İnovatif projelere finans desteği

İnovatif projelere finans desteği

Türkiye’nin ileri gelen işadamı dernekleri MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON ve Girişimci İşadamları Vakfı GİV, üniversiteler, teknoparklar ve organize sanayi bölgelerinde geliştirilen ancak finansmana ihtiyaç duyan projelere alternatif finans desteği, ortaklık gibi konuları müzakere etmek ve çözüm bulmak için bir araya geliyorlar.
Mimar ve Mühendisler Grubu’nun organize ettiği, 1.AR-GE, İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ’nde 29 Kasım tarihinde saat 16:00’da düzenlenecek “İnovatif Projeler İçin Alternatif Finansman Modelleri, Yöntemleri ve Çözümleri” konulu oturumda, MÜSİAD Başkanı Nail OLPAK, TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN, ASKON Başkanı Mustafa KOCA ve GİV Başkanı Mehmet KOÇ, konunun uzmanı Prof. Dr. Arif ERSOY’un sorularını cevaplandıracaklar.

Oturumda, Türkiye’nin 2023 gelecek hedeflerine ulaşması yönünde, katma değeri yüksek teknoloji ürünleri üretiminin artması için, inovatif projelerin hızla yatırıma dönüşmesi gerektiğinden yola çıkılarak, milyonlarca lira devlet desteği ve büyük emeklerle geliştirilen projelerin hangi model ve desteklerle yatırıma dönüşebileceği ve işadamları derneklerinin bu alanda neler yapması gerektiği tüm yönleriyle müzakere edilecek.

1.AR-GE, İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ, 29-30 Kasım tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Zirve’de Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 200 civarında inovatif proje sergilenecek. Zirve’de “İnovatif Pojeler İçin Alternatif Finansman Modelleri, Yöntemleri ve Çözümleri” oturumu yanında, Şehirlere değer katan inovatif projeler, Savunma Sanayii, Enerji ve Bilişim Sektöründe inovatif üretimler konulu oturumlar da yapılacak.

Açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr. Arif ERGİN’in yapacağı Zirve ve sergi 29-30 Kasım tarihlerinde 10:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Previous Gayrimenkul sektörü BÜYAP’ta buluştu
Sonraki Enes Berse, Astay Gayrimenkul’un Genel Müdürü oldu

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Emlak Fuarı sürprizlerle başladı

Gayrimenkul sektörünü yurt içinde buluşturan CNR Emlak Fuarı, önceki yıllarına göre sönük kaldı.

Etkinlikler 0 Yorum

MARBLE İzmir Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı 2015

Doğal taş sektöründe dünyanın en önemli fuarlan arasında gösterilen MARBLE İzmir Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı, bu yıl yeni fuar alanıyla birlikte yabancı katılımcı rekoru kıracak.

Etkinlikler 0 Yorum

Türkiye’nin modern şehirleri Adana’da konuşulacak

İlki 26 Şubat’ta, Adana’da gerçekleşecek “Modern Şehircilik ve Kentsel Dönüşüm Zirvesi”, Türkiye’nin kentsel dönüşümünü, başarı hikayelerini ve yatırım fırsatlarını masaya yatırıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım Zirvesi

‘Yerinde ve Birlikte Kentsel Dönüşüm’ modelleri ile İstanbul ve Türkiye için örnek oluşturan Kartal Belediyesi; 2 Haziran’da “Kartal’a Yatırım Geleceğe Yatırım” zirvesi ile bir ilki daha gerçekleştiriyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Diyarbakır’da Ortadoğu İnşaat ve Belediye İhtiyaçları Fuarları

TÜYAP  Fuarcılık Yapım A.Ş tarafından 17-20 Nisan da Diyarbakır’da eş zamanlı olarak “Ortadoğu İnşaat ve “Belediye İhtiyaçları” fuarları düzenlenecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Century 21 Türkiye girişimcilerle buluşacak

Türkiye’nin en büyük kurumsal gayrimenkul firmaları arasında yer alan Century 21 Türkiye, 15-18 Ekim tarihleri arasında geçekleştirilecek Bayim Olur Musun? Franchising Fuarı’nda girişimcilerle buluşacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.