HES Sektörü İstanbul’da Buluşuyor

“Barajlar ve HES Yapım Teknolojileri Fuarı”, 13-15 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Demos Fuarcılık açıklamasına göre, Türkiye’de giderek artmaya başlayan kuraklık tehlikesi için en büyük çare olarak, yeni yapılacak baraj yatırımları görülüyor.  Bu kapsamda, yeni yatırımlarla hem kuraklığa çare bulunması hem de ekonominin büyümesi açısından baraj yapımları ön plana çıkıyor. 13-15 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek “Barajlar ve HES Fuarı”, Türkiye’nin gelecekteki su ve enerji kaynaklarının artırılmasına yönelik çözümler sunacak.

Fuarın, hem kamuyounu bilgilendirme, hem de yeni yatırımlar yaratma konusunda Türkiye’nin öne çıkan fuarları arasında yer alması hedefleniyor. Su ve çevre teknolojileri kapsamında atık su üretim modelleri ve sistemleri de fuarın içindeki unsurlardan. Organizasyonda ayrıca DSİ Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle 2. kez düzenlenecek olan Barajlar Kongresi de yapılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Demos Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Aslan, 1 ay sonra gerçekleştirecekleri bu büyük organizasyonun; barajlar ve hidroelektrik santrallerinin yapımcı, yatırımcı, kısaca tüm paydaşlarını bir araya getireceğini belirtti. Kuraklığa çare olarak barajlardan daha önemli  olanın suyun verimli ve ekonomik kullanmanı şart olduğunu ifade eden Aslan, şunları kaydetti:

“Baraj yapımı su kaybını önleyerek, suların toplanmasını sağlıyor. Bunun yanında HES projeleri de ülkemizin enerji kaynaklarına ve ekonomisine büyük katkılar yapacak. 13-15 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek “Barajlar ve HES Yapım Teknolojileri Fuarı” yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçilerini buluşturacak.”
(Kaynak:Anadolu Ajans)

Previous Toki'den Zam
Sonraki Gölbaşı'nda İmar Sırası Dikilitaş’da

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

Bursa’da Fuar Zamanı

Bursa 12. Kitap Fuarıyla göz dolduran TÜYAP üç ayrı fuarı eş zamanlı açarak Bursalıların ziyaretine açıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

İNDER Mükemmellik Zirvesi 12 Mayıs 2015’de gerçekleşecek

2015’in ikinci yarısından itibaren yeni bir döneme hazırlanan Türkiye ve Türk Gayrimenkul Sektörüne ışık tutacak bilgiler, 12 Mayıs 2015 tarihinde İNDER’in düzenleyeceği ‘Mükemmelik Zirvesi’ ile kamuoyuna aktarılacak.

Etkinlikler

GYODER Kadir Topbaş’ı ağırlıyor

Türkiye gayrimenkul sektörünün çatı kuruluşu GYODER, 4. Yüksek İstişare Kurulu’nda önemli bir buluşmaya ev sahipliği yapıyor.

Etkinlikler

Çanakkale konut günleri 13-19 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek

Çanakkale Müteahhitler Birliği’nin öncülüğünde bir araya gelen inşaat firmaları, 13-19 Mayıs tarihlerinde Çanakkale Konut Günleri’ni düzenleyecek.

Etkinlikler 0 Yorum

Turkeybuild İstanbul 10 Mayıs’ta kapılarını açıyor

Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük buluşması olan “Uluslararası Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul’un 39’uncusu 10-14 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek.

Etkinlikler 0 Yorum

İstanbul Cam 2014 Fuarı

CAM ENDÜSTRİSİNİN ULUSLARARASI TİCARET PLATFORMU İSTANBUL CAM FUARI TÜM HIZIYLA 2014 YILINA HAZIRLANIYOR…

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.