Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul sektörü için 2017 yılı hareketli başladı, 240 ay vade ve faiz indirimi çalışmaları için düğmeye basıldı. Son gelişmeleri değerlendiren Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, “Dar ve orta gelirli de artık hayalindeki eve sahip olabilecek” dedi.

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Sektörün önde gelen müteahhitleri Emlak Konut GYO önderliğinde harekete geçti ve 240 ay vade için çalışmalara başladı. Ayrıca düşük faizli kredi konusunda da düğmeye basıldı. Bu konuda Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Gül Gül bir değerlendirme yaptı.
Gayrimenkul sektörünün, Türkiye ekonomisinde kilit rol oynadığına dikkat çeken Gül Gül, “Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan çalışmayı destekliyoruz.

Gerçekten bu hamle hem sektörün hareketlenmesini hem de dar ve orta gelirli insanların da hayalini kurduğu gayrimenkule ulaşmasını sağlayacaktır” dedi. Yapılan çalışmada sadece 240 aya çıkarılmasıyla sınırlı olmadığının altını çizen Gül Gül, “Bilindiği gibi faiz oranlarında da ciddi düşüşler konuşuluyor. Böylece ekonomide hareketlilik de yaşanacaktır. Bu çalışmanın vatandaşlarımız için altın fırsat olduğunu söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kentsel dönüşüm hakkındaki sözlerini de destekleyen Gül Gül, “Sayın Özhaseki, 50 bin yapının yani yaklaşık 250 bin konutun riskli olduğunu söylemişti. Bu ve benzer çalışmalar kentsel dönüşümü de hızlandıracak, daha güvenli bir Türkiye’de yaşamamızı sağlayacak” yorumunu yaptı.

Previous TURYAP, 9 Şubat'ta TOKİ için teklif alacak
Sonraki Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

İmar planlarıyla Türkiye’ye 30 Bakırköy ilçesi kazandırdı

1996 yılından bu yana kent planlamasında önemli projelere imza atan İmpo İmar ekipleri, bugüne kadar 30 Bakırköy ilçesi büyüklüğündeki alanın planlamasını gerçekleştirdi.

Firma Haberleri

Hidroteknik 2015 yılı hedeflerini tutturdu

Makine parklarında ve yönetim kademelerinde önemli reformlar geliştiren Hidroteknik ‘ in genç ve yeni genel müdürü Yunus Emre Yıldırım  2015 yılı hedeflerini tutturdu…

Firma Haberleri 0 Yorum

TSKB Gayrimenkul Değerleme’de yeni atama

TSKB Gayrimenkul Değerleme’de Sertan Ünal, Teminat Değerleme Departmanından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu

Firma Haberleri 0 Yorum

Sultana Evleri İzmir

İnşaat sektöründe uzun yılları geride bırakan Karahanoglu inşaatın yeni yatırımı Sultana Evleri projesinin temel atma töreni yapıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Yeni Projeyi Şubat’ta Ön Satışa Çıkaracak

İstanbul Kayaşehir’de Emlak Konut GYO ile Makro-Akyapı Ortak Girişimi tarafından inşa edilecek olan Seyran Şehir, şubat ayında ön satışa çıkıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Ünal Pala:Ankara’da kaliteli, lüks binalar inşa ediliyor

Pala “Çok fazla göç alıyoruz. Ankaralılar azınlık haline geldi. İnsanlar, geldikleri kentin kültürünü Ankara’ya taşıyor. Ankara’da yaşanıyorsa herkes Ankaralı kimliğini öne çıkarmalı.” dedi.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.