Ilgaz Dağı yeni tesise kavuşuyor

Ilgaz Dağı yeni tesise kavuşuyor

Türkiye’nin önemli kış turizm merkezlerinden İlgaz Dağı, yeni bir tesise daha kavuşuyor.

Çankırı sınırları içindeki İlgaz Yıldıztepe Mevkii’nde özel idare tarafından yaptırılan tesis yüzde 95 oranında tamamlandı. Vali Vahdettin Özcan, yeni tesislerle İlgaz Dağı’nın ülkemizin en önemli kış turizm merkezlerinden biri olacağını söyledi söyledi. Tesis inşaatını il genel meclisi üyeleri ile birlikte yerinde inceleyen Vali Özcan, İlgaz Kaymakamı Yusuf Güniden bilgi aldı.

Tesisin İlgaz Kadınçayırı Yıldıztepe Kültür ve Turizm, Koruma ve Gelişim Bölgesi’nde yer aldığını belirten Kaymakam Güni, şöyle dedi: “5 bin metre kare kapalı alana sahip olan binamız, güvenlik ve sağlık birimlerinin de görev yapacağı şekilde tasarlanmıştır.

Yemekhanesi, hamamı, saunası, çok amaçlı salonu, 2 adet mutfağı, mutfakta yemek asansörü ve soğuk hava deposu bulunmaktadır. 5’i süit oda olmak üzere 28 odası bulunmaktadır. 4 tarafında koridorları görecek şekilde kamera sistemi vardır. Odalar dahil olmak üzere sprink sistemi bulunmaktadır.” (Bizim Gazete/DHA)

Previous Regnum Sky Tower Ankara'da bir ilk
Sonraki Gebze İstanbul'a bağlanıyor

Diğer Yazılar

Otel 0 Yorum

Turanlar Grup oteller zinciri kuracak

Orman endüstrisi, kâğıt, gıda ve turizm sektörlerinde faaliyet gösteren Turanlar Grup; 1993 yılından beri faaliyet gösterdiği turizm sektörüne yatırım yapmaya devam ediyor.

Otel 0 Yorum

Park Dedeman Elazığ 1 Ocak’ta açılıyor

Dedeman Grubu; Ballıca Otelcilik ile Park Dedeman Elazığ otel için işletme anlaşması imzaladı.

Otel 0 Yorum

Mandarin Oriental Bodrum’a 2 ödül

Akdeniz’in en lüks resort projesi Mandarin Oriental Bodrum, dünyanın en prestijli otelcilik ödüllerinden European Hotel Design Awards’da iki ayrı kategoride ödüle layık görüldü.

Otel

Vault Karaköy The House Hotel New York Times’ta

The House Hotel Collection’un ödüllü üç oteli The House Hotel Galatasaray, The House Hotel Nişantaşı ve The House Hotel Bosphorus’un ardından geçtiğimiz yıl kapılarını açan Vault Karaköy, The House Hotel,

Otel 0 Yorum

Rezidor Otel Grubu’nun hedefinde Türkiye var

Carlson Rezidor Otel Grubu’nun bir üyesi ve dünya çapında en dinamik otel şirketlerinden biri olan Rezidor Otel Grubu, globaldeki, bölgedeki ve Türkiye’deki faaliyetlerini, yeni yatırımlarını, büyüme stratejisini ve hedeflerini açıkladı.

Otel

Turizmde yeni trend termal

Turizmde yeni Trendin Termal olduğunu dile getiren Turizmi’nin yükselen yıldızı Karaderili Şirketler Group Yönetim Kurulu Üyesi ‘’Elvan Karaderili ‘’

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.