İnşaat sektörü yeni bakandan modern şehirleşme bekliyor

İnşaat sektörü yeni bakandan modern şehirleşme bekliyor

Merakla beklenen yeni kabinenin kurulmasıyla 64’üncü hükümette bakanlık görevini yürütecek isimler de belli oldu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak göreve gelen ismin Adana Milletvekili Fatma Güldemet Sarı olması inşaat sektöründe de yankı bulurken, sektör temsilcileri kentlere ‘kadın eli’ değmesinin olumlu olacağını belirtiyor.
Seçim sonrası oluşturulan yeni ‘A Takımı’ndan son derece umutlu olduklarını ifade eden BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, “İdari seçimler ekonomiye olduğu kadar iş dünyasının istikrarına da her zaman doğrudan etki etmiştir. Biz, bu yıl ülke olarak bu etkileri iki kat fazla yaşadık. Evet, sektörlerde dalgalanmalar oldu ancak 1 Kasım’dan sonra sandıktan çıkan sonuç güzel günlerin habercisi oldu. Önümüzde 4 yıl boyunca seçim atmosferini yaşamayacağımız bir sonuç çıkmasından iş dünyasının olumlu etkileneceğine, sektörlerin de ivmesini sürdüreceğine inanıyoruz” dedi.

Gündemin etkisiyle son birkaç aydır adımlarını yavaşlatan inşaat sektörünün 1 Kasım sonrası rahatladığını kaydeden Bezci, şunları söyledi:
“Modern şehirler kurma noktasında inşaat sektörü olarak hükümetin ve yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı’mızın başarılı çalışmalara imza atacağına yürekten inanıyoruz. Göreve Fatma Güldemet Sarı’nın gelmesi ise bizi oldukça memnun etti. Mimarlık geçmişi olan meslektaşım bir ismi bakan konumunda görmek inşaat sektörü olarak bize güven veriyor. Yeni bakandan modern şehirleşmeye dair adımların atılmasına yönelik çalışmalar ve teşvikler bekliyoruz. Eminiz ki yeni bakanımızla kentlere değecek ‘kadın eli’ modern Türkiye’nin şekillenmesine önemli katkı sağlayacak.”

Efe Bezci, “Besa Grup olarak, ülkemizi el ele yarınlara taşımak adına kaotik durumların son bulmasını diliyor, yeni Çevre ve Şehircilik Bakanı’mız Fatma Güldemet Sarı ve tüm hükümet üyelerine önümüzdeki dönemde başarılar diliyoruz” ifadelerini kullandı.

Previous Yenimahalle 43271 ada 1 parsel imar planı değişikliği
Sonraki Burdur Antalya demiryolu projesine 22 firmadan müracaat

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Bu şehirlerde AVM, otel ve konut projeleri yürütecek

Tesis yönetimi, tesis servis hizmetleri ve teknik hizmetler alanında çözüm sunmak amacıyla 2004 yılında Almanya’da kurulan Mamaco, hizmetlerine gayrimenkul danışmanlığını da ekleyerek Türkiye’de büyümeyi planlıyor

Firma Haberleri 0 Yorum

Soyak Soho’da Yaşam Başlıyor

Soho’da şubat ayından en merkezi noktası Zincirlikuyu’dayer alan ve LEED Gold sertifikası adayı Soyak SOHO projesinde yaşam başlıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

BESA Grup Cityscape’e katıldı

Şubat ayında yabancıya konut satışının bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 15,8 arttığını anımsatan BESA Grup Yönetim Kurulu Üyesi Efe Bezci, “Yabancıların Türkiye’ye ilgisi çok büyük.

Firma Haberleri 0 Yorum

BİEN Rusya yapı fuarı BATIMAT 2015’te

Yapı Sektörü’nde dünyanın önemli pazarlarından olan Batimat Russia International Construction and Interior Exhibition 2015, 31 Mart-3 Nisan  2015 tarihleri arasında Moskova’da düzenlenecek.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut’tan konut alacaklara görülmemiş fırsat

15 Temmuz daki darbe girişiminin etkisini azaltmak için emlak sektöründen de bir hamle geliyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Sinpas’tan 80 Ay Vade Farksız Ara Ödemesiz Kampanya

Sinpaş’ın 40.yılı dolayısıyla başlattığı vade farksız 80 ay ödeme kolaylığı ve ara ödemesiz kampanyası büyük ilgiyle karşılandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.