Halk GYO’dan yüzde 95 kar artışı

Halk GYO’dan yüzde 95 kar artışı

Halk GYO, 2014 yılı Ocak-Aralık dönemi mali verilerine ilişkin finansal raporunu açıkladı.

Açıklamaya göre şirketin 2014 yılı kârı, geçen yıla göre %95 oranında artarak 61,3 milyon TL oldu.  Şirketin gayrimenkul portföy büyüklüğü 1,5 milyar TL’yi aştı.

Türkiye ekonomisi için değer yaratmak ve nitelikli gayrimenkul projelerine imza atmak üzere 2010 yılında faaliyetlerine başlayan Halk GYO, 2014 yılsonu mali verilerine ilişkin finansal raporunu açıkladı.

İstikrarlı büyümesini sürdürürken, kârlılığını da artırmaya devam eden şirketin 2014 yılı kârı, geçen yıla göre %95 oranında artarak 61,3 milyon TL oldu.  Şirketin satış gelirleri  geçen yıla göre %48 artarak 86,6 milyon TL’ye yükseldi. Şirketin aktif büyüklüğü 928 milyon TL’ye ulaşırken, özkaynakları da 827 milyon TL oldu.

İstanbul Uluslararası Finans Merkezi projesinin en büyük paydaşlarından olan Halk GYO, 21 bina, 5 aktif proje ve konut geliştirilmek üzere bünyeye eklenen 1 arsa ile 1,5 milyar TL’lik gayrimenkul portföy büyüklüğüne ulaştı.

2014 yılında projelerindeki önemli birçok süreci tamamlayan Halk GYO’nun  “Referans Bakırköy” projesinde yaşam başladı ve satışların devam ettiği projede malikler tapularını devir almaya başladılar.

Şirketin Anadolu’daki ilk konut projesi Eskişehir Panorama Plus’ta ise sona yaklaşıldı. Projenin 2015 yılı içerisinde teslimi planlanıyor.

Halk GYO, ‘Dedeman Park Levent Otel’ ve “Şekerpınar Bankacılık Üssü” projelerini de bünyesinde barındırıyor. Söz konusu projelerin bu yıl içinde tamamlanması hedefleniyor.

“Doğru lokasyonda, doğru proje” stratejisiyle büyüyen Halk GYO, Vakıf GYO ile birlikte alımı gerçekleştirilen Sancaktepe arsasında ise konut projesi geliştiriyor.

Halk GYO 2014 Yılsonu mali verileri:
Toplam Aktifler: 928 milyon TL
Özkaynaklar: 827 milyon TL
Satış Gelirleri: 86,6 milyon TL
Dönem Karı: 61,3 milyon TL

Previous Bulvar 216’da her ay bir ülke mutfağı
Sonraki Halk GYO Vakıf GYO Sancaktepe konutları

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Yüzde 25’lik emsal hakkının süresinin uzaması sektörü rahatlatacak

Kentsel dönüşüme giren projelerde uygulanmakta olan ve 1 Ocak 2017’de sona ermesi beklenen %25’lik emsal hakkı uygulamasının, 30 Haziran 2017’ye kadar devam edecek olması sektörü rahatlatacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Konut GYO Etimesgut’taki Arsasını İhaleye Çıkartıyor

İstanbul’da, Zeytinburnu, Başakşehir Hoşdere ve Kayabaş bölgelerindeki arsalan için ihale düzenleyen Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), rotasını başkente çevirdi.

Firma Haberleri

En iyi basketçiler Ankara’da Urankent’te buluştu

Başkent’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinliklerinin en neşeli geçtiği yerlerden biri Urankent oldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Dumankaya En Çok Akla Gelen Marka Oldu

Dumankaya inşaat adına GfK  tarafından sekiz yıldır yapılan Marka Bilinirliği Araştırması sonuçlarına göre

Firma Haberleri 0 Yorum

Rant vergisi gayrimenkulü etkiler mi?

TURYAP Yönetim Kurulu Başkanı Azmi Sarıbay , Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun açıkladığı reform eylem planında yer alan, kamuoyunda rant vergisi olarak anılan ve imar değişikliği ile ortaya çıkacak değer artışından kamunun

Firma Haberleri 0 Yorum

Bürotime Dünyanın En Prestijli Mobilya Fuarlarından Orgatec Fuarı’nda

Türkiye’nin lider ofis mobilya üreticisi Bürotime, 21-25 Ekim tarihleri arasında Almanya Köln’de gerçekleşecek olan Uluslararası Ofis Yönetim ve İç Tasarım Fuarı- Orgatec 2014’e katılacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.