İnşaat Atıklarına Ceza

İnşaat Atıklarına Ceza

İnşaat atıklarını kuralına göre atmayanlar için ceza geliyor.

Kabahatler Kanunu kapsamında 2014 yılında uygulanacak idari para cezaları belli oldu. İnşaat atıklarını belirlenen yerler dışında atanlara 189 ile 9 bin 659 lira arasında ceza yazılacak…

Bugün’ün haberine göre kabahatler Kanunu kapsamında 2014 yılında uygulanacak idari para cezaları belli oldu. Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı, yeni belirlenen ceza miktarlarını kamuoyu ile paylaştı.

AFİŞİN CEZASI 189 TL …
Düzenlemeye göre; dilencilik, sarhoşluk, kaldırımı işgal etmek, kamu binalarında, toplu taşıma araçlarında sigara içenlere, başkasını rahatsız edenlere 91 ‘er lira para cezası uygulanacak.

Kumar oynayanlara 189, gürültüye maruz bırakan işletme sahibine bin 929 lira ceza kesilecek. Polis, zabıta ve jandarma ekipleri yeni yılda tutanakla yere çöp atanlara 31 lira ceza yazacak. Aynı suçun yemek pişirme ve servis yerlerinde işlenmesi halinde miktar 959 ile 9 bin 659 liraya kadar çıkıyor.

İnşaat atıklarını belirlenen yerler dışında atanlara 189 ile 9 bin 659 lira arasında ceza yazılacak. Yeni yılda afiş asmanın cezası da 189 ile 5 bin 792 lira arasında değişen rakamlarda uygulanacak.
(Kaynak:milliyetemlak.com.)

Previous Emlak Vergisi İkiye Katlanacak
Sonraki Amplio'dan sosyal proje

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Kocaeli Şehir Rehberi Bir Tık Uzağınızda

Şehir Rehberi bir tık uzağınızda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı’nm geliştirdiği Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) modeli ile kent genelinde aradığınız her şey bir tık uzağınızda.

Güncel Haberler 0 Yorum

İtalya’da Yatırım Yapmak İsteyen Türk İşadamlarına 60 Somut Fırsat

İstanbul’da yapılacak olan Destinazione Italia toplantısı öncesinde “Ankara Sohbetleri-Özel”e konuk olan İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Gianpaolo Scarante, Türk şirketlerine İtalya’daki somut yatırım fırsatlarını sunarak Türkiye ile İtalya arasındaki ikili ilişkileri geliştirmek

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı, Etimesgut 4. Etap Kentsel Dönüşüm imar planı değişikliği

Ankara  Gölbaşı İlçesi, Halaçlı-Velihimmetli-Çayırlı, Etimesgut İlçesi Fevziye Mahalleleri 4 Etap Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanına ilişkin 1/25000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği” 1 Şubat 2016 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kredi tamam, açılış 2018’de

Dünyanın en büyük havalimanı olacak Yeni İstanbul Havalimanı’nın ilk etabı için 4.6 milyar euroluk kredi finansman anlaşması imzalandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kahramanmaraş’da Kültür Park’a İlk Harç Kondu

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Orta Hal mevkisine yapılması planlanan Kültür Park’ın ilk harcı kondu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara elektrik kesintisi 5 Ocak 2015

Başkent Elektrik Dağıtım A.Ş.’den yapılan açıklamaya göre 5 Ocak 2015 tarihinde Ankara’da uygulanacak elektrik kesintisinden etkilenecek bölgeler aşağıda yer almaktadır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.