İngiltere’de Konut Satışları Son Altı Yılın Zirvesinde

Londra merkezli kayıtlı araştırmacılar enstitüsü Royal Institution of Chartered Surveyors (Rics) araştırmasına göre, İngiltere’de geçen yılın son 3 ayında her bir emalk şirketi ortalama 21 konut satışı gerçekleştirdi.

Emlak şirketlerinin konut satış performansı 2009 yılının Ocak ayında sadece 9,8 ortalamasında idi. 2008 Mart ayından bu yana en yüksek seviyeye işaret eden emlak şirketlerinin konut satışı ortalaması, Ocak 2009 ile kıyaslandığında ise 2 kattan fazla artmış oldu.

Araştırma kapsamında görüşülen emlak şirketleri, özellikle İngiltere’de tüketicilerde ekonomik gidişata ilişkin güven artışının emlak piyasasında da etkisini göstermeye başladığına, ülke genelinde gayrimenkul fiyatlarının artmaya devam ettiğine dikkati çekti. İngiltere’de gayrimenkul satış fiyatlarından en büyük artışın ülkenin güneybatısı ve başkent Londra’da görüldüğü kaydedildi.

Bu arada 2014 için gayrimenkul piyasası beklentilerinin çok daha pozitif olduğu belirtiliyor.

(Kaynak:sabah.com.tr)

Previous Akseki'de Tarih Yağmalanıyor
Sonraki Köprübaşı'nda Radyasyon Alarmı

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Sulak Alanların Korunması Yönetmeliği

Sulak Alanların Korunması Yönetmeliği, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da Tabela Vergisinde Son Gün 31 Ekim

Cadde, bulvar ve meydanlar ile bu alanlara cephesi bulunan binalar üzerindeki her türlü ilan ve reklamların vergileri ile asma tahsis ve bakım ücretlerine ait ikinci taksit ödemeleri, 31 Ekim Cuma

Güncel Haberler 0 Yorum

Alüminyum Sanayicileri Tevkifat Vergisinin Kalkmasını İstiyor

Bugün bin 500’ün üzerinde firma ve yan sanayi ile birlikte 300 binin üzerinde çalışanıyla Türkiye’nin önemli sektörleri arasında yer alan alüminyum sektörünün

Güncel Haberler 0 Yorum

Fatma Güldemet Sarı’nın 30 Mart İzmir programı

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Fatma Güldemet Sarı 30 Mart 2016 (Çarşamba) tarihinde İzmir’de, “Gediz Havzası Arıtma Çamuru Yönetim Planı Projesi” toplantısına katılacaktır.

Güncel Haberler

Ankara Çankaya Karakusunlar imar uygulaması askıda

Ankara, Çankaya İlçesi Karakusunlar Mahallesi 27012 ada, 8, 12, 15 no’lu parselleri kapsayan alanın İmar uygulaması 16 Haziran 2015 tarihinde 30 gün süreyle askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeraltı malikenesi için yasal izin çıktı

İngiltere’nin başkenti Londra’da kendisine ait bir arazide planladığı yeraltı malikanesi projesiyle gündeme gelen ve projesinin engellenmesi için geçen yıldan bu yana belediyeyle mahkemelik olan işadamı Robert Beecham (65), inşaat planı

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.