Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul’de altın fırsatlar yolda

Gayrimenkul sektörü için 2017 yılı hareketli başladı, 240 ay vade ve faiz indirimi çalışmaları için düğmeye basıldı. Son gelişmeleri değerlendiren Agency Gayrimenkul kurucu ortaklarından Gül Gül, “Dar ve orta gelirli de artık hayalindeki eve sahip olabilecek” dedi.

Gayrimenkul sektöründe hareketli günler yaşanıyor. Sektörün önde gelen müteahhitleri Emlak Konut GYO önderliğinde harekete geçti ve 240 ay vade için çalışmalara başladı. Ayrıca düşük faizli kredi konusunda da düğmeye basıldı. Bu konuda Agency Gayrimenkul’ün kurucu ortaklarından Gül Gül bir değerlendirme yaptı.
Gayrimenkul sektörünün, Türkiye ekonomisinde kilit rol oynadığına dikkat çeken Gül Gül, “Emlak Konut GYO önderliğinde başlatılan çalışmayı destekliyoruz.

Gerçekten bu hamle hem sektörün hareketlenmesini hem de dar ve orta gelirli insanların da hayalini kurduğu gayrimenkule ulaşmasını sağlayacaktır” dedi. Yapılan çalışmada sadece 240 aya çıkarılmasıyla sınırlı olmadığının altını çizen Gül Gül, “Bilindiği gibi faiz oranlarında da ciddi düşüşler konuşuluyor. Böylece ekonomide hareketlilik de yaşanacaktır. Bu çalışmanın vatandaşlarımız için altın fırsat olduğunu söyleyebilirim” ifadesini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki’nin kentsel dönüşüm hakkındaki sözlerini de destekleyen Gül Gül, “Sayın Özhaseki, 50 bin yapının yani yaklaşık 250 bin konutun riskli olduğunu söylemişti. Bu ve benzer çalışmalar kentsel dönüşümü de hızlandıracak, daha güvenli bir Türkiye’de yaşamamızı sağlayacak” yorumunu yaptı.

Previous TURYAP, 9 Şubat'ta TOKİ için teklif alacak
Sonraki Avrasya Tüneli 7 gün 24 saat kesintisiz hizmete başlıyor

Diğer Yazılar

Firma Haberleri 0 Yorum

İlk 3 Ayda Emlak Konut’tan 1.3 milyar TL’lik satış

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO), 1,3 milyar TL değerinde 2 bin 101 adet bağımsız bölümün satışının gerçekleştirildiğini bildirdi.

Firma Haberleri 0 Yorum

Rus gayrimenkul yatırımcıları Ağaoğlu Maslak 1453’de

Rusya Gayrimenkul Geliştiricileri ve Yöneticileri Derneği (RGMD) üyeleri, yerli ve yabancı, seçkin markalara ev sahipliği yapacak olan Ağaoğlu Maslak 1453’ü gezdi. Rus yatırımcılar Türkiye’de ve Rusya’da ortak yatırım olanaklarını değerlendirecek.

Firma Haberleri 0 Yorum

Bayraktar, Via’yı halka arza hazırlıyor

Bayraktar İnşaat, Via’yı halka arz etmeye hazırlanıyor.

Firma Haberleri 0 Yorum

Cennet Koru Projesi

İstanbul Küçükçekmece’de Keleşoğlu İnşaat ve EBA İnşaat Ortaklığının hayata geçirdiği 408 konut ve 25 mağazadan oluşan proje satışa çıktı.

Firma Haberleri 0 Yorum

Franchise almanın faydaları nelerdir?

Emlak İstasyonu Cesu’su Birol Polat, Sadece bir tek emlak konusunda değil bir çok işte franchise verme olayı var.

Firma Haberleri 0 Yorum

Rings İstanbul’da Yüzde 20 İndirim Fırsatı

RİNGS İstanbul, villa konforu ararken site hayatının canlılığını kaçırmak istemeyenlere ‘alt katı sizden, üst katı bizden‘ sloganıyla muhteşem bir fırsat sunuyor.

0 Yorum

Henüz Yorum Yok!

Siz bu yazıya ilk yorumu yapabilirsiniz!

Yorum Yazın