İki GYO Sancaktepe’ye 1307 konut yapacak

İki GYO Sancaktepe’ye 1307 konut yapacak

Halk GYO Vakıf GYO ile 98 dönümlük Sancaktepe arazisinde 1307 konutluk proje geliştirecek Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek, “Metro hattı içindeki bölgede nüfus yoğunluğu oluşuyor. Bu yıl içerisinde projeye başlayacağız” diye konuştu.

Yolculuk süresini 27 dakikaya indirecek 22 kilometrelik Üsküdar Sancaktepe metrosunun tamamlanmaya yaklaşmasıyla birlikte önemli bir nüfusa ev sahipliği yapması beklenen, Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinin proje geliştirmek için yarıştığı İstanbul’un Sancaktepe bölgesinde Halk GYO ve Vakıf GYO da yerlerini aldı. İki ortaklık geçen yıl 110 milyon liraya satın aldıkları Sancaktepe arazisi üzerinde 1037 konut hayata geçirecek.

BU YIL YAPIMA BAŞLAYACAKLAR
İnşaat işlerine bu yıl başlanılmasının planlandığı 17 blokluk projeye ortaklığın 150 milyon lira yatırması öngörülüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ÇED Başvurusu’na yönelik olarak yapılan başvuruya göre Sancaktepe projesinde 561 tane 2+1,442 tane 3 + 1 ve 34 tane de 4 +1 dairenin bulunması planlanıyor.

İstanbul’un gayrimenkul sektör hareketleri incelendiğinde Ümraniye, Sancaktepe ve Maltepe gibi bölgelerin dikkat çektiğini anlatan Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek, bu yıl içerisinde Sancaktepe projesine başlayacaklarını söyledi. Halk GYO olarak İstanbul Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşı olduklarının altını çizen Şimşek, “FinansMerkezinin hayata geçmesi sonrası bölge ve çevresinde oluşması muhtemel konut talebini değerlendirme yönünde de fizibilite çalışmalarını yaptık.

Metro hattı içerisinde yer alan Sancaktepe bölgesinde nüfus yoğunluğu oluşuyor. 2014 yılı sonuna doğru Vakıf GYO işbirliği ile bölgede yer alan 98 bin metrekarelik arsanın alımını 110 milyon lira bedelle gerçekleştirdik. ÇED Raporu sonrası inşaat ruhsat başvurusunu yaptık ve projeye yıl içerisinde başlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.(Habertürk)

Previous İMKON oda olma yolunda
Sonraki Bahçekent Flora'da daire fiyatları 199 bin TL'den den başlıyor

Diğer Yazılar

İstanbul

MaaNaa 34 Etiler ve MaaNaa 49 Etiler rafine yaşam alanları

RAM GMY’den İstanbul’a yeni konut projeleri. İstanbul’un Kalbi Etiler’de RAM GMY tarafından Hayata Geçirilen MaaNaa Projeleri, Detaylardan Arınmış Rafine Bir Yaşam Alanını Özel Lansman Fiyatlarıyla Sunuyor.

Anadolu Yakası 0 Yorum

Resim İstanbul ev fiyatları

Resim İstanbul ev fiyatları haberimizin devamında yer alıyor.

İstanbul

Avrupark satış ofisi ve örnek dairelerinde Gönye imzası

Emlak Konut GYO güvencesinde, Cihan İnşaat ve Konut Yapı’nın İstanbul Bahçekent’te hayata geçirdiği Avrupark konut projesinin satış ofisi ve örnek daireleri Gönye imzası taşıyor.Gönye Proje Tasarım, değer kattığı projeler arasına,

Avrupa Yakası 0 Yorum

Deniz İstanbul pojesi satışa çıktı

Beylikdüzü Yakuplu sahilinde, tamamı deniz manzaralı konutlardan oluşan projedeki toplam konut sayısı 4 bin 610.

Avrupa Yakası 0 Yorum

İnistanbul projesinde dairelerin yüzde 85’i satıldı

İş GYO ve Nef’in işbirliği ile İstanbul’un en gözde yaşam merkezlerinden Topkapı’da hayat bulan İnistanbul Gala ve İnistanbul Lokal projelerinde 1870 dairenin 1575’i satıldı.

Avrupa Yakası 0 Yorum

Siyahkalem Köy ödeme

Ağustos ayında hizmete girecek 3.köprü, yapımı devam eden 3. havaalanı ve istanbul Belediyesinin yıl içinde başlayacağı 5 yeni tünel çalışmasına yakınlığı ile dikkat çeken proje, çeşitli tip ve büyüklüklerde 1.167

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.