İki GYO Sancaktepe’ye 1307 konut yapacak

İki GYO Sancaktepe’ye 1307 konut yapacak

Halk GYO Vakıf GYO ile 98 dönümlük Sancaktepe arazisinde 1307 konutluk proje geliştirecek Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek, “Metro hattı içindeki bölgede nüfus yoğunluğu oluşuyor. Bu yıl içerisinde projeye başlayacağız” diye konuştu.

Yolculuk süresini 27 dakikaya indirecek 22 kilometrelik Üsküdar Sancaktepe metrosunun tamamlanmaya yaklaşmasıyla birlikte önemli bir nüfusa ev sahipliği yapması beklenen, Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinin proje geliştirmek için yarıştığı İstanbul’un Sancaktepe bölgesinde Halk GYO ve Vakıf GYO da yerlerini aldı. İki ortaklık geçen yıl 110 milyon liraya satın aldıkları Sancaktepe arazisi üzerinde 1037 konut hayata geçirecek.

BU YIL YAPIMA BAŞLAYACAKLAR
İnşaat işlerine bu yıl başlanılmasının planlandığı 17 blokluk projeye ortaklığın 150 milyon lira yatırması öngörülüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na ÇED Başvurusu’na yönelik olarak yapılan başvuruya göre Sancaktepe projesinde 561 tane 2+1,442 tane 3 + 1 ve 34 tane de 4 +1 dairenin bulunması planlanıyor.

İstanbul’un gayrimenkul sektör hareketleri incelendiğinde Ümraniye, Sancaktepe ve Maltepe gibi bölgelerin dikkat çektiğini anlatan Halk GYO Genel Müdürü Kazım Şimşek, bu yıl içerisinde Sancaktepe projesine başlayacaklarını söyledi. Halk GYO olarak İstanbul Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşı olduklarının altını çizen Şimşek, “FinansMerkezinin hayata geçmesi sonrası bölge ve çevresinde oluşması muhtemel konut talebini değerlendirme yönünde de fizibilite çalışmalarını yaptık.

Metro hattı içerisinde yer alan Sancaktepe bölgesinde nüfus yoğunluğu oluşuyor. 2014 yılı sonuna doğru Vakıf GYO işbirliği ile bölgede yer alan 98 bin metrekarelik arsanın alımını 110 milyon lira bedelle gerçekleştirdik. ÇED Raporu sonrası inşaat ruhsat başvurusunu yaptık ve projeye yıl içerisinde başlamayı planlıyoruz” ifadelerini kullandı.(Habertürk)

Previous İMKON oda olma yolunda
Sonraki Bahçekent Flora'da daire fiyatları 199 bin TL'den den başlıyor

Diğer Yazılar

İstanbul 0 Yorum

Kasaba 3.Etap’ta ünlü markaların tasarımları yer alacak

İş Altınhas tarafından Ömerli’de gerçekleştirilen; yeşilin her tonunda huzurlu bir yaşam alanı sunan Kasaba 3’üncü etabı ev sahiplerini dünya markalarıyla buluşturuyor.  

İstanbul 0 Yorum

Esenyurt Venüs Residence projesi

Gayrimenkul sektörünün önde gelen şirketlerinden Mresco Türkiye İstanbul Esenyurt’ta gerçekleştirdiği Venüs Residence ile iddialı.

İstanbul

Prime İstanbul benzersiz bir yaşam alanı oluşturuyor

Türkiye’nin güçlü kuruluşlarından Saraylı Grubu ve Eren Holding, Dünya Otel devi Accor Group ile İstanbul’un en hızlı gelişen bölgelerinden Basın Ekspres’te; “Altın Aks”ın sembolü olacak projesini tamamlama aşamasına geldi.

İstanbul

Avrupa Konutları Kale’nin ofis ve dükkanları satışa sunuldu

Avrupa Konutları Kale konut projesi İstanbul Topkapı’da Artaş İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. Artaş İnşaat’ın en yeni konut projesi Avrupa Konutları Kale’nin ofis ve dükkanları, 26 Mayıs Salı günü Çırağan Sarayı’nda

İstanbul 0 Yorum

Dekar Asmalı Hayat projesi

Dekar Asmalı Hayat konut projesi İstanbul Beylikdüzü’nde Dekar Yapı tarafından inşa ediliyor.

Anadolu Yakası 0 Yorum

360 Kurtköy’de fiyatlar 350 bin liradan başlıyor

360 Kurtköy projesi, net-brüt metrekare hesabına yeni bir çözüm getirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.