbüken Relux markası ile yurt içinde ve yurt dışında lüks ve iddialı projeler geliştireceklerini belirterek şunları söylüyor: “Holding olarak kıymetli maden ve kuyumculuk sektörünün en köklü gmplanndan biriyiz. Başta Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Rusya, İtalya, Almanya, ingiltere ve İspanya’nın da aralan ııda yer aldığı 30’dan fazla ülkeye takı ve külçe altın ihracatı gerçekleştiriyoruz.

Altunbüken, bugün üçüncü kuşağa ulaştı ve 400 çalışanı, 450 milyon lira cirolu altı şirketten oluşan bir holding haline geldi. Kıymetli maden ve mücevher sektörlerinden sonra gayrimenkul, turizm ve enerji gibi yeni sektörlerde yatırımlar yaparak büyüyoruz. Yeni yatınmlarla birlikte bu yıl 600 milyon lira, üç yıl içinde de 1 milyar lira ciroya ulaşma hedefimiz bulunuyor.”

İnşaat sektörüne çok da yabancı olmadıklarını kaydeden Altunbüken, “Aslında Relux’ıı tasarlarken, onun sadece bir inşaatta marka olmasından çok, felsefesini bir yaşam markası olması üzerine kurguladık. Amerikalı ünlü mimar Frank Lloyd Wright’m dediği gibi; ‘mimarlık, biçim haline gelmiş yaşamdır.’ İşte Relux de bu başkaldınşm, mimari ve yaşamsal fonıııı. Biz bu yüzzden Relux’ü sosval inovatif bir marka olarak tanımlıyoruz. Analitik ve duygusal zekamızı birleştirerek inşaatın ‘Google’ı olma yolunda ilerliyoruz” diyor.

“SOSYAL YAŞAMIN HER ALANI VAR”
Relux’ıın getirdiği lüksleri anlatan Altunbüken şunları söylüyor: “Projede birçok ürün sunuyoruz. Biz bu ürünlere Relux’ün lüksleri dedik. Bunlar, Xpandlife, Kidz, Flexx, Relux Club ve Güvenli Yatırım. Her ofis/konut projelerimizde, projelerimizin mantığına göre toplam 12 farklı üniteye varacak şekilde sosyal yaşamın en gerekli ihtiyaçlarını kurumsal bir mantıkta ancak hiçbir ücret ödemeden Xpandlife alanlarında kurguluyoruz. Futbol tribün odası, ArcadeRoom (PlayStation, Wii), fıtness odası, sahne/studyo/karaoke, toplanu odası, çocuk odası ve lıobi odası bunlardan bazılan. Kidz lüksümüz ise çocuklarımızın yaşamsal alanları.

Bu alanlar Wi-Fi korumalı çocuk odaları, anti alerjik boyalar, çocuk kilitli mutfak ekipmanları, elektrik priz korumaları, bebek gözlem kameraları gibi fonksiyonlardan oluşuyor. Relux Club da ise, size bir ayrıcalıklar kartı sunuluyor. Bölgedeki anlaşmalı mağazalar, sinemalar ya da hizmet sağlayan diğer sektörlerde indirimler sunuyor. ‘Güvenli Yanımı’ lüksü ise paranızı ve yatırımınızı projenin başından sonuna kadar güvence altına alıyor; anlaşmalı bankamız tarafından projenin toplam maliyeti bloke altında oluyor.”

Relux markası ile lüks konut, ofis ve rezidans projeleri geliştirmek üzereyola çıktıklarını kaydeden Altunbüken, Ümraniye Tepeııstıı’nde Relııx RSO 50 Suit&Office projesinden 120 milyon lira, Ataşehir’de yer alan ve kaba inşaatı tamamlanan Relııx RFF 35 Finance Flats projesinden 40 milyon liralık gelir hedeflediklerini söylüyor. İstanbul Anadolu yakasının yeni ofis bölgesi olan Ümraniye Tepestü’nde yer alan Buyaka, IKEA ve Meydan alışveriş merkezlerine komşu RSO 50 Suit&Office projesinin 2014 yılında Londra’da International Property Avvards’ta 5 yıldızlı en iyi ofis projesi ödülü kazandığını da belirten Altunbüken, 12 bin metrekarelik alanda yükselen projeyle lüks ofis kavramını yeniden tanımladıklarını ifade ediyor.

Altunbüken, yüzde 40’ının satışı tamamlanan projenin metrekaresinin ise ortalama 10 bin liradan satıldığı, 2016 yılı sonunda projeyi tamamlayıp ofisleri faaliyete geçirmeyi planladıkları bilgisini veriyor. Alaşehir Finaııs Merkezi’ne 1 dakikalık mesafede yükselen, kaba inşaatı tamamlanan Relııx RFF 35 Finance Flats projelerinin de 78 adet rezidaııs ünileden oluştuğunu belirten Altunbüken, “Projemizde 1+1’den 3+1’e kadar çeşitli daire seçenekleri yer alırken metrekare sauş fiyadan 5 bin lira seviyesinde. 2016 yılı ortalarında tamamlanacak olan projemizin yüzde 35’inin satışlarını gerçekleştirdik. Projelerimizde dünyaca ünlü ödüllü mimari grup GAD Architecture Gökhan Avcıoğlıı ile çalışüğımızı da vurgulamak istiyorum” diyor.

