İngiltere’de emlak fiyatları arttı

İngiltere’de emlak fiyatları arttı

 İngiltere’de emlak fiyatları geçen yıl itibariyle yüzde 8,4 oranında arttı.

AA muhabirinin Nationwide Building Society (Nationwide) verilerinden derlediği bilgiye göre ülkede emlak fiyatları 2013 yılında yüzde 8,4 oranında artış kaydederken, halen 2007 yılındaki en yüksek artış seviyesinin yüzde 5 altında seyrediyor.

Nationwide Başekonomisti Robert Gardner, İngiltere emlak piyasasının 2013 yılında ülke ekonomisinin yörüngesini takip ettiğini ve yıl boyunca ivme kazandığını söyledi.

Gardner, yılın ilk yarısında emlak fiyatlarında aylık artışın ortalama yüzde 0,4’den yılın ikinci yarısında yüzde 1’e yükseldiğini, toplamda 2013 yılında emlak fiyatlarının yüzde 8,4 oranında artış kaydettiğini ifade etti.

İngiliz ekonominin güç kazanmasının emlak fiyatlarına da etkisi olduğunu belirten Gardner, şöyle dedi:
“İngiltere’deki 13 bölgede geçen yılın son çeyreğinde emlak fiyatlarında artış gördük.

Fiyatlarda en hızlı yükseliş Londra ve güneydoğu kısmında görülüyor. Fiyat artışlarının büyük kısmı aslında istihdam piyasasındaki iyileşme ve ekonominin daha parlak görünüm sergileyerek potansiyel yatırımcıların algısını güçlendirmesinden kaynaklanıyor.”
(Kaynak:milliyetemlak.com)

Previous Diyarbakır'a dev yatırım
Sonraki Arsa yatırımcıları dikkat

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Büyükşehir Belediyesi 8 adet taşınmaz satıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi  8 adet taşınmazın ihalesini 07.01.2016 tarihinde Hipodrom Caddesi No: 5’deki Belediye Hizmet binasının 18. katında bulunan Encümen salonunda gerçekleştirecek.

Güncel Haberler 0 Yorum

Marmaray’ın Bir Yıllık İstatistik Sonuçları

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğünden (TCDD) yapılan yazılı açıklamaya göre,

Güncel Haberler 0 Yorum

Türkiye’nin En Büyük Konut Projeleri Ankara’da

Hızla gelişen ve büyüyen inşaat sektöründe, marka değeri kazanmış ya da bu yolda ilerleyen, yenilikçi, gelişmelere açık, çağımız beklentilerine uygun yapılar üreten lider kuruluşlar beş milyonu aşan nüfusu ile Başkent

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmir’de Yağmur Suyu Atık Sudan Ayrılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, bugüne kadar ‘birleşik sistem’ olarak çalışan ve artan  nüfusun yükünü taşımakta giderek zorlanan atık suları yağmur suyu hatlarından ayırmak için ‘ikinci hat’ çalışmalarına hız verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

TÜSİAV’dan, iş dünyasına yeni yılda verimlilik tavsiyeleri

2015 yılının son dönemine damga vuran Rusya krizi ve ardından gelen boykot sonrasında yeni pazar arayışına giren yatırımcılara devlet desteğinin sağlanması gerektiğini ifade eden Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı Yönetim

Güncel Haberler

Ankara Çankaya su kesintisi 7 Mayıs 2015

ASKİ’den yapılan açıklamaya göre 100.Yıl Muhsin Yazıcıoğlu Caddesi içerisinde meydana gelen arıza nedeniyle bölgeye su verilemeyecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.