İnovatif projelere finans desteği

İnovatif projelere finans desteği

Türkiye’nin ileri gelen işadamı dernekleri MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON ve Girişimci İşadamları Vakfı GİV, üniversiteler, teknoparklar ve organize sanayi bölgelerinde geliştirilen ancak finansmana ihtiyaç duyan projelere alternatif finans desteği, ortaklık gibi konuları müzakere etmek ve çözüm bulmak için bir araya geliyorlar.
Mimar ve Mühendisler Grubu’nun organize ettiği, 1.AR-GE, İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ’nde 29 Kasım tarihinde saat 16:00’da düzenlenecek “İnovatif Projeler İçin Alternatif Finansman Modelleri, Yöntemleri ve Çözümleri” konulu oturumda, MÜSİAD Başkanı Nail OLPAK, TÜMSİAD Başkanı Yaşar DOĞAN, ASKON Başkanı Mustafa KOCA ve GİV Başkanı Mehmet KOÇ, konunun uzmanı Prof. Dr. Arif ERSOY’un sorularını cevaplandıracaklar.

Oturumda, Türkiye’nin 2023 gelecek hedeflerine ulaşması yönünde, katma değeri yüksek teknoloji ürünleri üretiminin artması için, inovatif projelerin hızla yatırıma dönüşmesi gerektiğinden yola çıkılarak, milyonlarca lira devlet desteği ve büyük emeklerle geliştirilen projelerin hangi model ve desteklerle yatırıma dönüşebileceği ve işadamları derneklerinin bu alanda neler yapması gerektiği tüm yönleriyle müzakere edilecek.

1.AR-GE, İNOVASYON ZİRVESİ ve SERGİSİ, 29-30 Kasım tarihlerinde, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Zirve’de Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden 200 civarında inovatif proje sergilenecek. Zirve’de “İnovatif Pojeler İçin Alternatif Finansman Modelleri, Yöntemleri ve Çözümleri” oturumu yanında, Şehirlere değer katan inovatif projeler, Savunma Sanayii, Enerji ve Bilişim Sektöründe inovatif üretimler konulu oturumlar da yapılacak.

Açılışını Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, İstanbul Valisi Vasip Şahin ve TÜBİTAK Başkanı Prof.Dr. Arif ERGİN’in yapacağı Zirve ve sergi 29-30 Kasım tarihlerinde 10:00-18:00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Previous Gayrimenkul sektörü BÜYAP’ta buluştu
Sonraki Enes Berse, Astay Gayrimenkul’un Genel Müdürü oldu

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

ÇATIDER 8.Çatı ve cephe sempozyumu

Çatı Sanayici ve İş Adamları Derneği, (ÇATIDER) çatı ve cephe sektöründeki yeni teknoloji ve uygulamaların ele alındığı Çatı ve Cephe Sempozyumu’nun 8’incisini, 2-3 Haziran 2016 tarihlerinde Mimar Sinan Üniversitesi’nde düzenleyecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Tatbikat Mimarlık Sergisi İzmir’de açıldı

Koleksiyon ve İzmir Serbest Mimarlar Derneği’nin ortak çalışması KOLEKSİYON / İZMİR SMD MİMARLARI AĞIRLIYOR serisinin 18. sergisi açıldı.

Etkinlikler 0 Yorum

Gayrimenkulde Fırsat Günleri

Bileşim Yayıncılık 22-25 Mayıs tarihleri arasında gayrimenkul sektörünün önemli firmalarını bir araya getirecek bir fuar düzenliyor.

Etkinlikler 0 Yorum

İran Gayrimenkul ve Yatırım Fuarı

IREXPO, 19-21 Mayıs 2016 tarihleri arasında yılda 9 farklı ülkede 30’un üzerinde uluslararası fuar gerçekleştiren Elanexpo’nun organizasyonu ile İran/Tebriz’de gerçekleşecektir.

Etkinlikler

Viaport Marina’da eğlence başlıyor

29 Mayıs’ta kapılarını açacak olan, Türkiye’nin en değerli yatırımlarından biri olan Viaport Marina’da eğlence başlıyor…

Etkinlikler 0 Yorum

Gelişen Kentler Zirvesi 6-7 Mayıs tarihinde Balıkesir’de düzenlenecek

GYODER de yeniden başkan seçilen Aziz Torun, Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği GYODER’in 16. Genel Kurulu’nda “Gelişen Kentler Zirvesi”nin 6-7 Mayıs tarihinde Balıkesir’de yapılacağı açıklandı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.