İNDER Mükemmellik Zirvesi 12 Mayıs 2015’de gerçekleşecek

İNDER Mükemmellik Zirvesi 12 Mayıs 2015’de gerçekleşecek

2015’in ikinci yarısından itibaren yeni bir döneme hazırlanan Türkiye ve Türk Gayrimenkul Sektörüne ışık tutacak bilgiler, 12 Mayıs 2015 tarihinde İNDER’in düzenleyeceği ‘Mükemmelik Zirvesi’ ile kamuoyuna aktarılacak.
İNDER Mükemmellik Zirvesi, yapı sektöründe mükemmellik kültürünü benimsemiş, Türk Yapı Müteahhitliği Sektörünü dünyada hak ettiği yeri almasını hedefleyen, küresel rekabet gücüne ulaşıp fark yaratmak isteyen “mükemmellik hedefindeki” kurum ve kuruluşları bir araya getirecek.

Konut satışlarının tabana yayılması ve orta ve alt gelir grubunun konut sahibi olabilmesi için devletin, inşaatçıların, konut sahibi olmak isteyenlerin üzerine düşen görevlerin dile getirileceği zirvede; finans sektörünün, kentsel dönüşüme ve konutun tabana yayılması için atılacak adımlara sağlayabileceği finansal destekler de anlatılacak. Zirvede ayrıca ‘yeni dönemde’ (seçim sonrasında) gayrimenkul sektöründeki beklentiler kentsel dönüşümde atılması gereken adımlar ele alınacak. Zirvenin en çarpıcı açıklamalarından biri ise İNDER’in hazırladığı ve konut ihtiyacının en net durumunu gösteren rapor olacak.

12 Mayıs 2015 Salı tarihinde Hilton Kozyatağı Otel’de gerçekleşecek İNDER Mükemmellik Zirvesi, yapı sektöründe mükemmellik kültürünü benimsemiş, Türk Yapı Müteahhitliği Sektörünü dünyada hakettiği yeri almasını hedefleyen, küresel rekabet gücüne ulaşıp fark yaratmak isteyen “mükemmellik hedefindeki” kurum ve kuruluşları bir araya getiriyor.

İNDER Mükemmellik Zirvesi; tüm segmenlerinin en üst düzeyde beklentilerini karşılayan ve kusursuz bir performans gösteren kuruluşların bir araya gelerek mükemmellik kriterlerinin değerlendirilmesi; yeni yaklaşımlarla tüketici, toplum, tüm sermayedar ve paydaşların “mükemmeli yakalamak” için deneyim, fikir ve öngörülerin paylaşılması amacıyla düzenlenmektedir.
Kent estetiğine önem veren, çağdaş yaşam standartlarına ulaşmış, modern teknolojilerin kullanıldığı, iç ve dış boyutları ile Türkiye’nin itibarını oluşturan yapılar, Türk Yapı Müteahhitliği sektöründeki makro başarı planlamasının bir parçasıdır. Bu planlama süreci içerisindeki her bir paydaş, eşdeğer ölçülerde sorumluluk, hak ve söz sahibidir.

1967 yılında İstanbul İnşaatçılar Derneği ’nin kuruluşundan itibaren, yapı müteahhitliği sektöründeki hizmet kalitesini arttırmak adına gerek üyelerinin gücü gerekse katılımda bulundukları sektörel aktvitelerle sektörün en etkin sivil toplum örgütü olarak hizmet vermektedir.
Türk Yapı Müteahhitliği sektörünün gündeminin belirlendiği bu benzersiz platformda sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

İNDER Mükemmellik Zirvesi Programı:
09:00 – 10:00    Kayıt / Networking
10:00 – 11:10    Açılış Konuşmaları
11:10 – 11:30    İNDER Araştırma Raporu Sunumu
11:30 – 12:00    Finans Sektörünün, Kentsel Dönüşüme ve Konutun Tabana Yayılması için Atılacak Adımlara Sağlayabileceği Finansal Destekler
12:00 – 13:00    Öğle Yemeği
13:00 – 13:30    Çay-Kahve İkramı
13:30 – 14:30    Konut Satışları Tabana Nasıl Yayılır?
Orta ve Alt Gelir Grubunun Konut Sahibi Olabilmesi İçin Devletin, İnşaatçıların, Konut Sahibi Olmak İsteyenlerin Üzerine Düşen Görevler
14:30 – 15:30    Yeni Dönemde (Seçim Sonrasında) İnşaat Sektörünü Bekleyenler Kentsel Dönüşümde Atılması Gereken Adımlar,Yeni Dönemde Kentsel Dönüşüm

Previous Sabancı Holding Çimento Grubunu’nun piyasa değeri 5,5 Milyar TL.
Sonraki JLL Türkiye'den Dünya Saati Uygulaması’na destek

Diğer Yazılar

Etkinlikler

Yeşil Mimarinin devleri İstanbul’a geliyor

Sürdürülebilir mimari ve kentsel tasarım alanlarında dünyadaki en önemli projelere imza atan Studio Libeskind Başkanı Mimar Yama Karim, RIBA Ödüllü Mimar Stefan Behnish ve dünyaca ünlü Ekolojist Gary Grant, 5

Etkinlikler

500 Arap işadamı fuar için İzmir’e geliyor

TURAB tarafından 26-29 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek 2. Yapı İnşaat  Malzemeleri ve Teknolojileri Fuarı ile 1. Ev Tekstili, Dekorasyon, İç Mimarı, Mobilya Fuarı’nda 500 Arap  işadamı 100 İzmirli firma ile

Etkinlikler 0 Yorum

Marka Şehirler Zirvesi yüksek bir katılımla gerçekleşecek

7 Nisan 2016 tarihinde CVK Park Bosphorus Hotel’de kapılarını açacak olan Marka Şehirler Zirvesi,  şehirlerimize hak ettiği değerin bilincini yansıtmak ve marka şehirlerimizin Türkiye ekonomisine katkısını arttırmak amacı ile yüksek

Etkinlikler

EVTEKS Fuarı 19 Mayıs’ta açılıyor

TETSİAD ve CNR Fuarcılık işbirliği ile düzenlenen dünyanın ikinci, Türkiye’nin en büyük ev tekstil fuarı “EVTEKS”, bu yıl bayram coşkusuyla açılıyor.

Etkinlikler

8. Ulusal Deprem Mühendisliği Konferansı

TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ve Türkiye Deprem Vakfı Deprem Mühendisliği Komitesi 11- 15 Mayıs 2015 tarihinde İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi’nde 8. Ulusal Deprem Mühendisliği Konferansı düzenliyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Koçtaş 6. Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması başvuru

Her yıl içeriği ve kapsamı daha da geliştirilen Koçtaş 6. Açık Fikir İç Mekân Tasarım Yarışması başvurular devam ediyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.