Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul sektörü için 2017 yılı hareketli başladı, 240 ay vade ve faiz indirimi çalışmaları için düğmeye basıldı. Son gelişmeleri değerlendiren Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, “Dar ve orta gelirli de artık hayalindeki eve sahip olabilecek” dedi.

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Sektörün önde gelen müteahhitleri Emlak Konut GYO önderliğinde harekete geçti ve 240 ay vade için çalışmalara başladı. Ayrıca düşük faizli kredi konusunda da düğmeye basıldı. Bu konuda Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Gül Gül bir değerlendirme yaptı.
Gayrimenkul sektörünün, Türkiye ekonomisinde kilit rol oynadığına dikkat çeken Gül Gül, “Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan çalışmayı destekliyoruz.

Gerçekten bu hamle hem sektörün hareketlenmesini hem de dar ve orta gelirli insanların da hayalini kurduğu gayrimenkule ulaşmasını sağlayacaktır” dedi. Yapılan çalışmada sadece 240 aya çıkarılmasıyla sınırlı olmadığının altını çizen Gül Gül, “Bilindiği gibi faiz oranlarında da ciddi düşüşler konuşuluyor. Böylece ekonomide hareketlilik de yaşanacaktır. Bu çalışmanın vatandaşlarımız için altın fırsat olduğunu söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kentsel dönüşüm hakkındaki sözlerini de destekleyen Gül Gül, “Sayın Özhaseki, 50 bin yapının yani yaklaşık 250 bin konutun riskli olduğunu söylemişti. Bu ve benzer çalışmalar kentsel dönüşümü de hızlandıracak, daha güvenli bir Türkiye’de yaşamamızı sağlayacak” yorumunu yaptı.

Previous TURYAP, 9 Şubat'ta TOKİ için teklif alacak
Sonraki Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Erken rezervasyon yurtdışı turlarında indirim

Tatil severler özellikle yurt dışı turları için kış aylarını beklerken seyahat acenteleri de 2015 yılı için erken rezervasyon indirimlerini duyurmaya başladı.

Firma Haberleri

İstanbul’da fiyatı 200 bin liranın altında olan konut projeleri

Spor alanlarından olimpik havuza, SPA’dan saunaya kadar yatırımcısının her türlü ihtiyacına yanıt veren markalı konut projelerinde bilinenin aksine, her ev cep yakmıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kırmızıtaşlar Şehri Ala Sitesi

Alaşehir’de inşaat sektörü her geçen gün yeni bir boyut kazanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çilek’ten yeni ürün serisi ve lansmana özel fiyatlar

Çocuk ve genç odası denince akla gelen ilk marka olan Çilek,  Champion Racer ve Carbeds adı verilen iki yeni ürün serisini lansmana özel fiyat ayrıcalıkları ile satışa sunuyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Timsah Arena’da Biytaş imzası var

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı törenle bugün açılacak olan Bursa’nın yeni stadyumu Timsah Arena’nın ısıtma, soğutma, havalandırma, yangın ve sıhhi tesisatlarında sektörün öncüsü Biytaş’ın imzası var.

Firma Haberleri

Avrupa’nın en iyi işverenleri listesi açıklandı

Great Place to Work® Enstitüsü, 2015 Avrupa’nın En İyi İşverenleri Listesi’ni açıkladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.