Halk GYO’dan yüzde 95 kar artışı

Halk GYO’dan yüzde 95 kar artışı

Halk GYO, 2014 yılı Ocak-Aralık dönemi mali verilerine ilişkin finansal raporunu açıkladı.

Açıklamaya göre şirketin 2014 yılı kârı, geçen yıla göre %95 oranında artarak 61,3 milyon TL oldu.  Şirketin gayrimenkul portföy büyüklüğü 1,5 milyar TL’yi aştı.

Türkiye ekonomisi için değer yaratmak ve nitelikli gayrimenkul projelerine imza atmak üzere 2010 yılında faaliyetlerine başlayan Halk GYO, 2014 yılsonu mali verilerine ilişkin finansal raporunu açıkladı.

İstikrarlı büyümesini sürdürürken, kârlılığını da artırmaya devam eden şirketin 2014 yılı kârı, geçen yıla göre %95 oranında artarak 61,3 milyon TL oldu.  Şirketin satış gelirleri  geçen yıla göre %48 artarak 86,6 milyon TL’ye yükseldi. Şirketin aktif büyüklüğü 928 milyon TL’ye ulaşırken, özkaynakları da 827 milyon TL oldu.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından olan Halk GYO, 21 bina, 5 aktif proje ve konut geliştirilmek üzere bünyeye eklenen 1 arsa ile 1,5 milyar TL’lik gayrimenkul portföy büyüklüğüne ulaştı.

2014 yılında projelerindeki önemli birçok süreci tamamlayan Halk GYO’nun  “Referans Bakırköy” projesinde yaşam başladı ve satışların devam ettiği projede malikler tapularını devir almaya başladılar.

Şirketin Anadolu’daki ilk konut projesi Eskişehir Panorama Plus’ta ise sona yaklaşıldı. Projenin 2015 yılı içerisinde teslimi planlanıyor.

Halk GYO, ‘Dedeman Park Levent Otel’ ve “Şekerpınar Bankacılık Üssü” projelerini de bünyesinde barındırıyor. Söz konusu projelerin bu yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

“Doğru lokasyonda, doğru proje” stratejisiyle büyüyen Halk GYO, Vakıf GYO ile birlikte alımı gerçekleştirilen Sancaktepe arsasında ise konut projesi geliştiriyor.

Halk GYO 2014 Yılsonu mali verileri:
Toplam Aktifler: 928 milyon TL
Özkaynaklar: 827 milyon TL
Satış Gelirleri: 86,6 milyon TL
Dönem Karı: 61,3 milyon TL

Previous Bulvar 216’da her ay bir ülke mutfağı
Sonraki Halk GYO Vakıf GYO Sancaktepe konutları

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

QBahçe, ‘Rıfat Abi’ İçin Erken Teslim Ediliyor

QBahçe’yi söz verdiği tarihten 6 ay erken teslim eden Erguvan İnşaat, erken teslimin sebebini reklam filmi haline getirdi

Firma Haberleri 0 Yorum

Özkan Özçelik : 2016 AVM’lerin rekor yılı olacak

İTO Yatırım’ın ortaklarından Özkan Özçelik, sektörün 2016’ya da oldukça hızlı başladığını anlattı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ankara, Konut Sirkülasyonunda Rakiplerini Geride Bıraktı

Lüks konut projelerinde adeta patlama yaşanan Başkent, kişi başına düşen konut alım satım oranlarında da diğer  büyükşehirlerden öne çıkıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

THY Seçkin Müşterileri İçin 7 Yıldızlı Butik Otel Yapıyor

Ortaköy’deki Fehime Sultan Yalısı ile hemen yanındaki Hatice Sultan Yalısı’nı 7 yıldızlı butik otel yapıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Hazar Adaları Projesine Urtim Damgası

İnşaat altyapı şirketlerinin beton kalıp ve iskele sistemlerini yapan Urtim, 100 milyar dolarlık Hazar Adaları projesinin de beton kalıp ve iskele sistemlerini yapacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut GYO’dan gayrimenkul ve konut sektörü raporu

Konut sektörü büyümeye devam edecek

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.