İmar planlarıyla Türkiye’ye 30 Bakırköy ilçesi kazandırdı

İmar planlarıyla Türkiye’ye 30 Bakırköy ilçesi kazandırdı

1996 yılından bu yana kent planlamasında önemli projelere imza atan İmpo İmar ekipleri, bugüne kadar 30 Bakırköy ilçesi büyüklüğündeki alanın planlamasını gerçekleştirdi.

Ekibin hazırladığı Yalova Merkez planları askıya çıktı. İmpo İmar’ın iş takvimine, Ulaştırma Bakanlığı’nın Eskihisar ve Çatalca- Yalıköy Balıkçı Barınağı Etüd Projesi ile İzmir Özdere Turizm Merkezi planları da eklendi.

Türkiye’de özellikle son 10 yılda inşaat sektörünün gösterdiği hızlı gelişime bağlı olarak daha fazla gündeme gelen kent planlamasının öncü ismi İmpo İmar A.Ş.  ekipleri, kentleri gelecek yüzyıllara taşıyacak imar planları için muhtelif kentlerdeki saha çalışmasını sürdürüyor.

1996 yılından bu yana faaliyet gösteren ve bugüne kadar 30 Bakırköy ilçesi büyüklüğünde alanın imar planına imza atan İmpo İmar’ın Yönetim Kurulu Başkanı ve Şehir Plancısı Hüseyin Oflaz,1996 yılından bugüne kadar muhtelif bölgelerde büyük projelerin imar planlamasında görev aldıklarını belirterek, “Sadece yaşam alanları değil, sanayi bölgeleri, balıkçı barınakları, turizm alanları gibi kent yaşamının her noktasına ilişkin projelerde görev aldık ve almaya devam ediyoruz. Kentlerin 20-25 yıl sonrasını hayal ederek planlama yapıyoruz” diye konuştu.

Haliç’in Bugünkü Görünümü 1997 Yılında Planlandı

1997’de İstanbul’da Eyüp ilçesi ve Beyoğlu ilçesi Sütlüce Mahallesi imar planlarını hazırladıklarını hatırlatan Hüseyin Oflaz, o dönem hayata geçen planlamaların meyvelerinin şimdilerde toplandığını, Haliç’in bugün gelişen yüzüyle İstanbul’un önemli turistik noktalarından biri olduğunu anlattı.  Oflaz, “Sanayi alanı olan ve mezbahaların bulunduğu Eyüp ve Sütlüce bugün turizm ve kongre alanı oldu. Tıpkı bunun gibi şu an çalışmaları süren planlama sonuçlarını da gelecek yıllarda gururla izleyeceğiz” diye konuştu.

Yalova Merkez’in İmar Planları Askıda

İmpo İmar Ekipleri son olarak Yalova Merkez’in 1/1000 ve 1/5000 revizyon planlarını bitirdi. Askıya çıkan revizyon imar planları ile belediye 80 milyon lirayı bulan kamulaştırma bedeli ödemekten kurtulurken, vatandaşların birçok mağduriyeti gideriliyor. Samanlı bölgesinde imar hakkı eşitlendi. Çınarcık Yolu üzerinde yurt bölgesi ve ticari alan oluşturuldu. Yeni hal binası ve mezbaha şehir dışına çıkarıldı. Karatepe’de yol genişlikleri 10 metreye çıkarıldı.

İmpo İmar Ekipleri, sanayi ve turizm alanlarında da çalışmalarını sürdürüyor. İhaleler neticesinde ilgili bakanlıklar ve belediyelerin büyük projelerinde yer alan İmpo İmar ekipleri, Türkiye’nin en büyük organize sanayi bölgelerinden Aliağa’nın imar sorununu çözecek planlamayı tamamladı. Turizmin önemli kalelerinden Kapadokya’ya ev sahipliği yapan Avanos’ta Çavuşin Köyü ile ilgili koruma amaçlı nazım imar planı ve uygulama imar planı çalışmalarını ise sürdürüyor. Ekibin yeni işleri arasında ise İzmir Özdere Turizm merkezinin planları var.  İzmir Özdere’nin turizm kimliğini perçinleyecek planlar için Turizm Bakanlığı’ndan onay bekleniyor.

Balıkçı Barınaklarının İmar Planları da Hazırlanıyor

İmpo İmar Yönetim Kurulu Başkanı ve Şehir Plancısı Hüseyin Oflaz, kentlerin sadece konutlardan oluşmadığına dikkat çekerek, kente dair her birimin doğru planlanması gerektiğini açıkladı. Bu çerçevede ihalesini yeni kazandıkları Ulaştırma Bakanlığı’nın Eskihisar ve Çatalca- Yalıköy Balıkçı Barınağı Etüd Projesini aynı titizlikle önemsediklerini açıklayan Oflaz, “Daha iyi bir gelecek için profesyonel kadrolarımızla verdiğimiz planlama hizmeti sayesinde sürdürülebilir, yaşanabilir, modern, ulaşım sorunu olmayan kentlerin kurulmasına hizmet etmeye çalışıyoruz” dedi.

Detaylı bilgi için: www.impoimar.com

Previous Bizim Evler 7 “Yüzde 5 peşin, daire senin” kampanyası
Sonraki Tema İstanbul Köprüsü ve bağlantı yan yolları yarın açılıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

KOÇ Kuleleri Yeni Bir Merkez Olacak

KOÇ Holding ve Akgül Yap-Sat ortaklığıyla inşa edilen 33 katlı Koç Kuleleri, Ankara’nın yeni iş merkezi olarak yükselmeye devam ediyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ede Tower’a 3 Bankadan Garantörlük

İnşaat sektörünün iki güçlü kuruluşu Detaş Konut A.Ş. ile On-Taş İnşaat Ltd.Şti, incek’te hayata geçirdikleri kule konut projesi Ede Tower için 3 bankayla garantörlük anlaşması yaptı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Apron Home Alanya

15 yıldır inşaat sektöründe faaliyet gösteren Apron inşaat, Antalya’nın Alanya ilçesinde ilk projesinin temelini attı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Adana’da Kentsel Dönüşüm Başladı

Adana inşaat sektörünün öncü kuruluşu olan Pırlanta Erciyes İnşaat;Kentsel dönüşüm ile ilgili bilinçli bir toplum için ik adımı attı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emaar Properties’in net karı ilk 9 ayda 830 milyon dolara ulaştı

Dünyanın en büyük gayrimenkul geliştirme şirketlerinden biri olan Emaar Properties, konutun yanı sıra alışveriş merkezi geliştirme, perakende,turizm ve eğlence sektörlerinde gösterdiği kesintisiz yüksek performans sayesinde 2015’in ilk 9 ayında kârını

Firma Haberleri 0 Yorum

Sistem Armada yaşam alanınıza estetik katıyor

Legrand, ticari ve topluma açık binaların tüm ihtiyaçlarına cevap veren “elektrik tesisat ve yapısal kablolama sistem” çözümlerini Sistem Armada ile sunuyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.