Göynücek’e TOKİ müjdesi

Göynücek’e TOKİ müjdesi

Göynücek Belediye Başkanı Kemal Şahin Belediye olarak Toki Konut Projesini Gerçekleştirdiklerini söyledi.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Başkan Şahin şunları kaydetti: “TOKİ Projesinin İlçemize yapılması onaylanmış olup başvurular 07 Mart – 08 Nisan tarihleri arasında başlıyor. Sizde konut sahibi olmak istiyorsanız acele edin. İlçemizde ” Dar ve orta gelirli konut projesi” kapsamında inşa edilecek çalışmalar neticesinde B1 tipi yaklaşık 75,00 m2 ( 2+1 ) 77 konut, C1 tipi yaklaşık 110,00 m2 (3+1) 64 konut olmak üzere inşa edilecek TOKİ konut alanına toplam 141 konut yapılacaktır. Toplu konut uygulaması kapsamındaki satış işlemlerinde T.C Ziraat Bankası A.Ş Göynücek İlçe Şubemiz bankacılık hizmeti verecektir. Konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın Göynücek Ziraat Bankası Şubesine giderek, B1 ( 2+1 ) konutlar için 2.000,00 TL( İkibin TL) C1 ( 3+1) konutlar için 4.000,00 TL ( Dörtbin TL) Başvuru bedellerini 07 Mart 2016 -08 Nisan 2016 Tarihleri arasında ilgili banka hesabına yatırmaları gerekmektedir.

Ayrıca bankaya yatırılan başvuru bedelinin konut bedeli içerisinden miktarı düşürülecektir” dedi. Başkan Şahin başvuru şartlarını ise şu şekilde açıkladı: “Alt Gelir Gurubu Başvuru Şartları, Konut başvurusu yapabilmek için, başvuru sahibinin; T.C vatandaşı olmak, Göynücek ilçesinde ikamet ediyor olması, Toplu Konut İdaresinden konut satın almamış olması ve Toplu Konut İdaresinden konut kredisi kullanmamış olması, Kendisine eşine veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil bir konutunun (tarla, bağ, bahçe, köy evi ve işyeri hariç) olmaması, ( Ancak kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesis edilmemiş olan konutlar ile eşi veya velayeti altındaki çocukları dışında kalan şahıslar ile hisseli gayrimenkuller bu hüküm dışında tutulacaktır).

25 yaş ve üzerinde olması gerekmekte olup ancak, ( Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.) Aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 3.200 TL olmaması, ( Başvuru sahibinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının gıda, yol, vs. her türlü aldıkları yardımlar dahil olmak üzere toplam hane halkı aylık net gelirinin en fazla 3.200 TL olması gerekmektedir. Bir hane halkı adına, yani kişinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları adına yalnızca bir adet başvuru yapabilirler. Başvuru İçin Gerekli Belgeler: Nüfus Cüzdanı fotokopisi, Başvuru sahibinin adına ve ikametgah ilmühaberinde yer alan adresine göre düzenlenmiş bir adet fatura (son 3 aya ait doğalgaz, elektrik, su, telefon, cep telefonu vs.) fotokopisini, (Başvuru sahibinin adına kayıtlı fatura bulunmaması durumunda, başvuru sahibinin eşinin, çocuklarının, annesinin ve/veya babasının adına ikametgah ilmühaberi adresine göre düzenlenmiş fatura da kabul edilecektir.)

İkametgah ilmühaberi Amasya ili Göynücek ilçesi sınırları içerisinde 1 yıldan az olmamak şartıyla ikamet ettiğine dair veya il nüfusuna kayıtlı ise nüfus cüzdanı fotokopisi yeterli olacaktır.) T.C. Kimlik Numaraları, (Aile bireylerinin) Ekte yer alan başvuru formunda istenilen diğer bilgileri vermekle yükümlü olacak olup, ayrıca başvuru formu imzalayarak kendisinin, eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının kira, faiz geliri vb. gelirinin olmadığını beyan edecektir. Nüfus Müdürlüğünden onaylı vukuatlı nüfus kaydı, Hane halkı gelirinin en fazla net “3.200 olduğunu kanıtlayan gelir belgeleri, Başvuru sahibi evli ise kendisi, eşi, velayeti altındaki çocuklarından çalışan varsa kendisinin eşinin ve velayeti altındaki çocuklarının ayrı ayrı gelirini kanıtlayan belgeler (tabi olarak çalıştıkları sosyal güvenlik kurumlarından çalıştığına dair alınan belgeler ile maaş bordroları, maaş belgeleri, vb.) Başvuru sahibi, eşi veya velayeti altındaki çocuklardan herhangi biri çalışmıyorsa Sosyal Güvenlik Kurumun’dan çalışmadığına dair belgeleri, eksiksiz olarak ibraz edecektir. Yukarıda yer alan belgeler dışında gerekli görüldüğünde ek belgeler istenebilecektir” dedi. Başkan Şahin, ayrıntılı bilgi için; www.goynucek.bel.tr adresini ziyaret edebilir ve 0 (358) 615 20 81 numaralı Göynücek Belediyesini arayabilirler diye konuştu.Amasya Objektif Gazetesi

Previous Antalya'da spor salonu inşaatının yüzde 98'i tamamlandı
Sonraki Düziçi'nde 3. Etap TOKİ evleri için çalışmalar başladı

Diğer Yazılar

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Orhangazi’ye Konut Yapacak

Orhangazi Belediye Başkanı Neşet Çağlayan TOKİ’nin Orhangazi’ye 4+1 lüks dairelerden oluşan 200 konut yapacağını söyledi.

TOKİ

TOKİ’den dar gelirli vatandaşa 250 TL taksitle ev

Başbakan Davutoğlu, “Başta emeklililer ve dar gelirlilere hitap etmek üzere 240 ay vade, 250 TL taksitle TOKİ konutlarını sunacağız” dedi.

TOKİ

Emeklilere ucuz konut müjdesinin detayları

250 lira taksitle 240 ay vadeyle sunulacak evler, 75 metrekare büyüklüğünde ve 2 +1 olacak.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ’nin emekliye konut projesi yoğun ilgi görüyor

TOKİ Emekli konutlarına başvuru, ilk günlerde konut sayısını aştı

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Kayabaşı’nda ihaleye çıkıyor

TOPLU Konut İdaresi (TOKİ), İstanbul Başakşehir Kayabaşı’ndaki arsasını bugün ihale yoluyla satışa çıkarıyor.

TOKİ 0 Yorum

TOKİ Niğde Çamardı 2. Etap başvuru 2014

Niğde Çamardı 2. Etap Toplu Konut uygulaması kapsamında 10 adet konut  başvuru önceliğine göre satışa sunuluyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.