“TURİZM SEKTÖRÜNDE DE BÜYÜMEK İSTİYORUZ”
Gayrimenkul sektöründe yeni projeler için de hazırlıklarının sürdüğünü ifade eden Altunbüken, Topkapı’da E-5 üzerinde 10 dönüm arazi üzerinde 55 bin metrekarelik kaıma kullanımlı bir proje geliştirmek için çalışmalar yaptıkları bilgisini de paylaşıyor. Cem Altmbüken, proje hakkında ise şunları söylüyor: “Burada planladığımız projemizin yiızde 70’i ofis yüzde 30’ıı rezidaııs olacak ve bu projeye yaklaşık 45 milyon dolarlık yatırım yapacağız. Ayrıca Ataşehir ve Zeytinburnundada kentsel dönüşüm yapmak üzere çalışmalar da yürütüyoruz.

Kentsel değil, hayata dönüşüm diyoruz. Sosyal içerikli ve kentli dokusuna sahip çıkılarak gerçek dönüşümlere talibiz. Ataşehir Barbaros Mahallesi ‘tide 23 dönüm alanda yürüttüğümüz çalışmalarda maliklerin yüzde 60’ı ile anlaşmaya Mirdik. Diğer maliklerle görüşmelerimiz sürüyor. Zeytiııburnu Kazlıçeşme’de de fabrika dönüşümü ile ilgili çalışmalar yürütüyoruz.” Cem Altunbüken, ayrıca turizm sektörüııde de büyüme planlan olduklarını söyleyerek ayrıntılarını şöyle anlatıyor: “Relux markası ile otel zinciri kurmayı planlıyoruz. Bıı plan çerçevesinde biri Bodrum’da diğeri İstanbul’da yer alan iki otel yatırımına başlıyoruz.

Altunbüken Holding’in Bodrum Mazı’da yer alan 150 dönümlük arazisinde Relux Mariııa 8c SPA adıyla 120 yat bağlama kapasiteli bir mariııa, yaklaşık 200 yataklı bir otel ve 110 adet villadan oluşan ultra lüks bir projenin inşaauna gelecek yıl başlamayı planlıyoruz. Arsa bedeli hariç 100 milyon dolarlık yatırım yapmayı planladığımız Bodrum otelimiz çok özel bir koyda yer alıyor.

Burada Relux’e yakışır çok özel ve lüks bir proje geliştireceğiz. Türkiye’nin en özel yerlerinden biri olan Bodrum Mazı’da gelenlerin akıllarında yer edecek ve tekrar gelme konusunda istek yaratacak çok özel bir proje olacak bu proje.” Cem Altunbüken ayrıca İstanbul Çemberlitaş’ta yer alan binalarını da Relux markası ile 110 odalı bir butik otele dönüştürüp 2016 yılında hizmete açmayı planladıklarını da sözlerine ekliyor. Platin

Previous Koleksiyon’un yeni ofis serisi yurtdışında tanıtılıyor
Sonraki Yunusemre'de 6 bin 330 konutlu kentsel dönüşüm projesi

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Wyndham Hotel Group Global Konferansı Amerika’da gerçekleşti

Wyndham Hotel Group’tan Fark Yaratan Pazarlama ve Teknoloji Girişimleri

Firma Haberleri 0 Yorum

Orhaneli Termik Santrali Özelleştirilecek

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK), Elektrik Üretim AŞ’ye (EÜAŞ) ait Orhaneli Termik Santralinin özelleştirme programına alınmasına karar verdi.

Firma Haberleri

Ofis mobilyanız işinizin ruhunu yansıtsın

Evlerden daha fazla zaman geçirilen “ikinci evimiz” ofislerde, konforlu ve daha verimli çalışma ortamı sunabilmek gerekiyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Konya Devr-i Alem Konutlarında Yaşam Başladı

Devr-i Alem’de yaşam başladı Üzüm İnşaatın 12 ay önce başladığı ve 1 yıllık sürede tamamladığı Devr-i Alem konutlarında daire sahiplerine anahtarları teslim edildi

Firma Haberleri 0 Yorum

Future Park Teslim Tarihi

Hiper Gayrimenkul tarafından Haramidere Parklar mevkiinde hayata geçirilen Future Park projesinde lansman özel fiyatlarıyla satışlar devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çepaş, ikinci fabrika yatırımına başladı

2013 yılının sonunda İspanyol demir çelik devi Gonvarri ile ortaklık gerçekleştiren Çepaş, gelen global talebi karşılamak için ikinci fabrika yatırımına başladı.