Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul sektörü için 2017 yılı hareketli başladı, 240 ay vade ve faiz indirimi çalışmaları için düğmeye basıldı. Son gelişmeleri değerlendiren Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, “Dar ve orta gelirli de artık hayalindeki eve sahip olabilecek” dedi.

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Sektörün önde gelen müteahhitleri Emlak Konut GYO önderliğinde harekete geçti ve 240 ay vade için çalışmalara başladı. Ayrıca düşük faizli kredi konusunda da düğmeye basıldı. Bu konuda Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Gül Gül bir değerlendirme yaptı.
Gayrimenkul sektörünün, Türkiye ekonomisinde kilit rol oynadığına dikkat çeken Gül Gül, “Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan çalışmayı destekliyoruz.

Gerçekten bu hamle hem sektörün hareketlenmesini hem de dar ve orta gelirli insanların da hayalini kurduğu gayrimenkule ulaşmasını sağlayacaktır” dedi. Yapılan çalışmada sadece 240 aya çıkarılmasıyla sınırlı olmadığının altını çizen Gül Gül, “Bilindiği gibi faiz oranlarında da ciddi düşüşler konuşuluyor. Böylece ekonomide hareketlilik de yaşanacaktır. Bu çalışmanın vatandaşlarımız için altın fırsat olduğunu söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kentsel dönüşüm hakkındaki sözlerini de destekleyen Gül Gül, “Sayın Özhaseki, 50 bin yapının yani yaklaşık 250 bin konutun riskli olduğunu söylemişti. Bu ve benzer çalışmalar kentsel dönüşümü de hızlandıracak, daha güvenli bir Türkiye’de yaşamamızı sağlayacak” yorumunu yaptı.

Previous TURYAP, 9 Şubat'ta TOKİ için teklif alacak
Sonraki Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Ataköy’deki İnşaat Ruhsatları da İptal

İstanbul Bölge İdare Mahkemesi Birinci Kurul’u, Ataköy sahilde devam eden inşaatların planlarının iptal olmasını gerekçe göstererek yapı ruhsatlarının dayanıksız olduğu sonucuna vardı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Aston Martin Türkiye’de satışa sunulacak

Yarım yüzyılı aşkın süredir devam eden Aston Martin ve James Bond birlikteliğine, kutlama niteliğinde özel olarak tasarlanan ve sınırlı sayıda üretilen Aston Martin DB9 GT Bond Edition, Aston Martin Türkiye

Firma Haberleri 0 Yorum

Renovia İstanbul Projesi

Mimarlık şirket ortağı Melkan Gürsel Tabanlıoğlu, Renova istanbul’da etrafı duvarla çevrili proje yerine, Fikirtepe’de insanı çevresinden tecrit etmeyen şehrin enerjisinin paylaşıldığı bir projeye imza attıklarını kaydetti.

Firma Haberleri 0 Yorum

Murat Akça: Kentsel dönüşüm ile evinizi yenileyin

Kentsel dönüşüm kapsamında Ankara’nın çoğu bölgesinde eski binalar yenilenirken, gayrimenkul uzmanları “yaşı büyük” evlerde oturanlara çağrıda bulundu.

Firma Haberleri 0 Yorum

Demir İnşaat’tan Ramazan Fırsatı

Demir İnşaat, Demir Romance ve Demir La Vida projeleri için Ramazan Ayı’na özel bol seçenekli bir kampanya düzenliyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Sea Pearl Projesi Dubai’de Görücüye Çıktı

KUZU Grup’un Qatar Diyar, Sinpaş Holding ve Eksim Holdingle ortaklaşa 2 milyar 700 milyon dolar yatırımla İstanbul Ataköy’de gerçekleştireceği Sea Pearl projesi Ortadoğu’da görücüye çıktı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.