Hüseyin Aslan : Kentsel dönüşümde sorumluluğa hazırız

Hüseyin Aslan : Kentsel dönüşümde sorumluluğa hazırız

Hüseyin Aslan ve Danışma Kurulu, kentsel dönüşümün bir an önce başlatılması konusunda uyarıda bulundu.

Aslan, dönüşüm başlatılmadıkça büyük deprem facialarının bilançosundan iktidarın sorumlu olacağını söyledi.

‘Kentsel dönüşümde sorumluluğa hazırız’

Ege-Koop Danışma Kurulu, acil kentsel dönüşüm için toplandı. İzmir Mövenpick Otel’deki toplantıda, İz-mir’de kentsel dönüşüm konusunda merkezi ve yerel iradenin sorumluluklarını yerine getirmesi gerektiğini vurgulayan Ege Koop Başkanı Hüseyin Aslan, “Biz sorumluluk almaya hazırız” dedi.

Aslan, dönüşüm başlatılmadıkça büyük deprem facialarının bilançosundan siyasi iktidarın sorumlu olacağını söyledi. Ankara’daki genel siyasi irade ile yerel siyasi iradenin bu konuda el ele mücadele vermesi gerektiğini vurgulayan Hüseyin Aslan, “Ege-Koop olarak, halkımızın ve kentimizin sağlığı ve huzuru için kentsel dönüşüm konusunda da sorumluluk almaya hazır olduğumuzu belirtmek isterim” dedi.

Aslan, il genelinde 313 bin adet binanın kentsel yenileme kapsamında değerlendirilmesi gerektiğini kaydetti. Ege-Koop Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Hüsnü Erkan, “Acilen kentsel dönüşüm olmalı” dedi. Ege-Koop Danışma Kurulu Onursal Başkanı Öcal Uluç da, “Herkese güvenli yaşama hakkı verilmeli” dedi. Milliyet Ege

Previous Huber Köşkü restore ediliyor
Sonraki Ortadoğu Grup iki yeni projede ön talep topluyor

Diğer Yazılar

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Antalya Balbey mahallesi kentsel yenileme alanı olacak

Antalya’da erken dönemlerden itibaren kale dışında gelişen varoş iskanı içinde yer alan Balbey Mahallesi, Sultan II. Bayezıd (1481-1512) dönemi Akıncı beylerinden Malkoçoğlu Bali Bey tarafından yaptırılan Bali Bey Camii çevresinde

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Bursa Nilüfer’de kentsel dönüşüm başlıyor

Karar alma süreçlerine vatandaşları da dahil etmek isteyen Nilüfer Belediyesi, kentsel yenileme çalışmalarının ilk etabında yer alan Esentepe Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Ankara’nın ada bazında ilk kentsel dönüşüm projesi

17.01.2015 tarihinde Ankara  Sincan İlçesi  Gökçek Mahallesinde 13 Blok 232 Konuttan oluşan Güneşevler Sitesi,  6306 sayılı Afet  Riski Alanların Dönüştürülmesi Hakkında  Kanun kapsamında Çevre ve Şehircilik  İl Müdürlüğünce riskli yapı

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Pendik Taşlıbayır’da modern bir kent doğacak

Kentsel dönüşüme yönelik imar planları onaylanan Pendik’in Taşlıbayır bölgesinde parselasyon çalışmaları da tamamlanarak askıya çıkarıldı.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Çayırova’da kentsel dönüşüm iptal edildi

Çayırova Emek ve İnönü mahallelerinde gerçekleştirilmek istenen kentsel dönüşüm projesini mahkeme hukuka aykırı buldu.

Kentsel Dönüşüm 0 Yorum

Saraçoğlu Mahallesi’nin akıbeti ne olacak?

Riskli alan ilan edilerek boşaltılmaya başlanan Saraçoğlu Mahallesi’nin akıbeti ne olacak tartışmaları sürerken mahalledeki lojmanlarda oturanlar, polis zoruyla tahliye edilme tehdidiyle karşı karşıya.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.