Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul sektörü için 2017 yılı hareketli başladı, 240 ay vade ve faiz indirimi çalışmaları için düğmeye basıldı. Son gelişmeleri değerlendiren Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, “Dar ve orta gelirli de artık hayalindeki eve sahip olabilecek” dedi.

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Sektörün önde gelen müteahhitleri Emlak Konut GYO önderliğinde harekete geçti ve 240 ay vade için çalışmalara başladı. Ayrıca düşük faizli kredi konusunda da düğmeye basıldı. Bu konuda Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Gül Gül bir değerlendirme yaptı.
Gayrimenkul sektörünün, Türkiye ekonomisinde kilit rol oynadığına dikkat çeken Gül Gül, “Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan çalışmayı destekliyoruz.

Gerçekten bu hamle hem sektörün hareketlenmesini hem de dar ve orta gelirli insanların da hayalini kurduğu gayrimenkule ulaşmasını sağlayacaktır” dedi. Yapılan çalışmada sadece 240 aya çıkarılmasıyla sınırlı olmadığının altını çizen Gül Gül, “Bilindiği gibi faiz oranlarında da ciddi düşüşler konuşuluyor. Böylece ekonomide hareketlilik de yaşanacaktır. Bu çalışmanın vatandaşlarımız için altın fırsat olduğunu söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kentsel dönüşüm hakkındaki sözlerini de destekleyen Gül Gül, “Sayın Özhaseki, 50 bin yapının yani yaklaşık 250 bin konutun riskli olduğunu söylemişti. Bu ve benzer çalışmalar kentsel dönüşümü de hızlandıracak, daha güvenli bir Türkiye’de yaşamamızı sağlayacak” yorumunu yaptı.

Previous TURYAP, 9 Şubat'ta TOKİ için teklif alacak
Sonraki Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Asma Bahçeler Haziran 2015’te Hazır

Tanyer inşaat’ın Asma Bahçeler Projesi’nin inşaatının yüzde 80’lik bölümü tamamlandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Mina Towers Fikirtepe

Turizm, finans ve yatçılık sektörünün önemli firmaları arasında yer alan Başaran Group şimdi de inşaat dünyasında adından söz ettirmeye hazırlanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Sultana Evleri İzmir

İnşaat sektöründe uzun yılları geride bırakan Karahanoglu inşaatın yeni yatırımı Sultana Evleri projesinin temel atma töreni yapıldı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Selçuk Avcı kimdir?

1961 yılında doğan Selçuk Avcı, Avcı Architects’in kurucusu, Londra ve İstanbul’da yerleşik olan URBANISTA Gayrımenkul Danışmanlık Şirketi’nin kurucu ortağı ve eski ÇEDBİK Yönetim Kurumu Başkan Yardımcısı’dır.

Firma Haberleri

KOCAMAN BALIKÇILIK ERDEK’E MİDYE ÇİFTLİĞİ KURUYOR

Türkiye’nin en büyük su ürünleri ihracatçısı Kocaman Balıkçılık, Erdek’e midye çiftliği kuruyor. Şirket ayrıca ön pişirimi yapılmış hazır ürünler için de yeni yatırıma başladı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Gayrimenkule Avrupa’dan 400 milyon Euro’luk yatırım fonu geliyor

Global MD Portföy Yönetimi ile Almanya’nın gayrimenkul devi Bilfinger Real Estate Türkiye’de yatırım fonu kuracaklarını açıkladı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.