Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul sektörü için 2017 yılı hareketli başladı, 240 ay vade ve faiz indirimi çalışmaları için düğmeye basıldı. Son gelişmeleri değerlendiren Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, “Dar ve orta gelirli de artık hayalindeki eve sahip olabilecek” dedi.

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Sektörün önde gelen müteahhitleri Emlak Konut GYO önderliğinde harekete geçti ve 240 ay vade için çalışmalara başladı. Ayrıca düşük faizli kredi konusunda da düğmeye basıldı. Bu konuda Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Gül Gül bir değerlendirme yaptı.
Gayrimenkul sektörünün, Türkiye ekonomisinde kilit rol oynadığına dikkat çeken Gül Gül, “Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan çalışmayı destekliyoruz.

Gerçekten bu hamle hem sektörün hareketlenmesini hem de dar ve orta gelirli insanların da hayalini kurduğu gayrimenkule ulaşmasını sağlayacaktır” dedi. Yapılan çalışmada sadece 240 aya çıkarılmasıyla sınırlı olmadığının altını çizen Gül Gül, “Bilindiği gibi faiz oranlarında da ciddi düşüşler konuşuluyor. Böylece ekonomide hareketlilik de yaşanacaktır. Bu çalışmanın vatandaşlarımız için altın fırsat olduğunu söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kentsel dönüşüm hakkındaki sözlerini de destekleyen Gül Gül, “Sayın Özhaseki, 50 bin yapının yani yaklaşık 250 bin konutun riskli olduğunu söylemişti. Bu ve benzer çalışmalar kentsel dönüşümü de hızlandıracak, daha güvenli bir Türkiye’de yaşamamızı sağlayacak” yorumunu yaptı.

Previous TURYAP, 9 Şubat'ta TOKİ için teklif alacak
Sonraki Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

Doğtaş’tan Saraybosna’ya yeni mağaza

Global bir marka olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Doğtaş, Saraybosna’da 1.500 m2’lik Doğtaş Exclusive konsept mağazasının açılışını gerçekleştirdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Edna Gayrimenkul yurt dışına açılıyor

Ankara Çankaya bölgesinde arazi geliştirme satış proje tasarım pazarlama alanlarında 13 yıldır uzman kadrosuyla faliyet gösteren “Edna Gayrimenkul Yatırım Danışmanlığı” yurt dışına da açılıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Elginkan Topluluğu gayrimenkule giriyor

ECA marka armatürlerin üreticisi Elginkan Topluluğu, İstanbul’dan taşıdığı sanayi tesislerinden boşalan arazileri gayrimenkul projeleri için kullanacak.

Firma Haberleri 0 Yorum

Çitfçi Towers’ın yeni genel müdürü Burçin Okur oldu

Türkiye’nin en değerli arazilerinden birinin üzerinde yükselen ve dünyaca ünlü mimarlık ve mühendislik şirketleri tarafından tasarlanan Çiftçi Towers projesinin başına, bankacılık sektörünün yakından tanıdığı isimlerden Burçin Okur atandı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Kayseri Şeker kendi arazisini satın aldı

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından aralarında Kayseri Şeker arazisinin de bulunduğu 32 adet arsanın ihalesi TOKİ Müzayede salonunda gerçekleşti.

Firma Haberleri

TSKB Gayrimenkul Değerleme’de yeni atamalar

Değerleme sektöründe köklü birikimin ve uzmanlığın temsilcisi olan TSKB Gayrimenkul Değerleme A.Ş’de iki ayrı atama gerçekleşti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın