Gemlik’te Artık Denize Kanalizasyon Akmayacak

Gemlik’te Artık Denize Kanalizasyon Akmayacak

Gemlik Belediyesi’nin BUSKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte başlattığı alt yapı çalışmaları sürüyor.

Kayhan, balık pazarı, Demirsubaşı, Orhaniye ve Yeni Mahalle’nin Moda Sokak’tan denize dökülen kanalizasyonlarının yanı sıra hükümet konağı, PTT binası ve çevresinden Çarşı deresine akan kanalizasyon giderleri tek bir sisteme toplanıyor. Deniz ve dereye artık kanalizasyon akmayacak.

Hem deniz, hem de Çarşı deresi daha temiz olacak. Bu sayede pis kokunun ve kötü görüntünün de önüne geçilecek. Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, beş mahallenin yanı sıra Çarşı deresi ve çevresinden dere vasıtasıyla körfeze giden kanalizasyon ve atıkların sisteme alınıp arıtma tesisine pompalanacağını açıkladı.

Ahmet Dural Meydanı Çarşı Camii önünde başlayan çalışmaları acilen bitirmeyi planladıklarını kaydeden Yılmaz, sağduyulu vatandaş ve esnafların gösterdiği sabır ve hoşgörüye de teşekkür etti. Yılmaz, Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin Gemlik Belediyesi ve BUSKİ Genel Müdürlüğü ile birlikte yaptığı ve yaklaşık iki yıl önce tamamlanan alt yapı çalışmalarından sonra, körfez ve dere sağlığı içinde yapılan bu çalışmayla ilçenin alt yapı meselesinin kökten çözülmüş olacağını ifade etti.(Büyükçekmece Gazetesi)

Previous Konya Zirvepark Projesi
Sonraki Emlak Su ve Çevre Borcuna Af Geliyor

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Planetaryum Kule’de sona gelindi

Mamak’ta yapımı devam eden ve uzay meraklılarının büyük bir sabırsızlıkla bekledikleri planetaryum kule inşaatı tamamlanmak üzere.

Güncel Haberler 0 Yorum

İstanbul’da Markalı Konutlara Özet Bakış

Eva Gayrimenkul tarafından her sene güncellenen “Markalı Konut Piyasası” araştırmasının sonuçlarına göre, Avrupa yakası markalı konutlarda lider durumda.

Güncel Haberler 0 Yorum

2015 yılında toplam inşaat harcamaları 175 Milyar TL’ye ulaştı

Türkiye’de ‘Yapı dünyasının bilgi merkezi’ olma işlevini 48 yıldır sürdüren Yapı-Endüstri Merkezi, ‘Türk Yapı Sektörü Raporu 2015’in son çeyrek verilerini açıkladı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Seyhan’ın Sorunu İmar Ve İstihdam

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ı ziyaret edip yeni görevinde başarılar dileyen Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Yönetim Kurulu Başkanı Murtaza Kılçık birlikleri hakkında bilgi verdi.

Güncel Haberler 0 Yorum

İzmir’de 17 Dereye Güvenlik Şeridi

İzmir Büyükşehir Belediyesi, kent içindeki 17 dereye 1 milyon liralık yatırımla 12.2 kilometrelik korkuluk takıyor.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara’da satılık spor tesisi ve ticaret merkezi

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanlığı tarafından Çayyolu ve Yakacık mevkiilerinde bulunan spor tesisi alanı ve bölgesel ticaret merkezi ihele usulu ile satışa çıkarılıyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.