Global Wellness Day – İyi Yaşam Günü

Global Wellness Day – İyi Yaşam Günü

Türkiye’de doğup dünyaya yayılan Global Wellness Day, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanan uluslararası bir “İyi Yaşam Günü”

5 kıtada 71 ülkede aynı anda kutlanacak GLOBAL WELLNESS DAY TÜRKİYE’NİN DÜNYAYA ARMAĞANI 13 Haziran 2015 Cumartesi, Maçka Parkı’nda…
Dünyanın dört bir yanından Global Wellness Day kutlamaları Maçka Parkı’ndan 5 kıtaya canlı bağlantı ile izlenebilecek
Türkiye’de Spa Wellness sektörünün öncü ismi Belgin Aksoy’un “İyi yaşam hayatımızın en önemli konularından biri olduğu halde neden özel bir günü yok?” sorusundan hareketle, 2012 yılından bu yana kutlanan Global Wellness Day, her yıl Haziran ayının ikinci Cumartesi günü kutlanacak uluslararası bir “İyi Yaşam Günü” olarak Türkiye’de doğdu, dünyaya yayılıyor.

Global Wellness Day etkinlikleri, Maçka Parkı’nda

Global Wellness Day dünyada “İyi Yaşam” bilincini artırma hedefiyle, bu yıl 13 Haziran Cumartesi günü 5 kıtada 71 ülkede aynı anda, 50’nin üzerinde elçi öncülüğünde iyi yaşamı destekleyen etkinliklerle kutlanacak.

Global Wellness Day bu yıl sahibinden.com ana sponsorluğu, Doğa Koleji platinum sponsorluğu, Toyota Hybrid, NG Hotels, Richmond Nua Wellness-Spa, Zurich Sigorta gold sponsorluğunda Maçka Parkı’nda iyi yaşama gönül vermiş herkesi bir araya getirecek.

Global Wellness Day kutlamaları Fiji’de gün doğumu ile başlayıp Hawaii’de gün batımı ile sona erecek

Global Wellness Day 2015 itibariyle 5 kıtada 71 ülkede Mandarin, Hyatt, SVA Spas, Richmond Nua Wellness-Spa, Güral Sapanca, Anantara, Fairmont, Raffles, Swissotel, Four Seasons, Six Senses, Sofitel, CinqMondes, Comfort Zone, ESPA, Guerlain gibi dünyaca ünlü otel ve spa gruplarının da katılımıyla, aynı anda kutlanacak.

71 ülkede aynı anda kutlanacak olan Global Wellness Day etkinlikleri, Maçka Parkı’ndan 5 kıtaya canlı bağlantı ile izlenebilecek

İyi yaşam bilincini “Bir gün, tüm yaşamınızı değiştirebilir” sloganıyla Türkiye’den dünyaya yayan Global Wellness Day’in Maçka Parkı’ndaki etkinlikleri sırasında 5 kıtaya canlı bağlantı yapılacak. Global Wellness Day etkinlikleri ve kutlamaları canlı olarak izlenebilecek.

Global Wellness Day etkinlikleri tüm gün, herkese açık ve ücretsiz

GWD etkinlikleri tüm gün boyunca Ayşe Tolga ile İyi Yaşam sohbeti, Dr. Ayşegül Çoruhlu ile Alkali Beslenme, Ayşegül Demirsoy ile Zumba, Cenk Özyılmaz ile Fit Cook, Eser Mutlu ile Kahkaha Terapisi, Gem Akcan ile Yoga, Gül Kaynak ile Detoks ve Sağlıklı Beslenme, Dr. Halit Yerebakan ile Hayatın Ritmi, Murat Tavman ile Fiziksel Değişim ve İyi Yaşam, Neslihan Yavuzcan ile Nefes semineri, Şah Yaycı ile Yaşının İyisi Ol semineri, Happy Nest ve Beden Atölyesi çocuk aktiviteleri ile devam edecek. Giriş herkese açık ve ücretsiz olacak.

Super Smart Health’in Kurucu CEO’su, dünya çapında tanınmış bir düşünce lideri ve liderlik gelişimi, kültür dönüşümü, stres yönetimi alanlarında dinamik bir konuşmacı, eğitimci ve danışman olan Dr. Daniel Friedland ise, Global Wellness Day kapsamında İstanbul’a gelerek bir seminer verecek.

