İnşaat Sektöründe Hilti inovasyonu farkı

İnşaat Sektöründe Hilti inovasyonu farkı

İnşaat sektörüne yönelik geliştirdiği ürünlerle fark yaratan Hilti’nin Türkiye operasyonu Hilti Türkiye, pasif yangın durdurucular ve sabitleme sistemleri ürünleriyle 4. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’ne katıldı.

21 – 24 Ekim tarihleri arasında İzmir’de Tepekule Kongre ve Sergi Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Hilti’nin inovatif ürünleri büyük ilgi gördü.

Sektöre yön veren birçok yerli ve yabancı firmanın yatırımcılarla buluşma ve ürünlerini tanıtma fırsatı bulduğu kongrede Hilti Türkiye, yenilikçi ve hızlı çözüm sağlayan pasif yangın durdurucularını ve sabitleme sistemlerini katılımcılara tanıttı.

4. Elektrik Tesisat Ulusal Kongre ve Sergisi’nde, Hilti Global’in Standartlar ve Onaylardan Sorumlu Yöneticisi, Avusturya Standartları Enstitüsü ve CEN (Avrupa Standartlar Komitesi) Üyesi Markus Schneider de konuşmacı olarak yer aldı. Markus Schneider, “Pasif Yangın Durdurucu Sistemler”, “EN Test Standardı (Penetrasyon Geçişlerindeki Yangın Yalıtımı)” ve “Pasif Yangın Durdurucu Sistemlerin Penetrasyon Yalıtımında Kullanılması İle İlgili Ek Durumlar” başlıklarından oluşan bir sunum yaptı.

Sunumunda pasif yangın durdurucu sistemlerin ve EN Test Standardı’nın önemine vurgu yapan Markus Schneider, şaft geçişlerinde yangın yalıtımının sağlanabilmesi için mevcut açıklık ölçülerine ve şafttan geçen tesisata uygun test yaptırılması gerektiğine dikkat çekti.

Ödüllü yangın durdurucular
Yangın yalıtım ürünlerinde niteliklerinin yanı sıra uygulama kolaylığıyla da fark yaratan Hilti, 8 farklı sınıfta 31 yangın durdurucu ürüne sahip. Mastik, sprey, köpük, kelepçe, sargı, bandaj, boya, yastık, harç, macun ve kablo koruma boyası gibi ürün çeşitleri sunan Hilti, binaların her alanına ve her ihtiyacına inovatif ve ödüllü ürünleriyle cevap veriyor.

2010 yılından bu yana alanının önemli ödüllerine sahip olan Hilti’nin, yangın yalıtım ürünleri ailesinde yer alan Hilti Yangın Durdurucu Esnek Tuğla ürünü, 2014 yılında 11.’si düzenlenen Yalıtım Sektörü Başarı Ödülleri’nde En İyi Yangın Yalıtım Ürünü 2013 Ödülü’nün sahibi oldu. Patenti Hilti’de bulunan bir inovasyon ürünü olan Hilti Yangın Durdurucu Esnek Tuğla, yangın anında genleşerek 4 saate kadar yangın, duman ve ısı dayanımı sağlıyor.

2012 yılında Yangın Durdurucu Derz Dolgu Spreyi ile Yılın En iyi Çatı ve Cephe Malzemeleri Ödülü’nü, 2011 yılında ise Yangın Durdurucu Manşon ile Yılın En İyi Yangın Yalıtım Ürünü Ödülü’nü alan Hilti’nin yangına “DUR” diyen ürünleri birer inovasyon harikası olarak dikkat çekiyor.

Previous Kirazlı Bahçe projesi
Sonraki Yabancıya konut satışının yeni lideri İstanbul

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Yenitepe Kadıköy Teslim Tarihi

Fikirtepe’de en yüksek alanında 30 dönüme sahip 2 adada Gülsa İnşaat ile birlikte 1.100 konutluk Yenitepe Kadıköy projesinin yapımını sürdüren Nuhoğlu, kazı ruhsatını alarak inşaatına başladığı projede ön talepleri toplamaya

Firma Haberleri 0 Yorum

Mutfakta trend 1.5 yılda bir değişiyor

Mutfaklarda tasarım ve kaliteden çok fonksiyonellik arayan Türk kadınları, tıpkı modayı olduğu gibi, mutfakta da yeni trendleri takip etmeye başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Eroğlu Gayrimenkul Cityscape Fuar’ında Arap Yatırımcıların Gözdesi Oldu

Dünyanın prestijli gayrimenkul şirketlerinin katıldığı Cityscape Global’da,Eroğlu Gayrimenkul projeleri yatırımcılardan yoğun ilgi gördü.

Firma Haberleri 0 Yorum

Necatibey Metro İstasyonu’na Avrupa’dan ödül geldi

COMSA EMTE grubuna bağlı inşaat şirketi Comsa, her yıl İngiltere’de demiryolu endüstrisinin öncülerini bir araya getiren Avrupa Demiryolu Kongresi kapsamında Ankara metrosu M2 hattındaki Necatibey İstasyonu inşaatındaki başarılarından dolayı Avrupa

Firma Haberleri 0 Yorum

Hazar Adaları Projesine Urtim Damgası

İnşaat altyapı şirketlerinin beton kalıp ve iskele sistemlerini yapan Urtim, 100 milyar dolarlık Hazar Adaları projesinin de beton kalıp ve iskele sistemlerini yapacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak İstasyonu Ankara Eryaman Ofisi hizmete açıldı

Franchise sektöründe  hizmet veren Emlak İstasyonu yeni franchise ofisi Ankara, Eryaman’da hizmete açıldı .

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.