Hakan Demirel “Yılın En İyi Genç Mimarı” seçildi

Hakan Demirel “Yılın En İyi Genç Mimarı” seçildi

Hakan Demirel, Architecture+Design & CERA Ödülleri’nin TSMD, İstanbul SMD ve İzmir SMD’nin katkılarıyla düzenlenen Türkiye ayağında “Yılın En İyi Genç Mimarı” seçildi.

Bu başarıyla Architecture+Design & CERA Ödülleri’nde Türkiye’yi temsil etme hakkına sahip olan Hakan Demirel, yarışmanın uluslararası ayağında da “Altın Genç Mimar” ödülüne layık görüldü…

Hindistan merkezli köklü mimarlık dergisi Architecture + Design tarafından, uluslararası vitrifiye markası CERA’nın katkılarıyla Güney-Doğu Asya ülkelerinde düzenlenen, 11. Architecture+Design & CERA Ödülleri 15 Kasım Cumartesi akşamı, İstanbul’da Park Bosphorus Hotel’de yapılan törenle sahiplerini buldu.

Yarışmada Türkiye’nin En İyi Genç Mimarı olarak ülkemizi temsil eden Suyabatmaz Demirel Mimarlık ortaklarından Hakan Demirel, Architecture+Design & CERA Ödülleri’nde “The Golden Emerging Architects” (Altın Genç Mimarlar) ödülünü alma başarısını gösterdi.

Bu sene Türkiye’nin ilk kez katılım gösterdiği ve aynı zamanda ev sahipliği yaptığı Architecture+Design & CERA Ödülleri’nin Türkiye ayağı TSMD, İstanbul SMD ve İzmir SMD’nin katkılarıyla gerçekleşti. Süha Özkan’ın başkanlık ettiği ve Celal Abdi Güzer, Enis Öncüoğlu, Hasan Çalışlar ile Derya Akdurak’ın yer aldığı jüri heyeti, yaptıkları değerlendirme sonucunda Hakan Demirel’i Türkiye’nin En İyi Genç Mimarı olarak seçti. Hakan Demirel, böylece yarışmanın uluslararası ayağında “The Golden Emerging Architects” (Altın Genç Mimarlar) olarak seçilen 5 mimardan biri oldu ve törende ödülünü William J R Curtis’in elinden aldı.

Architecture+Design & CERA Ödülleri’nde, “The Golden Emerging Architects” (Altın Genç Mimarlar) kategorisinde Hakan Demirel ile birlikte ödül alan diğer 4 ülke temsilcisi genç mimar ise şunlardı: Malezya’dan Mohd Razin Mahmood, Sri Lanka’dan Narein Perera, Tayland’dan Patama Roonrakwit, Singapur’dan Chang Yong Ter…

Çağdaş mimarlık ortamının Asya ülkelerini kapsayan önemli ödüllerinden biri olan “Architecture+Design & CERA Awards” uluslararası vitrifiye markası CERA’nın katkılarıyla, Yeni Delhi’de, Burda Group bünyesinde 30 senedir yayın hayatına devam eden prestijli mimarlık dergisi Architecture + Design tarafından 2001 yılından beri düzenleniyor.

Hindistan’ın ardından, Sri-Lanka, Tayland, Singapur ve Malezya’dan sonra, bu yıl Türkiye’nin de katılımıyla daha küresel bir formata bürünen “Architecture+Design & CERA Awards” ödül seremonisi her sene katılımcı ülkelerden birinde, farklı bir şehirde gerçekleştiriliyor.

Avrupa’nın En İyi 40 Genç Mimarından Biri….
“Architecture+Design & CERA Awards”ta aldığı ödül, SuyabatmazDemirel Mimarlık’ın başarılı ortağı Hakan Demirel’in kariyerindeki ilk ‘genç mimar ödülü’ değil. Demirel, 2011 yılında, 40 yaşın altındaki başarılı mimarlara verilen Europe 40 Under 40 Ödülleri’nde de Avrupa’nın en başarılı 40 genç mimarından biri olmuştu.
“The European Centre for Architecture Art Design and Urban Studies” ile “The Chicago Athenaeum: Museum of Architecture and Design” kurumları tarafından, dünya mimarisinin geleceğine ışık tutacak yeni jenerasyonu teşvik etmek amacıyla, her yıl Avrupa ülkelerdeki en başarılı genç mimarlara verilen Europe 40 Under 40 Ödülleri’nde jüri, yarışmaya katılan mimarların farklı kategorilerdeki projelerini, çağdaş mimariye gösterdikleri yenilikçi yaklaşımları, son inşaat teknolojilerin kullanımı, farklı materyallerin araştırılması, enerji tasarrufu, çevre duyarlılığı ve inşa edilecek bölgeyle uyumluluk gibi kriterlere göre değerlendiriyor.

Previous Tarlabaşı 360 satışa sunuldu
Sonraki Ankara Çankaya su kesintisi 18 Kasım

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

DenizBank’tan, Bayramlarda Ödemesiz Konut Kredisi

Yenilikçi ve ihtiyaca yönelik ürün ve hizmetleriyle farklılaşan DenizBank, harcamaların arttığı bayram dönemlerinde kredi kullanan müşterilerinin hayatını kolaylaştıran yeni bir kampanya başlattı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ispartakule Bizim Evler 6 Satılık Mağaza

Bizim Evler markalı altı projesiyle Ispartakule’nin en büyük yatırımcısı olarak öne çıkan İhlas Yapı, Bizim Evler 6 projesiyle hayata geirdiği 160 cadde mağazasını satışa sundu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Dalaman Havalimanı’na 175 milyon euroluk kredi

YDA Group ile EBRD ve Unicredit Bank, Dalaman Havalimanı Yeni İç Hatlar Terminal Binası’nınyapımında kullanılacak 175 milyon euroluk krediye ilişkin sözleşme imzaladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Hollandalı Türkiye’den Ev Almak İstiyor

Türklerin Avrupa’da en yoğun olduğu ülkelerden Hollanda’da Türkiye’ye olan ilgi arttı, ilk yurt dışı faaliyetlerine Hertogenbosch’da başlayan Altın Emlak’ın Cultifes Fuarı’nda açtığı standa yoğun ilgi oldu.

Firma Haberleri 0 Yorum

OSSA’da Çifte Sevinç

Savunma Sanayii müsteşarlığı ve Akdeniz Üniversitesi Küme ve projeleri ödüllendirdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Fethi Hinginar : “Sıfıra Yakın Enerjili Bina” terimini daha çok duyacağız

Paris İklim Zirvesi, ülkelere sera gazları emisyonunu azaltan çevreci ve sürdürülebilir ekonomiler konusunda önemli sorumluluklar getirmektedir.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.