Girne’de 3 Proje İçin İmzalar Atıldı

Girne Belediyesi, yeni belediye hizmet binası, kongre merkezi ve rekreasyon projesinin inşası için projenin 1′ inci etap karkas ve yapı işleri ihalesini kazanan müteahhit firma Korman Construction ile sözleşme imzaladı.Lefkoşa-Girne anayolunda, Girne girişi Bülent Ecevit ile Bedrettin Demirci Caddeleimzalar atıldı ri’nin kesiştiği noktada “yeşil bina” sertifikası alacak şekilde inşa edilecek yeni belediye hizmet binası bünyesinde; rekreasyon, kongre merkezi ve çok amaçlı kültür, sergi salonları yanında 220 araçlık park barındıracak.Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın ile Korman Construction Direktörü Fuat Kutlıu nun dün, 1inci etap karkas ve yapı işlerinin yapımına imza attığı proje, belediyenin öz kaynaklarıyla inşa edilecek ve karkas inşasını kapsayan ilk etabı 7 ay içerisinde
tamamlanacak.Projenin geriye kalan 2 ve 3′ üncü etapları ise belediye bütçesine bağlı olarak ileriki yıllarda hayata geçirilecek.

Yeni hizmet binasının etabı yaklaşık 4 milyon, tamamı ise yaklaşık 12 milyon TL’ye mal olacak.Girne Belediye Başkanı Sümer Aygın sözleşmenin imza töreninde yaptığı konuşmada, yeni belediye hizmet binasının bugüne dek hayata proje itin geçirdikleri projeler arasında en büyüğü olacağını ifade ederek, binayı “yeşil bina” sertifikası alacak şekilde inşa edeceklerini kaydetti. Tüm birimleri tek çatı altında bulunduracak binada Girne halkına daha çağdaş ve kaliteli hizmet sunacaklarını belirten Aygın, içerisinde rekreasyon, kongre merkezi, kültür ve sergi salonlarının yer alacağı proje hayata geçtiğinde kentin “city center” kavramının değişeceğini söyledi. Korman Construction Direktörü Fuat Kutlu ise böylesine anlamlı bir projeye katkı belediye binasının yapımından alacakları manevi haz olduğunu söyledi. Fuat Kutlu, projeyi en kısa sürede tamamlayacaklarını belirterek, yeni Girne Belediye binasının Gimelilere hayırlı olmasını diledi.(Kıbrıs Havadis)

Previous Işık Blokları
Sonraki Akasya Avm Kiracıya Kuru Sabitledi: 2 TL

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Yenimahalle 46851 ada 1 parsel imar planı değişikliği

Ankara Yenimahalle İlçesi “1/5000 ölçekli 46851 ada 1 parsele ait Nazım İmar Planı Değişikliği” 17 Aralık 2015 tarihinde askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Depreme Dayanıklı 42 Proje Finale Kaldı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu (DASK) tarafından, Türkiye’de ilk kez düzenlenen Depreme Dayanıklı Bina Tasarım Yarışması’na 28 üniversiteden 49 takım başvurdu.

Güncel Haberler 0 Yorum

Sera Gölü’nün Çevresi Mesire Alanı Olacak

Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Sera Gölü’nün etrafının 360 derece dolanılabilinecek bir mesire yeri haline getirileceğini söyledi.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ilgın’a 100 Yataklı Devlet Hastanesi Yapılıyor

Ilgın Belediye Başkanı H.İbrahim Oral, yerel basını, inşatı devam eden hastane binası hakkında bilgilendirdi. Gazetecilere inşaatı gezdiren Oral

Güncel Haberler 0 Yorum

Efsanevi mimarın sergisi MoMa’da açıldı

ABD’nin New York kentindeki The Museum of Modern Art’ta (MoMA), efsanevi Amerikalı mimar Frank Lloyd Wright’ın “20’nci yüzyılda büyüyen Amerikan şehri” düşüncesini yansıtan sergi açıldı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara su kesintisi 29 Aralık 2015

29 Aralık  2015 tarihinde Ankara’da su kesintisi uygulanacak bölgelerin listesi aşağıda yer almaktadır.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.