İnşaat sektörü yeni bakandan modern şehirleşme bekliyor

İnşaat sektörü yeni bakandan modern şehirleşme bekliyor

Merakla beklenen yeni kabinenin kurulmasıyla 64’üncü hükümette bakanlık görevini yürütecek isimler de belli oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak göreve gelen ismin Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı olması inşaat sektöründe de yankı bulurken, sektör temsilcileri kentlere ‘kadın eli’ değmesinin olumlu olacağını belirtiyor.
Seçim sonrası oluşturulan yeni ‘A Takımı’ndan son derece umutlu olduklarını ifade eden BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, “İdari seçimler ekonomiye olduğu kadar iş dünyasının istikrarına da her zaman doğrudan etki etmiştir. Biz, bu yıl ülke olarak bu etkileri iki kat fazla yaşadık. Evet, sektörlerde dalgalanmalar oldu ancak 1 Kasım’dan sonra sandıktan çıkan sonuç güzel günlerin habercisi oldu. Önümüzde 4 yıl boyunca seçim atmosferini yaşamayacağımız bir sonuç çıkmasından iş dünyasının olumlu etkileneceğine, sektörlerin de ivmesini sürdüreceğine inanıyoruz” dedi.

Gündemin etkisiyle son birkaç aydır adımlarını yavaşlatan inşaat sektörünün 1 Kasım sonrası rahatladığını kaydeden Bezci, şunları söyledi:
“Modern şehirler kurma noktasında inşaat sektörü olarak hükümetin ve yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı’mızın başarılı çalışmalara imza atacağına yürekten inanıyoruz. Göreve Fatma Güldemet Sarı’nın gelmesi ise bizi oldukça memnun etti. Mimarlık geçmişi olan meslektaşım bir ismi bakan konumunda görmek inşaat sektörü olarak bize güven veriyor. Yeni bakandan modern şehirleşmeye dair adımların atılmasına yönelik çalışmalar ve teşvikler bekliyoruz. Eminiz ki yeni bakanımızla kentlere değecek ‘kadın eli’ modern Türkiye’nin şekillenmesine önemli katkı sağlayacak.”

Efe Bezci, “Besa Grup olarak, ülkemizi el ele yarınlara taşımak adına kaotik durumların son bulmasını diliyor, yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı’mız Fatma Güldemet Sarı ve tüm hükümet üyelerine önümüzdeki dönemde başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Previous Yenimahalle 43271 ada 1 parsel imar planı değişikliği
Sonraki Burdur Antalya demiryolu projesine 22 firmadan müracaat

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Palmiye Park Sole’nin Temelleri Atıldı

İzmir’de inşaat sektöründe önemli projelere imza atan Veryeri ve Dağıstan ortaklığı, Palmiye Park Gaziemir, Zirvekent, Teras ve Renova’dan sonra yeni projeleri arasına Sole’yi ekledi. 

Firma Haberleri 0 Yorum

Smart City Ümraniye

Si YAPI 200 konutluk Smart City’de inşaat başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ankara gayrimenkul sektörüne yeni soluk : EXTRA Türkiye

Ankara’ da Gayrimenkul Sektörü uzun yılların deneyim ve tecrübelerini birleştiren, yepyeni bir kurumsal Franchise şirketi olan EXTRA Gayrimenkul Danışmanlık şirketi Next Level AVM’de hizmete girdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Royal Plus Kampanya Fiyatları

Ankara’da inşa edilen Royal Plus Konutları yüzde 0 faizli satış kampanyasına başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Selimoğlu Grup’dan Çeşme’de 240 Villa Projesi

Çeşme’de 240 villa Selimoğlu, Fikirtepe’de ruhsat beklerken, Çeşme’de villa projesi hayata geçiriyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

TEB’de Konut Kredisi Faizi Yüzde 0,85’e Düştü

Türk Ekonomi Bankası (TEB), konut kredisi için yeni bir kampanya başlattı. 

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.