İnşaat Sektöründe Hilti inovasyonu farkı

İnşaat Sektöründe Hilti inovasyonu farkı

İnşaat sektörüne yönelik geliştirdiği ürünlerle fark yaratan Hilti’nin Türkiye operasyonu Hilti Türkiye, pasif yangın durdurucular ve sabitleme sistemleri ürünleriyle 4. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’ne katıldı.

21 – 24 Ekim tarihleri arasında İzmir’de Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Hilti’nin inovatif ürünleri büyük ilgi gördü.

Sektöre yön veren birçok yerli ve yabancı firmanın yatırımcılarla buluşma ve ürünlerini tanıtma fırsatı bulduğu kongrede Hilti Türkiye, yenilikçi ve hızlı çözüm sağlayan pasif yangın durdurucularını ve sabitleme sistemlerini katılımcılara tanıttı.

4. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nde, Hilti Global’in Standartlar ve Onaylardan Sorumlu Yöneticisi, Avusturya Standartları Enstitüsü ve CEN (Avrupa Standartlar Komitesi) Üyesi Markus Schneider de konuşmacı olarak yer aldı. Markus Schneider, “Pasif Yangın Durdurucu Sistemler”, “EN Test Standardı (Penetrasyon Geçişlerindeki Yangın Yalıtımı)” ve “Pasif Yangın Durdurucu Sistemlerin Penetrasyon Yalıtımında Kullanılması İle İlgili Ek Durumlar” başlıklarından oluşan bir sunum yaptı.

Sunumunda pasif yangın durdurucu sistemlerin ve EN Test Standardı’nın önemine vurgu yapan Markus Schneider, şaft geçişlerinde yangın yalıtımının sağlanabilmesi için mevcut açıklık ölçülerine ve şafttan geçen tesisata uygun test yaptırılması gerektiğine dikkat çekti.

Ödüllü yangın durdurucular
Yangın yalıtım ürünlerinde niteliklerinin yanı sıra uygulama kolaylığıyla da fark yaratan Hilti, 8 farklı sınıfta 31 yangın durdurucu ürüne sahip. Mastik, sprey, köpük, kelepçe, sargı, bandaj, boya, yastık, harç, macun ve kablo koruma boyası gibi ürün çeşitleri sunan Hilti, binaların her alanına ve her ihtiyacına inovatif ve ödüllü ürünleriyle cevap veriyor.

2010 yılından bu yana alanının önemli ödüllerine sahip olan Hilti’nin, yangın yalıtım ürünleri ailesinde yer alan Hilti Yangın Durdurucu Esnek Tuğla ürünü, 2014 yılında 11.’si düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde En İyi Yangın Yalıtım Ürünü 2013 Ödülü’nün sahibi oldu. Patenti Hilti’de bulunan bir inovasyon ürünü olan Hilti Yangın Durdurucu Esnek Tuğla, yangın anında genleşerek 4 saate kadar yangın, duman ve ısı dayanımı sağlıyor.

2012 yılında Yangın Durdurucu Derz Dolgu Spreyi ile Yılın En iyi Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülü’nü, 2011 yılında ise Yangın Durdurucu Manşon ile Yılın En İyi Yangın Yalıtım Ürünü Ödülü’nü alan Hilti’nin yangına “DUR” diyen ürünleri birer inovasyon harikası olarak dikkat çekiyor.

Previous Kirazlı Bahçe projesi
Sonraki Yabancıya konut satışının yeni lideri İstanbul

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Cadde Park Erenköy Projesi

Aydoğan İnşaat Bağdat  Caddesi’ni dönüştürecek AYDOĞAN İnşaat, yeni projesi  Caddepark Erenköy ile Bağdat Caddesi’nin çehresini değiştirmeye hazırlanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Asma Bahçeler Konfor Sunacak

TANYER İnşaat’ın, Narlıdere’deki özel projesi Asma Bahçeler, dağ ve deniz manzarasını buluşturan bir konumda yükseliyor.

Firma Haberleri

Baydöner, Yenilenen Konseptiyle Diyarbakır’daki 2. Şubesini Açtı

Baydöner, Forum Diyarbakır AVM’de Açtığı Yeni Restoranı Baydöner İskender İle 91 Restorana Ulaştı. Marka, 5 Yıl İçinde 300 Restorana Ulaşmayı Hedefliyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy Hattının Asansör ve Yürüyen Merdivenlerini Hyundai Asansör Yapacak

İstanbul metrosunun Üsküdar-Ümraniye-Çekmeköy hattının asansör ve yürüyen merdivenleri Hyundai Asansör tarafından  yapılacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Megapol Tower Japon Bahçesi Açıyor

İnşaat sektörünün öncüsü Megapol Group, ünlü Mimar Tatsuya Yamamoto anısına İzmir’in ilk Japon Bahçesi’ni 9 Mayıs’ta açıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Seramiksan Garden huzurlu mekan sunuyor

Seramiksan Garden, sade motifi ile ferah, doğal renkleriyle huzurlu bir mekan sunuyor…

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.