Halk GYO’dan yüzde 95 kar artışı

Halk GYO’dan yüzde 95 kar artışı

Halk GYO, 2014 yılı Ocak-Aralık dönemi mali verilerine ilişkin finansal raporunu açıkladı.

Açıklamaya göre şirketin 2014 yılı kârı, geçen yıla göre %95 oranında artarak 61,3 milyon TL oldu.  Şirketin gayrimenkul portföy büyüklüğü 1,5 milyar TL’yi aştı.

Türkiye ekonomisi için değer yaratmak ve nitelikli gayrimenkul projelerine imza atmak üzere 2010 yılında faaliyetlerine başlayan Halk GYO, 2014 yılsonu mali verilerine ilişkin finansal raporunu açıkladı.

İstikrarlı büyümesini sürdürürken, kârlılığını da artırmaya devam eden şirketin 2014 yılı kârı, geçen yıla göre %95 oranında artarak 61,3 milyon TL oldu.  Şirketin satış gelirleri  geçen yıla göre %48 artarak 86,6 milyon TL’ye yükseldi. Şirketin aktif büyüklüğü 928 milyon TL’ye ulaşırken, özkaynakları da 827 milyon TL oldu.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından olan Halk GYO, 21 bina, 5 aktif proje ve konut geliştirilmek üzere bünyeye eklenen 1 arsa ile 1,5 milyar TL’lik gayrimenkul portföy büyüklüğüne ulaştı.

2014 yılında projelerindeki önemli birçok süreci tamamlayan Halk GYO’nun  “Referans Bakırköy” projesinde yaşam başladı ve satışların devam ettiği projede malikler tapularını devir almaya başladılar.

Şirketin Anadolu’daki ilk konut projesi Eskişehir Panorama Plus’ta ise sona yaklaşıldı. Projenin 2015 yılı içerisinde teslimi planlanıyor.

Halk GYO, ‘Dedeman Park Levent Otel’ ve “Şekerpınar Bankacılık Üssü” projelerini de bünyesinde barındırıyor. Söz konusu projelerin bu yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

“Doğru lokasyonda, doğru proje” stratejisiyle büyüyen Halk GYO, Vakıf GYO ile birlikte alımı gerçekleştirilen Sancaktepe arsasında ise konut projesi geliştiriyor.

Halk GYO 2014 Yılsonu mali verileri:
Toplam Aktifler: 928 milyon TL
Özkaynaklar: 827 milyon TL
Satış Gelirleri: 86,6 milyon TL
Dönem Karı: 61,3 milyon TL

Previous Bulvar 216’da her ay bir ülke mutfağı
Sonraki Halk GYO Vakıf GYO Sancaktepe konutları

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

TMSF, Alp Gürkan’ın mallanı satışa çıkardı

Geçtiğimiz Mayıs ayında 301 işçinin yaşamını yitirdiği madenin sahibi Alp Gürkan’ın mallarını TMSF tarafından işadamı Korkmaz Yiğit’den olan alacakları nedeniyle satışa çıkardı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Faik Açıkalın:Türkiye’de Konut Balonundan Bahsetmek Doğru Olmaz

Yapı Kredi CEO’su Faik Açıkalın, sektörde varlık kalitesinde ticari, kurumsal, KOBİ segmentlerinde bir bozulma gözlemlemediklerini belirterek, “Bireysel ihtiyaç kredileri ve kredi kartlarında ise sınırlı bir bozulma görülüyor” dedi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Eskişehir’de Binlerce Konutun Değer Tespitini Lal Gayrimenkul Değerleme Yapacak

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin “riskli alan” ilan ettiği 8 mahallede binlerce konutu kapsayan alanla ilgili “değer tespiti” ihalesini Lal Gayrimenkul Değerleme ve Müşavirlik A.Ş kazandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

İnşaat Sektörünün Dubai Çıkarması

Ortadoğu’nun en büyük gayrimenkul etkinliği olarak kabul edilen Dubai Cityscape Global Fuarı’na Türkiye 32 gayrimenkul firmasıyla çıkarma yaptı.

Firma Haberleri

Iraklı heyetten Türk müteahhitlere yatırım çağrısı

Pyramids Grup Fuarcılık’ın Mayıs ayında düzenleyeceği, 62 ülkeden 2 bin alım heyetinin katılacağı Antalya Mermer ve Doğal Taş Ürünleri Fuarı öncesinde fuara katılacak Iraklı üst düzey yetkililer ile Türk müteahhit

Firma Haberleri 0 Yorum

İş Güvenliği İçin 11 Bin Patron Eğitim Alacak

İşçisinden patronuna “Bize bir şey olmaz” anlayışını kırmak için işverenler de eğitime alınacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.