Gemlik’te Artık Denize Kanalizasyon Akmayacak

Gemlik’te Artık Denize Kanalizasyon Akmayacak

Gemlik Belediyesi’nin BUSKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte başlattığı alt yapı çalışmaları sürüyor.

Kayhan, balık pazarı, Demirsubaşı, Orhaniye ve Yeni Mahalle’nin Moda Sokak’tan denize dökülen kanalizasyonlarının yanı sıra hükümet konağı, PTT binası ve çevresinden Çarşı deresine akan kanalizasyon giderleri tek bir sisteme toplanıyor. Deniz ve dereye artık kanalizasyon akmayacak.

Hem deniz, hem de Çarşı deresi daha temiz olacak. Bu sayede pis kokunun ve kötü görüntünün de önüne geçilecek. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, beş mahallenin yanı sıra Çarşı deresi ve çevresinden dere vasıtasıyla körfeze giden kanalizasyon ve atıkların sisteme alınıp arıtma tesisine pompalanacağını açıkladı.

Ahmet Dural Meydanı Çarşı Camii önünde başlayan çalışmaları acilen bitirmeyi planladıklarını kaydeden Yılmaz, sağduyulu vatandaş ve esnafların gösterdiği sabır ve hoşgörüye de teşekkür etti. Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik Belediyesi ve BUSKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte yaptığı ve yaklaşık iki yıl önce tamamlanan alt yapı çalışmalarından sonra, körfez ve dere sağlığı içinde yapılan bu çalışmayla ilçenin alt yapı meselesinin kökten çözülmüş olacağını ifade etti.(Büyükçekmece Gazetesi)

Previous Konya Zirvepark Projesi
Sonraki Emlak Su ve Çevre Borcuna Af Geliyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı’nda Yeni İmar Yolları Açılıyor

Gölbaşı Belediyesi, ilçedeki imarlı yolların açılması için çalışmalarına devam ediyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Gölbaşı’nın 8.Kültür Merkezi Açılıyor

Gölbaşı Belediyesi’nin ‘Her Mahalleye Kültür Merkezi’ projesi kapsamında Selametli Mahallesi’ne yaptırdığı 8. kültür merkezi hizmete açılıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Şehir hastanelerinde 5 proje ihale aşamasında

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mersin ve Yozgat Şehir Hastanelerini 2016 yılında hizmete açacaklarını belirterek, 5 projenin de ihale aşamasına geldiğini açıkladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Mehmet Akif Ersoy, Yenimahalle’ye ödül getirdi

Yenimahalle Belediyesi, Sosyal Demokrat Belediyeler Derneği (SODEM) tarafından 12-13 Mart tarihleri arasında Seferihisar Belediyesi ev sahipliğinde düzenlenen “Belediyeler Buluşması ve Yerel Yönetim Ödülleri” programında Mehmet Akif Ersoy kentsel dönüşüm projesi

Güncel Haberler 0 Yorum

Pursaklar Saray imar planı değişikliği

Ankara Pursaklar ilçesi Saray’da 98301 ada 1 nolu parsel ve 98314 ada 1 parsele yönelik 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği 7 EKİM 2015 tarihinde askıya çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.