Hamzalar, Diyarbakır’da Termal Tatil Köyü Yatırımı Yapıyor

Hamzalar Tekstil İnşaat Turizm, 200 milyon dolarlık yatırımla Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde termal tatil köyü kuruyor.1985 yılından itibaren İstanbul’da tekstil sektöründe faaliyet göstermeye başladıklarını söyleyen Hamzalar Tekstil firma sahibi Hamza Öner, kaplıcaları ile ünlü Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde 5 yıldızlı termal tatil köyünün inşaatına başladıklarını söyledi. Öner, proje tamamlandığında 2 bin kişinin istihdam edileceğini aktardı.

Hamzalar Tekstil firma sahibi Hamza Öner, Helinanım adı verilen ve temeli atılan termal köyünün 300 bin metrekarelik bir alanda kurulacağını belirtti. Projede 300 devre mülk konutu, alışveriş merkezi, 5 yıldızlı termal kongre oteli bulunacağını belirten Öner, “Bunların yanı sıra aqua parkı, kapalı ve açık yüzme havuzları, spa-wellness merkezi, sağlık merkezi, modern termal kaplıca tatil köyü, dinsel merkezi, ekolojik pazarı, etnografya müzesi, kanatlı hayvanat bahçesi, çocuk eğlence merkezi, manzara terasları, restoran, kafe ve spor olanaklarının yer alacağı bir projeyi hayat geçiriyoruz” diye konuştu.

Projeyi 2015’te tamamlamayı planladıklarım bildiren Öner, “10 etap ile tamamlayacağımız projenin ilk etabı 20 milyon dolara mal olacak. Proje tamamlandığında 200 milyon dolarlık bir maliyet çıkacak” dedi. 2011 yılında yatırım yapmaya karar verdiklerini belirten Öner, “2.5 yıldır bu proje ile uğraşıyoruz. Turizm ile ilgili ne aktivite varsa burada olacak. Ticari olarak Güneydoğu’yu cazibe merkezi olarak görüyorum. Tabi çözüm süreci biz daha çok cesaretlendiriyor. Arsa bizim hiçbir teşvik almıyorum. Güneydoğu’daki teşvik bana cazip gelmiyor. Turizm potansiyeli daha cazip geliyor” şeklinde konuştu. Proje tamamlandığında yılda 100 bin aileyi ağırlamayı planladıklarını belirten Öner “Her aileyi de dört kişi olarak düşündüğümüzde, ortalama ziyaretçi sayımız yıllık 400 bin civarında olacak. Birinci önceliğimiz Güneydoğu’dan ziyaretçilerin gelmesi. Ancak başta Irak olmak üzere, Ortadoğu ülkelerinden de ziyaretçi geleceğini tahmin ediyorum” dedi. Termal tatil köyünü 2015 yılında tamamlamayı planlıyoruz. Proje. 10 etapta tamamlanacak.(Dünya Özel Ek)

Previous Besa Nova Ayrıcalığı İçin Son Fırsat
Sonraki Eskişehir Masal Şatosu 9 Mart'ta Hizmete Giriyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yabancılara konut satışına devlet desteği

Mütekabiliyet Kanununun çıkmasıyla yıllık konut satışını 3.5 milyar dolara ulaştıran inşaatçılar, buna rağmen Avrupalı ve Orta Doğulu müşteriye satıştaki denetim eksikliğinden şikayetçi

Güncel Haberler 0 Yorum

Eryaman 45917 ada 2 parsel 1/1000 imar planı askıda

Etimesgut Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğünden:

Güncel Haberler 0 Yorum

Konut satanlar bankacılık yapıyor

Bankacılık sektörü yüksek faiz ve masrafla milleti canından bezdirince, üretici malını satmak üzere finansal pazarlama formülleri geliştiriyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Derince’de büyük ihale

Derince Belediyesi 2007 yılında toplu konut yapmak amacıyla TOKİ’den satın aldığı Yenikent Mahallesi bölgesindeki yaklaşık 25 dönümlük araziyi, bugün ihaleyle satıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

En Fazla Çevre Cezası Ege’de Kesildi

Çevre Şehircilik ve Tapu hattı ALO 181’e gelen ihbar ve şikâyetler neticesinde, şikâyete konu olan işletmelere toplam 1 milyon 67 bin 693 TL tutarında ceza kesildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Üniversitesi Taşınmaz Geliştirme ABD.Lisansüstü ön kayıt

Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı 2014-2015 Eğitim-Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Lisansüstü Ön Kayıtları 12 – 18 Ocak 2015 tarihleri arasında  yapılacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.