Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul sektörü için 2017 yılı hareketli başladı, 240 ay vade ve faiz indirimi çalışmaları için düğmeye basıldı. Son gelişmeleri değerlendiren Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, “Dar ve orta gelirli de artık hayalindeki eve sahip olabilecek” dedi.

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Sektörün önde gelen müteahhitleri Emlak Konut GYO önderliğinde harekete geçti ve 240 ay vade için çalışmalara başladı. Ayrıca düşük faizli kredi konusunda da düğmeye basıldı. Bu konuda Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Gül Gül bir değerlendirme yaptı.
Gayrimenkul sektörünün, Türkiye ekonomisinde kilit rol oynadığına dikkat çeken Gül Gül, “Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan çalışmayı destekliyoruz.

Gerçekten bu hamle hem sektörün hareketlenmesini hem de dar ve orta gelirli insanların da hayalini kurduğu gayrimenkule ulaşmasını sağlayacaktır” dedi. Yapılan çalışmada sadece 240 aya çıkarılmasıyla sınırlı olmadığının altını çizen Gül Gül, “Bilindiği gibi faiz oranlarında da ciddi düşüşler konuşuluyor. Böylece ekonomide hareketlilik de yaşanacaktır. Bu çalışmanın vatandaşlarımız için altın fırsat olduğunu söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kentsel dönüşüm hakkındaki sözlerini de destekleyen Gül Gül, “Sayın Özhaseki, 50 bin yapının yani yaklaşık 250 bin konutun riskli olduğunu söylemişti. Bu ve benzer çalışmalar kentsel dönüşümü de hızlandıracak, daha güvenli bir Türkiye’de yaşamamızı sağlayacak” yorumunu yaptı.

Previous TURYAP, 9 Şubat'ta TOKİ için teklif alacak
Sonraki Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Maketler Satışın Temel Argümanı Oldu

Mimari maket alanında uzmanlaşmış olan 4. Boyut Maket Tasarım’ın Genel Müdürü İrfan Şen’le maketin projelerin satışlarında üstlendiği rol üzerine konuştuk.

Firma Haberleri 0 Yorum

Körfez Kent 4.Etap ihalesine 13 firma katıldı

Körfez Kent 4. Etap Konutları’nın yapımı için açılan ihale gerçekleştirildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Akfen GYO’ya Türkiye’nin En İyi Otel Geliştiricisi Ödülü

Akfen GYO’ya ‘en iyi’ ödülü Akfen GYO ekonomi dünyasının etkili yayını Euromoney’nin bu yıl 10’uncu kez düzenlediği “Gayrimenkul Ödülleri 2014”te “Türkiye’nin En İyi Otel Geliştiricisi” seçildi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Eryap’a 2 Ödül Birden Verildi

İnşaat ve yalıtım sektöründe lider markaların üreticisi Eryap, 2013 yılı boyunca gerçekleştirdiği ihracattaki başarılı performansıyla İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği – İSİB tarafından 2 dalda Başarılı İhracatçı Ödülü almaya hak kazandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Gayrimenkulünüzü almadan önce Check-Up yaptırdınız mı?

Hayatımızın  en önemli alışverişini yaparken gayrimenkul yatırım  uzmanlarına danışıyoruz.

Firma Haberleri

Emlak sektörü markalı büyümeye devam ediyor

Uzmanlara göre franchisingde emlak sektörü 2015’te yatırım cazibesini koruyacak sektörlerin ve yıldızı parlayacak işlerin en başında geliyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın