Gaziantep’te Ticari Emlak’ta Fiyatlar Dövize Endeksli

Gerek konut gerekse sanayi anlamında güneydoğunun tartışmasız en hızlı gelişen şehirlerinden biri olan Gaziantep’de konut anlamında en hızlı gelişme gösteren yerler arasında Karakaş Akkent Bölgesi bulunuyor. Gaziantep merkezde ticari emlak fiyatlarının metrekaresi 1000 USD’den başlayıp 1000 EURO’ya kadar çıkabiliyor. Dükkanlarda kiralık fiyatları ise ortalama 2500 TL civarında. Gaziantep ile şehrin ilk gelişen İbrahimli bölgesi arasında fiyat farkı yüzde 100’e varabiliyor.

Altın Emlak Gaziantep Temsilcisi Nazım Kılıç, Karakaş Akkent Bölgesi’nin gelişimini şöyle sıralıyor: “İlk etken orta gelir seviyesine hitap etmesi ve fiyatların uygun olması.  İkinci etken belediyenin bu bölgede çok büyük sosyal tesis yatırımlarının bulunması. Üçüncü etken ise tramvayın son durağına çok yakın bir lokasyonda olması.”

Konutlarda kiralık fiyatları geçen yıla oranla yüzde 30 arttı
Gaziantep merkezde satılık 100 metrekare bir yeni konutun metrekare fiyatının ortalama 1350 TL civarında olduğuna dikkat çeken Altın Emlak Gaziantep Temsilcisi Nazım Kılıç, şunları söyledi: “Bu fiyat geçen yıl 1.000 TL civarındaydı. Merkezde ikinci el bir konut alımı söz konusu olduğunda ise metrekare fiyatı 1150 TL’ye kadar düşüyor. Konutlarda kiralık fiyatları da geçen yıla oranla yüzde 30 artış gösterdi. 100 metrekare büyüklüğünde bir kiralık konutun merkezdeki bedeli ortalama 650 TL. Bu bedel geçen yıl 500 TL civarındaydı. Ticari emlakta ise fiyatlar dövize endeksli hale geldi. Öyle ki Gaziantep merkezde ticari emlak fiyatlarının metrekaresi 1000 USD’den başlayıp 1000 EURO’ya kadar çıkabiliyor. Dükkanlarda kiralık fiyatları ise ortalama 2500 TL. Gaziantep ile şehrin ilk gelişen İbrahimli bölgesi arasında fiyat farkı yüzde 100’e varabiliyor.”

Arsa-arazi hareketlerinin en yoğun olduğu yer Yamaçtepe
Altın Emlak Gaziantep Temsilcisi Nazım Kılıç, arsa ve arazi hareketlerinin de bölgede çok hızlı seyrettiğini belirterek şöyle devam etti:  “Özellikle Şehit Kamil Beykent Bölgesi, SAM Projesi bölgeleri ve Yamaçtepe bölgeleri en gözde kesimler arasında yer alıyor. Beykent Bölgesi Arena Stadyumu’nun bu bölgeye taşınmasıyla değer kazandı. Ulaşımı şuan biraz sıkıntılı olsa da arsa maliyetlerinin uygun olması yatırımcı için cazip bulunuyor. SAM Projesi’nin bulunduğu bölgeler seçim sonrası parselasyonları yapılacağı için şu an beklemede ise de şimdiden değerleniyor. Arsa-arazi hareketlerinin en yoğun olduğu lokasyon ise merkeze 7 km mesafede bulunan ve imara açılan Yamaçtepe bölgesi. Bu bölgede bir dönüm arsanın maliyeti 300 bin TL’yi buluyor. Aynı arsanın SAM Projesi alanı içindeki değeri ortalama 130 bin TL.”(Sondakikahaberleri)

Previous Bir Mimari Tasarımı İyi Tasarım Yapan Şey Nedir
Sonraki Kırşehir Kent Park'ın Açılışı Gerçekleştirildi

Diğer Yazılar

Güncel Haberler

Ankara Etimesgut Topçu Mahallesi imar planı değişikliği

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi’nin Etimesgut İlçesi, Topçu Mahallesi, imarın 46248 ada 1 sayılı parseline ilişkin 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği 11/05/2015 günü askıya çıktı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Kırıkkale Hacılar’da Seher Vuslat Aytemiz İlk ve Ortaokulu Açıldı

Kırıkkale Valisi Ali Kolat  “Toplam 2 milyon 370 lira para harcandı.

Güncel Haberler 0 Yorum

Ankara Büyükşehir Belediyesi Mamak ‘ta 14 adet taşınmaz satıyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ankara Mamak Mutlu mahallesindeki 14 adet taşınmazı Kapalı Zarf usulü ile ayrı ayrı ve peşin bedelle mülkiyet satışı yapacak.

Güncel Haberler 0 Yorum

Yeşil Vadi projesi için düğmeye basıldı

Geçmiş  yıllarda projesi yapılan ve bu konuda olumlu adımların günümüzde atıldığı Yeşil Vadi projesi için Ankara Büyükşehir Belediyesi protokol çerçevesinde düğmeye bastı.

Güncel Haberler

Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar İklim Değişikliği Zirvesinde Türkiye’yi temsil etti

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nun İklim Değişikliği Üst Düzey Etkinliği, 29-30 Haziran 2015 tarihlerinde New York’ta gerçekleştirildi.

Güncel Haberler 0 Yorum

SDE’nin konut sektörü raporu tanıtıldı

Gazi Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Levent Yılmaz, konut sektörü ile ilgili dikkat edilmesi gereken çok konu olmasına karşın balon riski oluşturacak ciddi bir fiyat artışı bulunmadığını söyledi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.