İki GYO Sancaktepe’ye 1307 konut yapacak

İki GYO Sancaktepe’ye 1307 konut yapacak

Halk GYO Vakıf GYO ile 98 dönümlük Sancaktepe arazisinde 1307 konutluk proje geliştirecek Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek, “Metro hattı içindeki bölgede nüfus yoğunluğu oluşuyor. Bu yıl içerisinde projeye başlayacağız” diye konuştu.

Yolculuk süresini 27 dakikaya indirecek 22 kilometrelik Üsküdar Sancaktepe metrosunun tamamlanmaya yaklaşmasıyla birlikte önemli bir nüfusa ev sahipliği yapması beklenen, Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinin proje geliştirmek için yarıştığı İstanbul’un Sancaktepe bölgesinde Halk GYO ve Vakıf GYO da yerlerini aldı. İki ortaklık geçen yıl 110 milyon liraya satın aldıkları Sancaktepe arazisi üzerinde 1037 konut hayata geçirecek.

BU YIL YAPIMA BAŞLAYACAKLAR
İnşaat işlerine bu yıl başlanılmasının planlandığı 17 blokluk projeye ortaklığın 150 milyon lira yatırması öngörülüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ÇED Başvurusu’na yönelik olarak yapılan başvuruya göre Sancaktepe projesinde 561 tane 2+1,442 tane 3 + 1 ve 34 tane de 4 +1 dairenin bulunması planlanıyor.

İstanbul’un gayrimenkul sektör hareketleri incelendiğinde Ümraniye, Sancaktepe ve Maltepe gibi bölgelerin dikkat çektiğini anlatan Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek, bu yıl içerisinde Sancaktepe projesine başlayacaklarını söyledi. Halk GYO olarak İstanbul Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşı olduklarının altını çizen Şimşek, “FinansMerkezinin hayata geçmesi sonrası bölge ve çevresinde oluşması muhtemel konut talebini değerlendirme yönünde de fizibilite çalışmalarını yaptık.

Metro hattı içerisinde yer alan Sancaktepe bölgesinde nüfus yoğunluğu oluşuyor. 2014 yılı sonuna doğru Vakıf GYO işbirliği ile bölgede yer alan 98 bin metrekarelik arsanın alımını 110 milyon lira bedelle gerçekleştirdik. ÇED Raporu sonrası inşaat ruhsat başvurusunu yaptık ve projeye yıl içerisinde başlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.(Habertürk)

Previous İMKON oda olma yolunda
Sonraki Bahçekent Flora'da daire fiyatları 199 bin TL'den den başlıyor

Diğer Yazılar

İstanbul

Revoist Güneşli Residence projesi

Revoist Güneşli Residence konut projesi İstanbul Avrupa yakası Güneşli’de  Akın Group tarafından hayata geçiriliyor.

Anadolu Yakası

Alya Life Residence

Alya Life Residence konut projesi İstanbul Anadolu yakası Fikirtepe’de Ekşioğlu Yapı tarafından konumlanıyor.

İstanbul 0 Yorum

Park Mavera ikinci etap ön talep toplama süreci başladı

Makro – Akyapı ortak girişimi tarafından Başakşehir Yeni Merkez’de hayata geçirilen Park Mavera projesinde ikinci etap satışları için ön talep toplama süreci başladı.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Karaköy’de Emlak Fiyatları % 60 Arttı

Salıpazan Kruvaziyer Limanı projesiyle yatırımcıların dikkatini çeken Karaköy, özellikle otel projelerinin yeni merkezi haline geldi. Ayrıca son üç yılda bölgedeki emlak fiyatları da % 60 oranında artış gösterdi.

İstanbul 0 Yorum

Kurtköy Paragon fiyat bilgisi

Şehir karmaşasından uzak, doğayla iç içe yaşam alanları, ulaşımdan eğlenceye hayatınızın bütün alanlarında hayalinizdeki ‘mükemmel’ yaşam Kurtköy Paragon, uygun fiyatlarla sizleri bekliyor.

İstanbul 0 Yorum

Referans Kartal Kordonboyu fiyat ve ödeme bilgisi

Kiler GYO tarafından hayata geçirilen Referans Kartal Kordonboyu projesinde 1+1, 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçenekleri yer alıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.