Ilgaz tüneli 2015 sonunda tamamlanacak

Ilgaz tüneli 2015 sonunda tamamlanacak

Ilgaz tünelinde çalışmalar hızla devam ediyor.
Tünelin in ucu sene sonunda

Uyar, “Ilgaz tüneli İnebolu’dan Mersin’e kadar uzanan bir parçası. Tünelin tamamlanması sonrasında araç sahipleri Ilgaz dağını daha çabuk geçecek. Artık Kuzey ve güney hattı tamamlanmış olacak”

Ilgaz tünelinde çalışmalar hızla devam ediyor. 2015’in sonunda tamamlanması planlanan çalışmalarda tünelin ucundaki ışık yıl sonunda görülecek. 2012 yılında dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım tarafından temeli atılan ve Cengiz İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilen İlgaz tünelinde %55’lik kısım tamamlandı. Gerçekleştirilen çalışmaları yerinde incelemek üzere Vali Vahdettin Özcan dün tünel inşaat alanı agitti. Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar’ın da katıldığı inceleme gezisinde Vali Özcan çalışmaların hızla devam ettiğini dile getirerek yetkililerden bilgi aldı.

Ilgaz Dağı Tüneli Proje Müdürü Ömer Fettahoğlu, “Ilgaz Tüneli projemiz, Kastamonu tarafından Diphan mevkisinden başlayıp, 3 kilometre vadiden devam ettikten sonra tünele girmektedir. 5 bin 370 metre sağ tüpten, 5 bin 391 kilometre de sol tüpten devam ederek, Devrez çayına çıkmaktadır. Devrez çayından da devam ederek, Çankırı’nın Yenice mevkisine kadar da 3,5 kilometre yol ile mevcut yola bağlanmaktadır. Yine projemizin devamında 15 kilometre uzunluğundaki kesim BSK sıcak asfaltla kaplanarak Tetek güzergahındaki kavşağa bağlanacaktır. Bu projemizde bugüne kadar yoğun bir çalışma yürütüldü” dedi.

Gerçekleştirilen çalışmalar hakkında basın mensuplarına bilgi veren Karayolları 15. Bölge Müdürü Sami Uyar, tünel inşaatında bugüne kadar %55’lik bir ilerleme kaydedildi. Çankırı tarafında 2200, Kastamonu tarafından da 850 metre olmak üzere 3 bin metrenin üzerinde bir yol alındı diyen Uyar, her iki tüpte 6 km’lik bir çalışmanın gerçekleştirildiğini ve bu yılın sonunda tünelin ucunda ışık görüleceğini aktardı. Gerçekleştirilen çalışmanın bölge için çok önemli bir proje olduğunu da aktaran Uyar, “İlgaz tüneli İnebolu’dan Mersin’e kadar uzanan bir parçası. Tünelin tamamlanması sonrasında araç sahipleri İlgaz dağını daha çabuk geçecek. Artık Kuzey ve güney hattı tamamlanmış olacak.

Mersin’den gelen bir araç İnebolu’ya kadar gidecek. Bu hem bölge hem de ülkemiz açısından son derece önemli bir çalışma. İnşallah bu yıl sonunda tünelin ucunda ışığı göreceğiz ve 2016’nın Nisan ayında ise tüneldin ilk araç geçecek” dedi. Vali Vahdettin Özcan’da, 9 Kasım 2012 yılında temelini attığımız tünel, onur duyacağımız bir proje oluyor diyerek “Bugün itibari ile tünelde yaklaşık %60’lara geldik. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu proje Türkiye’nin gurur projelerinden biridir. Sağ tüp 5,5km, sol tüp 5,5 km olmak üzere 11 km lik bir tünel inşa ediyoruz. Karadeniz’i İç Anadolu üzerinden Akdeniz’e başlayacak bir aksın üzerindeyiz. Bu tünel Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak.” dedi.(Karatekin Gazetesi)

Previous Ataş'ın yıkım kararı iptal edildi
Sonraki Gaziantep'te konut satışlarının yüzde 30'u ipotekli

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Projeden ev alırken dikkat edilecekler

Havuzundan spor salonuna kadar birçok hizmeti birarada sunan markalı projelerden ev alırken dikkat etmeniz gerekenleri sıraladık.

Güncel Haberler 0 Yorum

Müteahhitlere Müjde

Müteahhitler tarafından yapılan bazı işlerin, kamu ihalelerinde iş bitirme yerine geçmemesindeki sorun çözüldü.

Güncel Haberler 0 Yorum

Otonomi’de yürütmeyi durdurmaya iptal kararı

Ankara 18. İdare Mahkemesi, ikinci el oto alım satımı yapan galerilerin Akyurt’taki Otonomi’ye taşınmasına ilişkin alınan Büyükşehir Belediye Meclis Kararı’nın “yürütmesinin durdurulması talebi”ne ilk reddi verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Antalya’da konut fiyatları arttı

Antalya, konut fiyatlarında en çok artış yaşanan şehir oldu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Levent Bendeş: İzmir’de İnşaatlar Durabilir

Büyükşehir’in, Şehircilik Bakanlığı’ nın İmar Yönetmeliği şartlarına uymaması nedeniyle önümüzdeki yıl kentteki inşaatların durabileceği belirtildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Milli Trende İlk Hat Ankara Sivas

Geçen ay tanıtımı yapılan Milli Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin güzergâhı belli oldu.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.