Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul sektörü için 2017 yılı hareketli başladı, 240 ay vade ve faiz indirimi çalışmaları için düğmeye basıldı. Son gelişmeleri değerlendiren Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, “Dar ve orta gelirli de artık hayalindeki eve sahip olabilecek” dedi.

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Sektörün önde gelen müteahhitleri Emlak Konut GYO önderliğinde harekete geçti ve 240 ay vade için çalışmalara başladı. Ayrıca düşük faizli kredi konusunda da düğmeye basıldı. Bu konuda Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Gül Gül bir değerlendirme yaptı.
Gayrimenkul sektörünün, Türkiye ekonomisinde kilit rol oynadığına dikkat çeken Gül Gül, “Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan çalışmayı destekliyoruz.

Gerçekten bu hamle hem sektörün hareketlenmesini hem de dar ve orta gelirli insanların da hayalini kurduğu gayrimenkule ulaşmasını sağlayacaktır” dedi. Yapılan çalışmada sadece 240 aya çıkarılmasıyla sınırlı olmadığının altını çizen Gül Gül, “Bilindiği gibi faiz oranlarında da ciddi düşüşler konuşuluyor. Böylece ekonomide hareketlilik de yaşanacaktır. Bu çalışmanın vatandaşlarımız için altın fırsat olduğunu söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kentsel dönüşüm hakkındaki sözlerini de destekleyen Gül Gül, “Sayın Özhaseki, 50 bin yapının yani yaklaşık 250 bin konutun riskli olduğunu söylemişti. Bu ve benzer çalışmalar kentsel dönüşümü de hızlandıracak, daha güvenli bir Türkiye’de yaşamamızı sağlayacak” yorumunu yaptı.

Previous TURYAP, 9 Şubat'ta TOKİ için teklif alacak
Sonraki Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Uptown İncek’te En Çok Talep 2+1’lere Geldi

Diğer projelerde olduğu gibi Başkentin en alternatifli konut projesi Uptown İncek’te de en çok talep 2+1 dairelere geldi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Besa Kule, Congresium ile değerine değer katacak

Sunduğu hizmetler ve adres tarifine gerek duymayan özel lokasyonu ile Ankara iş dünyasına ayrıcalık getirecek Besa Kule, etkinlik ve toplantıların buluşma noktası Congresium’a yakın konumuyla da değerini arttıracak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Alkoçlar Grubu’ndan 65 Milyon TL değerinde yeni yatırım

Turizm sektöründe 1950 yılından bu yana hizmet veren Alkoçlar Grubu, basın toplantısı düzenledi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Emlak Yasası kayıt dışı emlakçılığı sonlandıracak

Amerikalı gayrimenkul danışmanlık devi Keller Williams Türkiye Ülke Direktörü Emre Erol, “Lisanslı Emlak Komisyonculuğu ve Lisanslı Emlak Müşavirliği” yasasının önemi ve gerekliliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Firma Haberleri

5. Levent için anlaştılar

KiPTAŞ ve Torunlar GYO ortak konut projesi için iş birliği yaptı.

Firma Haberleri

KÖY için Siyahkalem Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği işbirliği

Siyahkalem, KÖY projesi için Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği (BÜMED) ile ortak bir proje geliştirdi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın