HES Sektörü İstanbul’da Buluşuyor

“Barajlar ve HES Yapım Teknolojileri Fuarı”, 13-15 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

Demos Fuarcılık açıklamasına göre, Türkiye’de giderek artmaya başlayan kuraklık tehlikesi için en büyük çare olarak, yeni yapılacak baraj yatırımları görülüyor.  Bu kapsamda, yeni yatırımlarla hem kuraklığa çare bulunması hem de ekonominin büyümesi açısından baraj yapımları ön plana çıkıyor. 13-15 Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek “Barajlar ve HES Fuarı”, Türkiye’nin gelecekteki su ve enerji kaynaklarının artırılmasına yönelik çözümler sunacak.

Fuarın, hem kamuyounu bilgilendirme, hem de yeni yatırımlar yaratma konusunda Türkiye’nin öne çıkan fuarları arasında yer alması hedefleniyor. Su ve çevre teknolojileri kapsamında atık su üretim modelleri ve sistemleri de fuarın içindeki unsurlardan. Organizasyonda ayrıca DSİ Genel Müdürlüğü’nün desteğiyle 2. kez düzenlenecek olan Barajlar Kongresi de yapılacak.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Demos Fuarcılık Genel Müdürü Hüseyin Aslan, 1 ay sonra gerçekleştirecekleri bu büyük organizasyonun; barajlar ve hidroelektrik santrallerinin yapımcı, yatırımcı, kısaca tüm paydaşlarını bir araya getireceğini belirtti. Kuraklığa çare olarak barajlardan daha önemli  olanın suyun verimli ve ekonomik kullanmanı şart olduğunu ifade eden Aslan, şunları kaydetti:

“Baraj yapımı su kaybını önleyerek, suların toplanmasını sağlıyor. Bunun yanında HES projeleri de ülkemizin enerji kaynaklarına ve ekonomisine büyük katkılar yapacak. 13-15 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek “Barajlar ve HES Yapım Teknolojileri Fuarı” yurt içi ve yurt dışından gelen ziyaretçilerini buluşturacak.”
(Kaynak:Anadolu Ajans)

Previous Toki'den Zam
Sonraki Gölbaşı'nda İmar Sırası Dikilitaş’da

Diğer Yazılar

Etkinlikler

DASK Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması’nda final zamanı

DASK sallayacak, binası sağlam kalan üniversite kazanacak  

Etkinlikler

Ankara Yapı Fuarı 1 Ekim’de başlıyor

YEM Fuarcılık tarafından 28 yıldır düzenlenen bölgenin en büyük buluşması YAPI FUARI – TURKEYBUILD ANKARA 1 Ekim 2015, Perşembe, Saat 10.00’daAnkara Congresium, ATO Kongre ve Sergi Sarayı’nda kapılarını açıyor.

Etkinlikler 0 Yorum

CivilCon 2016, 8-12 Şubat tarihlerinde düzenlenecek

CivilCon,  8-12 Şubat 2016 tarihlerinde düzenlenecek

Etkinlikler 0 Yorum

Gelişen Kentler Zirvesi Yarın Başlıyor

TÜRKİYE’NİN potansiyeli yüksek kentleri ve bölgeleri ile bu kentlerdeki gayrimenkul yatırım fırsatlarını ön plana çıkarmak amacıyla düzenlenen Gelişen Kentler Zirvesi’nin 6’ncısı 4-5 Eylül 2014 tarihlerinde Kayseri’de düzenleniyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Ekrem İmamoğlu : Kentsel dönüşümde anlık çözümler olmaz

Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Kentsel dönüşüme anlık çözümler yapmak ileride geri dönülemez sorunlara yol açabilir” dedi

Etkinlikler 0 Yorum

İstanbul’da emlakçılara ücretsiz eğitim

İstanbul Ticaret Odası (İTO) emlak sektöründeki üyelerine Sertifikalı Emlakçilik Kursları verecek. Oda’ya kayıtlı olan yaklaşık 7 bin sektör temsilcisi kurslardan ücretsiz olarak faydalanabilecek.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.