Dalai Lama’nın Global Wellness Day’ e desteği bekleniyor

Global Wellness Day Avustralya elçisi, 11 & 12 Haziran tarihlerinde Syndey’de düzenlenecek wellness etkinliği kapsamında “Mutluluk ve Nedenleri” konulu konferansta (www.happinessanditscauses.com.au) konuşmacı olacak Dalai Lama’dan destek isteyecek. Dalai Lama’nın Global Wellness Day’e desteği “Evet Diyorum!” sözleriyle bekleniyor.

Global Wellness Day’i, 13 Haziran Cumartesi aynı anda kutlayacak ülkeler;

 1. Belçika
 2. Fransa
 3. Avusturya
 4. Portekiz
 5. İtalya
 6. Kıbrıs
 7. Almanya
 8. Çin
 9. Sırbistan
 10. İsviçre
 11. Japonya
 12. Birleşik Arap Emirlikleri
 13. Güney Afrika Cumhuriyeti
 14. ABD
 15. Kanada
 16. Karayipler
 17. Turks ve Caicos Adaları
 18. Avustralya
 19. Türkiye
 20. Rusya
 21. Polonya
 22. Fas
 23. Brezilya
 24. Yunanistan
 25. Vietnam
 26. Malezya
 27. Litvanya
 28. Tayland
 29. Singapur
 30. Romanya
 31. Letonya
 32. Filipinler
 33. Hong Kong
 34. İngiltere
 35. Macaristan
 36. İrlanda
 37. Meksika
 38. Macau
 39. Katar
 40. İspanya
 41. İsveç
 42. Barbados
 43. Hindistan
 44. Kosta Rika
 45. Fiji
 46. Mauritius
 47. Monako
 48. Lübnan
 49. Yeni Zelanda
 50. Tunus
 51. Porto Rico
 52. Etiyopya
 53. Bhutan
 54. İzlanda
 55. Güney Kore
 56. Danimarka
 57. Finlandiya
 58. Kamboçya
 59. Guam
 60. Saipan
 61. Fransız Polinezyası
 62. Kazakistan
 63. Dominik Cumhuriyeti
 64. Sri Lanka
 65. Maldivler
 66. Abu Dhabi
 67. Kuveyt
 68. Botswana
 69. Ürdün
 70. Mısır
 71. Umman

 

Previous SEÇİM, KUTSAL TOPRAKLARI DA ETKİLEDİ
Sonraki Ankara elektrik kesintisi 12 Haziran 2015

Diğer Yazılar

Etkinlikler 0 Yorum

39. Yapı Fuarı Turkeybuild İstanbul 10- 14 Mayıs’ta!

Dünyanın beş büyük yapı fuarından biri olan, 39 yıldır Türk yapı sektörünün ve bölgenin en büyük fuarı Yapı Fuarı – Turkeybuild İstanbul, 10-14 Mayıs’ta 111.000 ziyaretçisiyle yapı sektörünü buluşturuyor.

Etkinlikler 0 Yorum

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı İnşaat Ustası Eğitimleri Başlıyor

Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce’nin talimatı doğrultusunda yapı sektöründe bulunan işçi ve işverenler nezdinde farkındalık oluşturmak için Ankara’da, halk dilinde “Ustalık Belgesi” olarak bilinen “Mesleki Yeterlilik Belgesi” eğitim ve

Etkinlikler 0 Yorum

Şahika Grup Yapı fotoğraf yarışması başlattı

Eserleriyle dünya mimarlık tarihinde önemli yere sahip olan Mimar Sinan günümüzde yaşasa ve fotoğraf sanatına merak salsaydı, nasıl fotoğraflar çekerdi?

Etkinlikler 0 Yorum

MAPIC 2014 Fuarı

2006 yılından bu yana Alkaş’ın Türkiye temsilciliğini yürüttüğü, Fransa’nın Cannes şehrinde düzenlenen dünyanın en büyük uluslararası perakende ve gayrimenkul fuarı MAPIC için hazırlıklar başladı.

Etkinlikler 0 Yorum

26.Uluslararası Seramik Banyo, Mutfak Fuarı

26 yıldır gösterdiği istikrar ile sektörden tam not alan UNICERA yoğun talep görüyor

Etkinlikler 0 Yorum

MAKTEK Avrasya 2016 için geri sayım başladı

Yeni sanayi devriminin öncü makinalarının ilk kez sahne alacağı MAKTEK Avrasya 2016 için geri sayım başladı.